Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Da procitao...ali on ne sortita...niti ima mogucnost da sam podesim...cini mi se da je na 7 imao.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
možda u kineskoj varijanti 6.9.29
 
Bice valjda u nekoj narednoj verziji...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
To i mene nervira, miui 7 je to bolje imao odradjeno..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
koliko je lošija kamera ovom modelu od nexusa 5x, ima li svrhe doplatiti za nexus?
ps. ne mogu da se setim kad, ali čitao sam pomalo ovde u temi da je moguće flešovanjem ubaciti opciju da snima 4k video. da li je to interpolirana rezolucija i koliko je gora od pomenutog nexus-a? hvala Vi :D
 
Imam jedan problem. Trenutno sam na Epic rom 6.9.22 e sad kad hoću neki drugi Miui rom da instaliram preko twrp ja ga install ali nikako nece da mi detektuje sim kartice. Jel postoji neko rešenje za to ili mora da se ponovo kuca imei i ostale zaebancije? Rn3 mtk Otkljucan Bootloader.
 
Nisam bas u toku sa silnim oznakama i MIUI rom-ovima za MTK, ali bih rekao da je taj 6.9.22 na bazi MIUI 8, dok ti hoces povratak na MIUI 7...tj.na neki rom na bazi MIUI 7...?!

Sent from my RN3 Pro
 
Ma ne mora miui 7. Nece ni na Epic stable miui 8 a ni na Moke nemam sim card detected kao i wifi authentication. Jedino kad radim restore Epic beta roma imam restore nvram/imei.
Ako bi opet flesnuo preko SP China developer zakljucao bi bootloader i izgubio recovery Twrp?
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram te bas sta hoces da kazes, ali ne mozes official rom preko twrp...Probaj neki xiaomi.eu rom preko twrp...A za mokee je malo drugacija prica... on koristi drugi modem.
Da, zakljucao bi...

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Istekao mi je Edit pa pišem novi post.
Probao sam i rom sa Xiaomi.eu. Nakon instaliranja ovog roma ili bilo kog drugog ja gubim t.j. ne može da prepozna sim kartice i ne moze da se poveze na wi-fi. Probao sam i da instaliram novi rom a onda iz backup-a starog odradim samo restore nvram/imei. Ni to nije pomoglo.
 
Da, zbog toga mi i nije neka frka.
Pokusao sam sinoć prvu metodu. Ali ne mogu da udjem u dialer jer Miui radi onu proveru uredjaja i vec tu mi kaze da pokusam ponovo i ponovo.....
 
Poslednja izmena:
zakasnih za edit u prethodnom postu:

Ajde ako ima raspolozenih da podese pod KA za obe stavke CPU Governor na impulse i pod pod I/O Sheduler , prvu stavku Sheduler na fiops i koriste malo, pa da vidimo utiske :D

Po meni ovo radi jos lepse nego sa def.setovanjima...
I kako drzis sada podesavanja, jel ima jos nekih zanimljivih i korisnih u ovom moru setovanja u kernel auditoru?

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
CPU na impulse, I/O na fiops, low memory killer na off, screen 254,253,255...RGB 35, intensity 49, screen value 120, screen contrast 129, vibracija 75, GPU max 300(ne igram se) i ono najbitnije DPI 405 ;)

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Može li se promeniti DPI na global stable? U build.prop nisam našao stavku za dpi.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Moze, ako nema dodas novi red, sacuvas i reboot

ro.sf.lcd_density=X

Moja preporuka za 405 dpi

U tom slucaju ukucas

ro.sf.lcd_density=405

Sent from my RN3 Pro
 
@Kidence
Hvala. Odradio sam i sad je sve OK, stavio sam 405 po preporuci. Fabričko beše 480?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da,da...480. Ali po meni kada se naviknes na 405, nema vracanja :)

Sent from my RN3 Pro
 
Znas sta valja :)

Sent from my RN3 Pro
 
CPU na impulse, I/O na fiops, low memory killer na off, screen 254,253,255...RGB 35, intensity 49, screen value 120, screen contrast 129, vibracija 75, GPU max 300(ne igram se) i ono najbitnije DPI 405 ;)

Sent from my RN3 Pro
Hvala Kidence, ziv bio...

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Njet, mora root.

Sent from my RN3 Pro
 
e krastavac, daj neki skrinshot da vidim kako izgleda na 405, da me natera da ga rutujem :)
 
Poslednja izmena:
A dje bjese u KA podesavanje za DPI? Ubih se trazeci...:)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Skini buildProp editor sa GP i preko njega odradi...Imas sliku u mom prethodnom postu, u ovom linku how to...Tako je najbolje.

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno