Šta je novo?

Gigabyte GA 770t UD3P memory support

DjoleMC

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2005
Poruke
2,503
Poena
445
Da li je neko probao 8gb module na ovoj ploci?

Pise na sajtu da je max 16gb, 4x4. Da li ipak ima sanse da rade 2x8?

Sad su jeftine, a ne bih da kupim pa da ne radi :)
 
gde si ti video da pise 4x4 ?

a da te postedim traganja narvno da moze da radi 2x8GB
 
Ne bih se kladio na 8GB module da rade na tom chipsetu, ni na 790 nije moglo. Ni na listi nema nijedna jedina od 8GB.
 
Video sam na zvanicnm Gb sajtu, u memory support dokumentu. Nema nigde da se pominju moduli od 8gb, samo od 4. Brzina nije problem, i mem. na 2000mhz ce raditi na 1666.

Mislio sam da sad uzmem 1 od 8, pa da kasnije dodam jos jedan kad promenim plocu. Moracu izgleda sad 2x4, pa ponovo da menjam kad mi bude trebalo 1.
 
Izvinjavam se zbog upada u temu ne bih da otvaram novu I mene interesuje za moju plocu Asus M4A78LT-M LE da li je moguce da primi 1x8GB umesto 2x4GB,
https://www.asus.com/Motherboards/M4A78LTM_LE/HelpDesk_QVL/
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM3+/M5A78L-M_LX3/M5A78L-M_LX_report_150727.pdf
gledajuci na spisku koje module moze da primi moja ploca primetio sam da su navodno podrzani I moduli od 8GB, ako obratite paznju pdf dokumenat nosi u imenu oznaku ploce M5A78L-M_LX3/M5A78L-M_LX ali se nalazi na Asus stranici moje ploce, takodje I stariji pdf-ovi koju ram memoriju mogu da podrze neki sadrze isti naziv u imenu.
Sve me ovo malo buni, prema ovom spisku postoji ram od1x8GB koji moja ploca moze da primi, primera radi sa spiska CORSAIR CML16GX3M2A1600C10, da mozete da mi kazeta da li je stvarno moguce na ovoj ploci da radi modul od 8GB?
 
Ako ima i jedna na spisku podržanih a ima ih nekoliko, onda će svaka da radi. Kada se gledaju takvi spiskovi, treba obratiti pažnju na reviziju ploče i BIOS verziju.
 
Na ploci mi je odavno stavljen poslednji bios, ne znam kako se gleda koja je revizija ploce kod Asusa?
 
Na ploci mi je odavno stavljen poslednji bios, ne znam kako se gleda koja je revizija ploce kod Asusa?
Trebalo bi da bude na kraju štampe na ploči a možda će i CPU-Z ili Aida da pokaže.
 
Verovatno će da radi memorija, ali najbolje je ako može da se proba pre kupovine. Do sad nisam naišao na ploču koja podržava 16GB RAM-a, a da ne radi modul od 8GB, ali ne mogu da tvrdim da ne postoji. Te liste podržanih memorija su stare i ne update-uju se, a u vreme testiranja uglavnom nisu postojali moduli od 8GB. Ni za moju ploču ne piše da podržava 8GB module i prek 16GB RAM-a ukupno, a radila bez problema sa 4x8GB i 2x8+2x4GB za probu.
 
te liste su ti uglavnom spiskovi sta su oni imali od modula pri ruci u momentu kad su izbacali plocu. :)
 
Sada sam zbunjen, moja ploca se zvanicno vodi kao 2x4GB, kazes da moze da se desi da podrzi 2x8GB ili 1x8GB? Nije lista bajata od 08.14.2015god. Lista u naslovu samog pdf pise da je za drugu plocu koja podrzava 2x8GB a stavljena je lista i za moju plocu, sto bi se iz ovog zakljucilo da i moja moze da podrzi 2x8GB ili 1x8GB? Da li sam u pravu?
 
Poslednja izmena:
Sada sam zbunjen, moja ploca se zvanicno vodi kao 2x4GB, kazes da moze da se desi da podrzi 2x8GB ili 1x8GB? Nije lista bajata od 08.14.2015god. Lista u naslovu samog pdf pise da je za drugu plocu koja podrzava 2x8GB a stavljena je lista i za moju plocu, sto bi se iz ovog zakljucilo da i moja moze da podrzi 2x8GB ili 1x8GB? Da li sam u pravu?
U pravu si, ako podržava 1x8 podržaće i 2x8. Problem je u podržavanju 8GB modula. Ako podržava i jedan, podržaće i 2.
 
Evo, da odgovorim sam sebi.

Probao sam kingston furyx 8gb, računar se upalio, ušao u windows i vidi svih 8gb. Probao sam win desetak minuta, stress test i radilo je normalno. Medjutim, ram je ostao podesen na 1333mhz. Kad sam probao da udjem u bios, jednostavno sam dobio crn ekran. Vratio sam stari ram, podesio ram na 1666, ubacio novi, medjutim, ploca se ukljucila u safe modu i spustila takt memorije na 1333.

Mozda bi i moglo da se natera da radi, ali nemam zivaca. Uzecu 2x4 kit.
 
Razmisli jos malo bolje se malo iscimaj oko hercaze jer sutra kada budes menjao PC opet ces da se zezas prodaje kupovini nove i kako god da okrenes gubis ovako ako je zadrzis bar sutradan neces da se cimas oko rama, pa ne znam sta ce da ti fali i ako radi na 1333Mhz, ako planiras u nekoj skorijoj buducnosti da menjas PC ja bih isao na 1x8GB (pricam sa ekonomske strane), ovo pricam jer i ja planiram da tako uradim ako moja ploca bude podrzala 1x8GB, ali ako u buducnosti ne planiras da menjas PC nebitno ti je jer dotle mogu da se normalizuju cenovno i platforme-DDR4.
 
Poslednja izmena:
Ne bi bio problem sto radi na 1333mhz da mogu da udjem u bios. Sa modulom od 8gb jednostavno nece da udje u bios. Probacu jos sa modulom drugog proizvodjaca, ako ne bude radilo, ide 2x4. Nije problem u 500-1000din koje cu da izgubim kod zamene, vise me smara da se cimam sa prodajom.
 
Jesi li probao da resetuješ bios (clear cmos) sa modulom od 8 GB?
 
Sam se resetovao kad sam mu stavio na 1666mhz. Nisam imao mnogo vremena juce da cackam, uzecu ovih dana drugi modul, pa cu da probam.
 
Vidi ti 8GB rama ali nece da udje u bios, malo smrducka, da li si stavio poslednji bios?
 
Poslednja izmena:
Bio sam ubeđen da jesam. :) Kod mene je bio F11C, sad vidim da je na sajtu zadnji F12, ovog f11c nema, valjda je bio neki beta.

Šta znači "Update CPU AGESA"?
 
Najsigurnije je da instaliras poslednji bios pa i da izvadis bateriju na neki trenutak da se resetuje bios na default pa onda da probas. Ne znam sta bi mogao da izgubis.
ovo je moja ploca
https://www.asus.com/Motherboards/M4A78LTM_LE/specifications/
chipset
AMD® 760G/SB710
(AMD 780L/SB710)
spisak isprobanih memorija nosi naziv sa ove ploce a postavljen je na moju
https://www.asus.com/Motherboards/M5A78LM_LX3/specifications/
chipset
AMD 760G (780L)/SB710
tvoja ploca
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3534#sp
chipset
North Bridge: AMD 770
South Bridge: AMD SB710
trebalo bi da moze da radi kako treba, samo novi bios.

Gkledam tvoju listu probanog rama
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3534#memory support list
sve po 1GB, po neki ram od 2GB i jedan jedini od 4GB ram, ja bih probao nema sta da izguis.
 
Poslednja izmena:
Već sam flešovao F12, večeras ili u ponedeljak ću imati modul od 8gb pa ću probati.

Biće fora kad ne bude htela ploča da radi ni sa moulima od 4gb :D
 
taj athlon ne podrzava 1600 sve i da ga ploca podrzava,pa si osudjen na 1333mhz sta god i koju god memoriju stavljao.sto uopste nije ni bitno.resetuj bioos,stavi taj kingston i pusti ga da sam se podesi (ucita SPD),verujem da nece praviti dodatne probleme.
 
Ja sam moju iz potpisa dizao u biosu na 1600Mhz i radilo je.
 
Nazad
Vrh Dno