Šta je novo?

HiFi sistem 2 zvucnika

Za svakodnevni kucni sistem i slusanje ne. Ako ces da ga vucaras po zurkama, onda moze da prodje. Sija ko ciganska satra. Tu lovu mozes da ulozis u dosta bolje komponente, tj dobro stereo pojacalo i dva fina floorstand-era
 
Za svakodnevni kucni sistem i slusanje ne. Ako ces da ga vucaras po zurkama, onda moze da prodje. Sija ko ciganska satra. Tu lovu mozes da ulozis u dosta bolje komponente, tj dobro stereo pojacalo i dva fina floorstand-era

Zasto ne i svakodnevno? ugl isao bi u dnevnu sobu za neke kucne zurke. Kakav je kvalitet zvuka i ako moze neki konkretan predlog jer znam malo o zvucnicima.
 
Imas takav sistem u Uscu u Sonijevoj radnji pa mozes da ga testiras. Probao i nisam nimalo impresioniran - zakivanje eksera u fosnu. Ali to sam samo ja. Ako je za tuc-tuc zurke onda je verovatno ok, ali mislim da je to mnogo para za najobicniji boombox. Pitaj jos nekog iskusnijeg po temama sta mogu da ti preporuce za tu lovu, jer sam ubedjen da mozes mnogo bolje da prodjes.

Ja ovo u dnevnu sobu ne bih stavio taman vrelim uljem da me polijes.
 
Ako hoćeš mikro sistem pogledaj Denon RCD-M40 (300e bez zvučnika) sa njegovim pripadajućim zvučnicima SC-M40 (ne znam koliko su i da li se prodaju kod nas u kompletu ili posebno) ili neki drugi kao npr. Dali Zensor 3.
 
Poslednja izmena:
Imao sam pioneer VSX-420-K i pioneer cs 5070 zvucnike (bili su osrednji a bass ne postoji) pa bih nesto te jacine ili glasnije a ovaj denon mi deluje slabije
 
Poslednja izmena:
Ako jos uvek imas tog pioneer-a ganjaj hkts5 kod madjara
 
Baš juče sam u jednoj radnji video ovaj Sony. Nisam mogao da verujem na šta liči uživo. Prava makina za svadbe i šatore :). Slupati 750 evra na ovako nešto je po meni totalna ludost. Za te pare može da se kupi hi-fi sistem koji će ovu spodobu da šije i uzduž i popreko. Jeste da neće da sija i izvaljuje vrata i prozore ali će zvuk biti svetlosnim godinama daleko od ovog Sony-ja.

Totalno druga priča je ako treba da izvaljuje vrata i prozore :).
 
Dajte ljudi onda neki predlog pojacala i zvucnika jer ne zelim bacati novac ovo mi se cinilo jednostavnije jer je u kompletu, a svetlo vrv moze da se makne softverski. Treba mi nesto jako bar kao moj predhodni pioneer sistem sa kvalitetnijim zvukom.
 
Šta je izvor, integrisana zvučna?

Pioneer A-30-K ili A-30-S, Dali Zensor 3 i ostaje ti za neku zvučnu kartu ili USB DAC tipa Asus Xonar DX ili U7 ... Neće ti biti slabo.
 
Kada sam video te nove šarene Sony boombox-ove, zgrozio sam se u čega se pretvorila nekada cenjena HiFi kompanija. Ne samo kako izgleda, već koliko je zvuk užasan. To samo buči, mulja i tandrče. Glasno, ali buljavo. Nije ni čudo da Sony ubzano gubi na ugledu na svim poljima. Baš ova Sony-jeva serija je postala predmet sprdnje na svim mestima koji se bave HiFi-jem. Beži od toga.

Gore predložene HiFi komponente sa tim npr. Dali zvučnicima su već mnogo ozbiljniji HiFi. Ne, neće tresti prozore, ali će svirati jako lepo, i dovoljno glasno. Sem za tinejdžerske pijanka/žurke.
Spomenuti Denon čak ima i optički digitalni ulaz, te povezivanjem računara na njega jeftinim optičkim kabelom, potpuno obilaziš (uglavnom lošu) zvučnu karticu u računaru, i izbegavaš kupovinu skuplje i naprednije zvučne kartice.

A ako ti treba baš snage, razmotri i npr. Onkyo TX-8050, solidno all-in-one rešenje, uz neke recimo ako je soba veća...

