Šta je novo?

Asrock FM2A88X Extreme4+

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Kolege,kako vec 10 godina unazad furam Intel-a,nisam nesto informisan o AMD-u.
Elem,da li se vredi uzimati ovu plocu i koji minimalni procesor bi recimo radio kao i neki i3 ili g2020,g1620..?
Naravno,u kombinaciji sa ovom plocom.
Ili je pak bolje da i dalje drzim kurs ka Intelu ?
Ne igram cesto igrice.
 
Nema potrebe da ides na A88X plocu, osim ako ti ne treba nesto specificno od slotova/konektora. Sam overclock na FM2 platformi je besmislen.
Uzmes lepo neku jeftinu A68 plocu i Athlon 860K i vozis. Ili ako ti vise odgovara neki APU procesor.

Kurs ka Intelu? Sve zavisi koliko para imas na raspolaganju.
http://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?60-Šta-da-kupim-od
 
Poslednja izmena:
Kolega,imam ja vazda kompjutera po kuci,samo su svi Intel-i.
'Ocu jos jedan komp,pa rekoh,dal da se oprobam sa pomenutom plojkom i nekim apu procesorom.
Zato je svaki komentar dobrodosao,jerbo AMD platformu ne poznajem.
 
Pa eto, uzmi A68 i Athlon ili APU i to je to. Ne bacaj pare na A88, preusmeri novac na nesto drugo.
 
Da li je neko od kolega sa foruma voljan da proverimo ispravnost procesora.
Naime,imam fm2 procesor Athlon II 240,kada sam ga dobio,drugar rece da radi.
Ja bi ipak to voleo da proverim pre kupovine ploce.
Samo Beograd.
 
Jesi li siguran da imas FM2 procesor? po to oznaci to je AM2/AM3 procesor.
Pod tom oznakom ima samo Sempron X2 240 FM2 procesor.
 
Poslednja izmena:
Kolega,bio je u fm2 ploci.
Athlon II x2.
Opet pisem,ako neko ima plojku i voljan je da bocnemo procesor na par sekundi da vidim da li radi,bio bih mu veoma zahvalan.
 
Da probam ponovo :)
Platicu,da isprobam da li mi radi procesor.
Znaci,samo da testiram ispravnost svog fm2 procesora,ako neko ima plocu i neka napise koliko bi kostalo na PM.
 
Uzeh ovu plocu upravo_Ovih dana cu probati da li radi onaj moj cuveni dual core sa njom.
Da li neko ima ovu plojku i kakvi su utisci ?
 
A morao sam druze,mnogo mi se svidja :)
Svidela mi je vise ista ta,samo 6+,al je skupa.
E sada,vidim da dok sam brzopleto otvarao temu da sam izgleda omasio oznaku.
Cini mi se da je u pitanju slabi Athlon II 340.
Najslabiji.
Po Support-u pise da hoce raditi,ali verovatno je obavezna i externa grafa ?
 
Meni to neshvatljivo - dati tolike pare na A88 plocu gde je top procesor Athlon 860K/870K koji od overclocka ionako nema benefita. :)

Da, radice taj X2 340 i treba ti graficka posto on nema integrisanu.
 
Hmm...ja nisam nikada baratao sa AMD-ovima,ali sam bio ubedjen da ovaj proc ima cak i juzni most,a ne samo grafu.
Elem,u odnosu na recimo G2020 koji je skoro u rangu sa i3 za 1155,kako ce raditi ovaj ili neki minimalnu apu ?
Ne zanima me nikakav klok niti gaming.
Malo Photoshopa i klasican surfing.1080p filmici.
 
da drzis palceve da ce ploca da podrzava nove apu-e i da ce zapravo da donesu nesto novo.do tad bih ganjao sto jeftiniji 7400k,igrao se sa klokom i koristio ga kao htpc.
 
Pa dobro,ja ni ne ocekujem previse...bilo je jace od mene da probam i taj cuveni apu.Naravno,kad ga kupim u nekoj bliskoj buducnosti.
 
Ne zanima me nikakav klok niti gaming.
Malo Photoshopa i klasican surfing.1080p filmici.

Znaci ti si uzeo ovu plocu samo zato sto ti se na oko mnogo svidja? :D
Ok, ali bi ti isti taj posao odradila i 40-50 evra jeftinija A68 ploca.




Pa dobro,ja ni ne ocekujem previse...bilo je jace od mene da probam i taj cuveni apu.Naravno,kad ga kupim u nekoj bliskoj buducnosti.

APU, Pentium, i3, Celeron, bilo bi ti svejedno - ionako te ne zanima gaming.
 
Poslednja izmena:
Joj brate moj,ne smem ni da ti kazem za koju sicu sam dobio plojku koja je u garanciji jos 13 meseci.
 
U sustini,to je najmanje bitno.
A zasto bas da pojurim taj 7400K ?
 
zato sto je najjeftiniji otkljucani apu zadnje generacije,a i najmanje ces izgubiti na njemu kasnije kad i ako budes apgrejdovao.ne bih se licno zamlacivao sa 5xxx i 6xxx apu-evima,nema potrebe ma koliko jeftini bili.
 
Koliko sam ja gledao neke testove,bogme oni A10 ubise i3,skoro kao i5.
Opet pisem,nisam imao prilike da vidim u radu,samo sam bio na intel-u,vec,ohoho...od pentium-a III.
 
Taj i5-4200M je slabiji od bilo kog novijeg desktop i3 procesora, a kamoli od i5. :D
 
Ne kontam bas,ovaj amd je bas klasa za taj i5.i5 je haswell a ovaj richland.
Recimo,ni core2duo p8400 ne mozes da poredis sa core2duo e8400 u radu.Nikako...ovaj e8400 ga jede za dorucak.
 
Taj laptop procesor ima dva jezgra uz HT, znaci nije kao desktop quad core.
Ne moze se generalizovati na osnovu primera sa tih laptopova. ;)
 
Poslednja izmena:
plus handpicked testovi od strane amd-a. :) kazem ti,drzi fige da nece puste taj socket niz vetar.
 
Vas dvojica ste u pravu,nista ja ne sporim.Samo pisem...hocu da razaznam kako ce to raditi.Mada,sa tim mojim dual core procesorom...bice sporo,verovatno.
 
Neće više biti procesora za FM2+.

FM2 -> Trinity, Richland

FM2+ -> Kaveri, Godavari

Ćao.

Oni koji kažu da je sporo, garantujem životom, da bi APU bio idealan izbor za 99% korisnika računara ovde.

Doduše, forum se ne računa. :D
 
Poslednja izmena:
plus handpicked testovi od strane amd-a. :) kazem ti,drzi fige da nece puste taj socket niz vetar.
Testovi koji se oslanjaju grafiku :) Inače, osim 1151, svi intelovi i AMD socketi su završili karijeru. Tako da se ide ili Skylake ili na "mrtvu" platformu

Ne znam šta ćeš sa tim Athlonom, posebno što nema grafiku. Ili A6-7400K za zajebavanciju ili A8-7850K kao najjeftiniji "ozbiljan" procesor za tu ploču. Ja lično ne volim A4 i A6 zbog toga što imaju samo 1MB keša, mada se to u kućnoj upotrebi ne primećuje mnogo
 
Nazad
Vrh Dno