Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Ako izlazi u novembru, mislim da vredi.
 
Dok ne izadje sa SD ne vredi.
Sad videh Pro. Onda vredi. Mtk nikad više.
 
@dinge Hvala na predlogu, druze, problem je, inace, bio trivijalan... Naime, ja sam skinuo recovery, a ne fastboot rom i u tome je bio ceo stos. Pocetnicka greska, iako mi flesovanje romova nije strano. :D Sada sam na MIUI Global Stable 8.0.1.0. Malo je reci da sam odusevljen fonom, svakom pogledu... Cak, sta vise, i MIUI i mi se jako dopada... U svakom slucaju, pustio malopre zahtev Xiaomiju za otkljjucavanje bootloader-a, pa lagano. ,)

Edit:
Jedno veliko hvala Kidencetu, na njegovoj nesebicnosti i altruizmu...
 
Poslednja izmena:
Pa vec je na beti 6.0.1

20f0b3cd6f9f218e146ba79afa4df475.jpg


Sent from my Redmi Note 3 PRO
 
nesto sam cackao i sad tel ne moze da se prikaze lepo u my computer kao poseban uredaj vec moram pesme da ubacujem preko Mi Pc suite
kako da opet vidim kao poseban uredjaj pa lepo ko covek da prebacujem foldere :)
 
@dinge Hvala na predlogu, druze, problem je, inace, bio trivijalan... Naime, ja sam skinuo recovery, a ne fastboot rom i u tome je bio ceo stos. Pocetnicka greska, iako mi flesovanje romova nije strano. :D Sada sam na MIUI Global Stable 8.0.1.0. Malo je reci da sam odusevljen fonom, svakom pogledu... Cak, sta vise, i MIUI i mi se jako dopada... U svakom slucaju, pustio malopre zahtev Xiaomiju za otkljjucavanje bootloader-a, pa lagano. ,)

Edit:
Jedno veliko hvala Kidencetu, na njegovoj nesebicnosti i altruizmu...
Dobro je da je tako ispalo. Što bi rekli "jeftino si prošao". Čitam na xda, dosta se žale da su brikovali telefon. Izgleda da"kinezi" teško praštaju greške.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Stigao mali update na 8.0.2.0

Screenshot_2016-09-26-18-56-20-316_com.android.updater.png

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Dobro je da je tako ispalo. Što bi rekli "jeftino si prošao". Čitam na xda, dosta se žale da su brikovali telefon. Izgleda da"kinezi" teško praštaju greške.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Najjače je sto ovaj telefon i kad ga brikujes on je i dalje živ. U jednom trenutku je bio totalno mrtav a onda isčitavanjem jednog posta i naravno pomoći Kidence on je za 10min bio ponovo živ.
 
Koji je najbolji rom koji ste probali i zasto? Koji custom rom osim miui-a ima najbolju autonomiju baterije (SoT)? Trenutno sam na resurrection remix 5.7.4 (6.0.1) i svidja mi se jako, samo cini mi se da jede bateriju dosta vise od miui 8 global (5.1.1)... Koja je razlika inace lolli vs mm sto se baterije tice (SoT)?

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Ma to sam i ja citao, pa mi zato bila frka... Mada mi ne bi bilo prvo unbrickovanje fona, samo sto ume da bude jako stresno. :S:

Edit:

Evo i meni trenutno apdejtuje na 8.0.2.0.
 
Jako mi je interesantan model sa oznakom "special edition" ili "global edition". Isti je hardver kao na RN3 Pro, a razlika je što taj "specijalni" radi i na Band20 (LTE800).
Interesuje me, ukoliko neko zna, jeli moguće na tom telefonu odraditi root na način kao i na svakom drugom RN3Pro?
 
http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_3_becomes_a_bestseller_in_india-news-20708.php

Jedan na svakih 7sekundi.. moraju da izbace Redmi note 4 za Indus tržište,nasa je šteta što oni tamo ne koriste lte20

Edit

The Xiaomi offices are popping champagne - the Xiaomi Redmi Note 3 became India's #1 bestselling phone online. One in every nine phones ordered online in the country were a Note 3, which means one every 7 seconds.

Until September, more than 2,300,000 units were sold since it went on sale.
 
Poslednja izmena:
Kako sada rade notifikacije na miui? Moj brat je imao RN2, drugar RN3Pro, oboje su se žalili da im nisu stizale poruke sa Vibera i WA dok ne uključe ekran. U međuvremenu su promenili telefone. Imao sam i ja sličan problem sa emui na honor 5x dok nisam instalirao cm13.
 
Ako se pravilno setuje od MIUI ver 7.1 pa na dalje rade kako treba.

Edit;

Izbacen Radon 2.8

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68867289&postcount=3243

Konacno radi dt2w na Atmel TP... ;)
Mali hint, ko koristi Novu i CM...

Podesiti u Novi double tap to lock kao gestures i u kernelu dt2w na half i onda lock and unlock idu na double tap :)

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Istekao mi edit, pa cu napisati novi post.
Pretpostavljam da ce vecinu nervirati vibracija prilikom dt2w, ko koristi KA, nece imati opciju da ugasi, ali moze na sledeci nacin...
Skinuti Wake gestures 1.1 apk sa ovog linka..
.
https://www.androidfilehost.com/?w=...61ee6a562efd85ceee430fbe55084fe23f909b25efd6a

Instalirati.,dozvoliti supersu, podesiti double tap -wake screen i ostale gestures po volji, a haptic feedback smanjiti na nulu i time gasite vibraciju prilikom dt2w...Takodje, pozeljno aktivirati i pocket detection.

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Skinuo novi kernel i neće preko KA da mi uključi dupli tap. Čim pređem iz jednog menia u drugi on ga stavi na disabled
 
Obrisi KA, pa opet instaliraj...Ovaj put radi kako treba.Takodje probaj preko gesturess app da setujes...Linkovao sam je u postu iznad...

Sent from my RN3 Pro
 
Nece opet preko KA. Moraću preko te apk izgleda

Izgleda da mi root nije dobar ,koji je poslednji supersu koji valja a da nije Kinez ?
 
Poslednja izmena:
2.78 i dalje potpisuje Chainfire, sudeci po GP.Po prici 2.77 beta.Ja koristim 2.78 i bas me briga :)

Sent from my RN3 Pro
 
Kako sada rade notifikacije na miui? Moj brat je imao RN2, drugar RN3Pro, oboje su se žalili da im nisu stizale poruke sa Vibera i WA dok ne uključe ekran. U međuvremenu su promenili telefone. Imao sam i ja sličan problem sa emui na honor 5x dok nisam instalirao cm13.
Po defoltu notifikacije kasne, ali kad se podesi sistem da ne ubija te aplikacije u pozadini sve radi kako treba.

mi4c/miui8
 
Glupo je vise slušati kako se neki žale da im kasne notifikacije. Zna se šta je "problem" i kako ga jednostavno rešiti. Čitanjem ove teme naćiće odgovor barem u 50 postova.
 
i meni ne stizu notifikacije sa vibera,od kad sam updetovao na miui 8 .odradio pre toga backup,i vratio.stoji i dalje u auto startu..ali nista.Da i baterija na miui 8 mi traje skoro duplo manje,nego na 7...iako je sve pogaseno kao i ranije???
 
Zakljucaj i u kešu ne samo Autostart. Tj Lock u Ramu.
 
Poslednja izmena:
Autostart, optimizacija baterije i lock u RAM, te tri stvari i mora da radi.

Sent from my RN3 Pro
 
i meni ne stizu notifikacije sa vibera,od kad sam updetovao na miui 8 .odradio pre toga backup,i vratio.stoji i dalje u auto startu..ali nista.Da i baterija na miui 8 mi traje skoro duplo manje,nego na 7...iako je sve pogaseno kao i ranije???
Miui 8 koji? global stable (lolli) ili zadnji developer (mm)?

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Meni je dovoljan autostart i optimizacija baterije, zaključavanje u memoriji ne radim i nemam problem

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
posto sam laik..kako optimizacija baterije? (mozda je odradjeno i to ,ali ne znam gde da gledam)
 
Nazad
Vrh Dno