Evo ti još jedan sjajan all-in-one HiFi uređaj koji teško da ima konkurenciju za ove pare. Uz preporučivane Dali-je, ima da bude :Klanjanje
Da sebi uzimam sada, uzeo bih tog Marantz-a i Dali Zensor trojku.

Obrat' pažnju da ovi all-in-one imaju i network konekciju, rade stream sa neta i sa tvog računara ili NAS-a, kontrolišu se Android ili iOS gadgetom, kače se digitalno na računar i TV (zaobilaziš uglavnom vrlo loše integrisane audio sklopove u računarima i televizorima) i bla.bla.bla...

Da spomenem Sony još jednom, trgli su se i sada pokušavaju da se vrate na HiFi tržište i nekim zaista dobrim naprednim HiFi komponentama (uz ogromnu cenu), ali teško je povratiti narušen ugled.
 
Poslednja izmena:
Одавно већина фирми има производе са квалитетом и оне за клинце који воле да шљашти и да бије у стомак а који немају појма шта је музика. А и те фирме раде због пара па ко хоће квалитет, мора да се распита.
 
Kada sam video te nove šarene Sony boombox-ove, zgrozio sam se u čega se pretvorila nekada cenjena HiFi kompanija. Ne samo kako izgleda, već koliko je zvuk užasan. To samo buči, mulja i tandrče. Glasno, ali buljavo. Nije ni čudo da Sony ubzano gubi na ugledu na svim poljima. Baš ova Sony-jeva serija je postala predmet sprdnje na svim mestima koji se bave HiFi-jem. Beži od toga.

Gore predložene HiFi komponente sa tim npr. Dali zvučnicima su već mnogo ozbiljniji HiFi. Ne, neće tresti prozore, ali će svirati jako lepo, i dovoljno glasno. Sem za tinejdžerske pijanka/žurke.
Spomenuti Denon čak ima i optički digitalni ulaz, te povezivanjem računara na njega jeftinim optičkim kabelom, potpuno obilaziš (uglavnom lošu) zvučnu karticu u računaru, i izbegavaš kupovinu skuplje i naprednije zvučne kartice.

A ako ti treba baš snage, razmotri i npr. Onkyo TX-8050, solidno all-in-one rešenje, uz neke recimo ako je soba veća...

Evo ti još jedan sjajan all-in-one HiFi uređaj koji teško da ima konkurenciju za ove pare. Uz preporučivane Dali-je, ima da bude :Klanjanje
Da sebi uzimam sada, uzeo bih tog Marantz-a i Dali Zensor trojku.

Obrat' pažnju da ovi all-in-one imaju i network konekciju, rade stream sa neta i sa tvog računara ili NAS-a, kontrolišu se Android ili iOS gadgetom, kače se digitalno na računar i TV (zaobilaziš uglavnom vrlo loše integrisane audio sklopove u računarima i televizorima) i bla.bla.bla...

Da spomenem Sony još jednom, trgli su se i sada pokušavaju da se vrate na HiFi tržište i nekim zaista dobrim naprednim HiFi komponentama (uz ogromnu cenu), ali teško je povratiti narušen ugled.

Hvala na predlozima, ovaj sony sistem definitivno zaboravljam a razmotricu ovo onkyo TX 8050 pojacalo sa ova dva jamo deluje mi da je to snaga koju trazim
 
Pazi, da spomenem, pošto vidim da želiš žurke, šta god da kupiš, svaki sistem može pri preteranom opterećenju da se ošteti, pojačalo ili zvučnici, bez obzira kojih su snaga i kako su upareni. HiFi pojačala kada se baš odrvnu do kraja, a ulazni signal je jak, kreću u distorziju, pojavljuju se izobličenja, pojačalo počinje da šopa u zvučnike neke bezvezne struje, i eto belaja.

Koji god sistem da imamo, i koliko god glasno da želimo, pojačava se maksimalno onoliko da se još uvek čuje jasno i čisto, bez distorzija i izobličenja. U zavisnosti od izvora zvuka, impedanse zvučnika i kvaliteta pojačala i zvučnika, bezbedni maksimum se može završiti već na 2/3 skale za pojačanje.

Odvrtanje volume skale do kraja nije bezbedno ni za jednu kombinaciju pojačalo-zvučnici.
 
Onkyo A-9010 je još jedno zanimljivo budžet pojačalo sa Wolfson DAC-om za 250e, UK verziju bez DAC-a su baš nahvalili, ne znam da li može da se nađe kod nas.
I Monitor Audio Bronze 2 treba razmotriti, odlično su ocenjeni.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno