Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

A jooj... :D Mnogo verzija i ispravki ima posle te verzije...Ta je medju prvim verzijama...Moja preporuka za Loxar rom 7.1.8 ako hoces MIUi 7, radi kao sat, mada mozes da probas i MIUI 8.... Ali promena softvera 99,9% resava problem....

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ok hvala na odgovorima! :) Ne razumem se bas mnogo, ali naci cu nekog, sad bar znam koje je resenje :)
 
Imaš post #1808, Kidence sve lepo objasnio.
Ako ti je glupo ovde, pošalji dečku PM, a i ujedno nećeš gušiti temu nečim što je vec xxx puta prežvakano.
Kreni da čitaš thread od početka i sve ćeš shvatiti,ima puno korisnih informacija.
 
Po niku bih rekao da je žensko tako da je realno vrlo teško da to odradi sama.. :)

Bolja opcija je sigurno da prosledi nekome ko zna

Sent from my Redmi Note 3
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Slucajno juce napisah u redmi 3 temi umesto ovde. Imam redmi note 3 pro neke 2 nedelje, sve je stock, medjutim svi mi se zale da me lose cuju kad pricamo, kao da je isprekidan zvuk i kazu mi da se cuje kao da mumlam (normalno i glasno pricam), i ne znam sta bi moglo biti . . ima li neki setting za call quality?
 
Meni se desavalo da mi se upali displej i da stiskam dialpad dok pricam, pa kazu prekidas. Otvorio sam neki settings i uradio test proximilyti senzora i od tad je ok
 
Taj setings se otvara kada stisnete više puta na kernel Info. Tu može svaki deo hw da se proveri.

Sent from my Redmi Note 3
 
Dobro dosao u klub :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
To je kako braća kinezi kažu pro prime

Za sada, prezadovoljan.
Uz obzir da se prvi put susrećem sa Android-om, posle WM, dodje kao osveženje, volim ovaj minimalizam u svemu.
Zaista fali tap to wake, svaki put kada ga uzmem u ruku, mislim na podizanje sa stola, mora fingerprint.
Bitno je da ne mora flash custom ROM-a.

Dobro dosao u klub :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
:wave:
 
Poslednja izmena:
Ok hvala na odgovorima! :) Ne razumem se bas mnogo, ali naci cu nekog, sad bar znam koje je resenje :)
Imao sam isti problem i poe guglanja našao da je problem do provajdera. Ne znam da li je promena roma rešenje jer sam ga promenio tek nakon što sam problem rešio dok sam bio na istom romu na kom si sada ti.
Problem je do mts-a (pretpostavljam da imaš njihov sim) tj do nekih podešavanja kod njih. U stvari, postoji neka nekompatibilnost između tvog telefona i podešavanja u 'centrali'. Moraš da nađeš nekoga u poslovnici ko će da te sasluša i da ne filozofira sa pitanjima je l ti radilo u prethodnom telefonu. Mene su pozvali nakon par dana, rekli da su izvršili neke izmene i da bi trebalo da je sada u redu. I bilo je.
 
Poslednja izmena:
^Ovo prvi put cujem, ali.....ovo je Srbija...LoL
I ono sto ne moze, ovde moze...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Neko je u temi o redmi note 2 pomenuo isti problem. Ja mu opisao moju situaciju i on kasnije javio da je rešio na isti način.
A nije samo Srbija. Neke telefoni na miui7 su imali probleme u Rusiji kao i Motorola sa nekim mrežama u Bugarskoj. Istočni blok. :)
 
Pozdrav ,treba mi pomoc imam Xiaomi Redmi Note 3 Pro 32GB skinuo sam aplikaciju za prebacivanje aplikacija na Micro SD AppMgr III kad sam krenuo da prebacim aplikacije koje su dostupne za prebacivanje na SD karticu ni na jednoj nisam imao opciju za Move to SD,pokusao sam jos neke aplikacije da skinem koje imaju opciju za prebacivanje na SD karticu ali sam uvek nailazio na isto,tj nigde nisam dobio opciju za Move to SD.Da li je mozda neko imao slican problem i da li postoji neko resenje?Hvala
 
Pa ovde problem sto telefon ne registruje poziv(ne pamti u call log-u)...a to je iskljucivo do njega i softvera... Vrlo tesko da(ali ostavljam mogucnost) da je do mreze...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Floyd85

Ako se ja dobro secam, to je problem sa dozvolama za SD karticu... Googlaj malo na tu temu, ali mislim da ima resenja.. Ako te mrzi cekaj, neko ce ti odgovoriti ovde verovatno...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Probao sam druze i guglao i gledao neke tutorijale na YT ali nigde nisam nasao konkretno resenje,kolko sam video i procitao Xaomi kao proizvodjac nije je omogucio tu opciju,tako da telefon mora da se rutuje...Nek me ispravi neko ako gresim...Nikada do sad nisam imao problem sa prebacivanjem aplikacijama na starim telefonima,ovo mi je prvi put da imam problem i bas sam se negativno iznenadio.Nadam se da postoji resnje za ovaj problem...
 
Mislim da je to problem do verzije Android-a... Promenjene su neke dozvole sa 5.0 Android-om...Nije do Xiaomi-ja... A da, bez root-a slabo da moze nesto da se odradi...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa ovde problem sto telefon ne registruje poziv(ne pamti u call log-u)...a to je iskljucivo do njega i softvera... Vrlo tesko da(ali ostavljam mogucnost) da je do mreze...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Da. Odlazne pozive u trenutku kada se uspostavi veza označava kao unknown. I to random. Neki su ok neki ne. Ako ne dođe do uspostavljanja veze softver ga beleži normalno. Kada sam iste brojeve zvao sa telenor kartice sve je bilo ok. Zamenim slotove kartica i ponovo problem sa mtsom ali ne i telenorom.
I ja sam prvo mislio da je do telefona (tj softvera) ali nije. Moj problem je rešen bez ikakvih izmena u telefonu. Samo me pozvali iz telekoma i pitali je l sad ok.
A znam za još dva ista problema sa nekim alkatelima i posredno još jedan sa nekom lumiom. Plus onaj iz teme o redmi note 2.
Ostavi baš puno mogućnosti da je do mreže. :)
 
Video sam negde da su ljudi koji su koristili 4.4 kit kat imali problem sa prebacivanjem pa su napravili app za taj problem.Nisam nigde procitao da 5.0 ima taj problem,mozda si upravu,ostaje mi neko da se javio ko ke imao slican problem i ko je nasao resenje.
 
Ja čak ne mogu da namestim da mi torrent skida na sd karticu .. mislim da je u samom sistemu blokada ,moraće 99% root i zezanje a mene mrzi to da radim

Sent from my Redmi Note 3
 
Takodje je bila i ona prica oko nestabilnosti sistema ako su app na kartici, pa je bio isto onaj problem oko curenja baterije jer je sistem kostantno skenirao sd...zato i mislim da je Google i izbacio sd iz Nexus linije...a i promenjene su dozvole za sd...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja već godinu dana koristim Foldermount app na RN1 i funkcioniše to bez problema.
 
Custom rom ili miui?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Prebacih se ja sa Stable-a na Developer i probah da odradim unlock bootloadera jer sam jos davno dobio dozvolu,i imam neki cudan problem.
Na telefonu mi na Mi Account pise broj .......985
Kad u Mi Unlock ukucam taj broj dobijam ovo
http://dodaj.rs/photos/20160729146981375143588.JPG

A kad se u Mi Unlock logujem preko email-a izadje mi potpuno drugi Mi Account broj .......447,i on na taj broj krene da odradi unlock i na 50% mi stane
http://dodaj.rs/photos/20160729146981375152151.JPG
http://dodaj.rs/photos/20160729146981375115926.JPG

U cemu je fora da imam dva razlicita Mi Account broja,kako sad da znam koji je moj pravi broj,i zasto mi javlja ovu gresku na 50%

:wall::wall:
 
Nazad
Vrh Dno