Šta je novo?

Ssd 850 evo 250 gb, lenovo z50-75 spor ssd u pm

Što se tiče brzine boot-a, možda zaista očekuješ previše, ili previše veruješ hvaljenjima na netu. Od pritiska na power dugme, do dobijenog desktopa, ponekad, više vremena potroše bios i ploča na inicijalne provere i startovanja, nego sam Windows na svoje buđenje. Kod mene, destop je u pitanju, to pre inicijalizacije Win-a, traje više nego samo podizanje OS-a.

Oko 25+10 sec, ukupno oko 35sec na ovoj masini.
Duze za bios nego za sam win.
 
^^
...i kada je trenutak da su ploča i BIOS završili svoje, i počeo da radi Win?!?
...i na kraju krajeva, kada je kraj podizanja sistema?!? Kada je pojavi desktop slika sa ikonicama, ili kada Win digne sve servise i smiri HDD lampicu? Win valjda sam odlučuje kada kreće koji servis, i to može biti drugačije od konfiguracije do konfihuracije, u zavisnosti od instalisanih sw-a i pridajućeg hardvera.

Ali odlazimo polako u off. Probaj za početak Magician.
 
sad kad spomenu antivirus,ako te ne mrzi proveri dal' ssd ima zadnji firmver,odradi secure erase i stavi sveze 10tku bez AV i ne stavljaj amd-ov sata drajver,popali secure boot,fast boot i sl i vidi kako se ponasa.
 
U magicianu je sve uključeno što treba da bude. Firmware je najnoviji i sve je tip top. Sutra ću verovatno ubaciti ako mi stigne 7ica koju mogu da instaliram sa podrškom za uefi biod pa da vidim, al koja je poenta da stavom 7icu ako je laptop pravljen za 8.1+ i još pitanje je sa podrškom za drajvere...
 
zato bih ja popalio secure boot,smuckao rufusom usb sa th2 win10 (linkove za iso imas na win10 temi ovde a forumu),odradio secure erase i cisto instalirao th2 sa uefi-jem.posle nemoj stavljas antivirus i propratni softver sem brauzera,ne stavljaj drajvere vec pusti da apdejt svuce sta moze od drajvera i furaj neko vreme da vidis kako ce se ponasa.jesi gledao temperature?
 
Temperature su ok. Upravo pokušavam da rufusom napravim but fleš ali neće nikako da pokrene instalaciju, sve sam pokušao u biosu ali neće. Pali samo kada isključim ahci pa ga uključim posle instalacije. Evo pravim 3ću varijantu sa rufusom pa ću da vidim. Kada je ahci on čak i legaci umesto uefi opet neće da startuje instalaciju.
 
ceprkaj po podesavanjima za usb,popali legacy support i ako laptop ima usb 2.0 stavi ga tu dok butujes sa usb-a.stock podesavanja rufusa ce napraviti regularan uefi boot za win 10,nije do rufusa.
 
Nemam muku sa 10kom drug moj već sa 7icom. Tako mi i treba, hoću ja da kupim AMD... Nikad više!
 
ceprkaj po podesavanjima za usb,popali legacy support i ako laptop ima usb 2.0 stavi ga tu dok butujes sa usb-a.stock podesavanja rufusa ce napraviti regularan uefi boot za win 10,nije do rufusa.

Ajde molim te napravi ss sa rufusom kako treba da izgledaju podesavanja ...
 
Sinoć skinuo sa ms sajta win 10 pro i sveže instalirao. Sa generičkim ahci drajverom brzine su lošije nego sa AMD. Ostavio sam da svuče sve ms update i probaću da vidim kako radi bez instalacije drajvera sa strane, samo ms. Javljam za koji sat.
 
Ajde molim te napravi ss sa rufusom kako treba da izgledaju podesavanja ...

stock podesavanja su sasvim dovoljna:

untitled.jpg


ako bas nece moze u drugom drop down meniju da se proba sa GPT partition scheme... ali nema potrebe.sto se tice laptopa nije problem toliko u flesu i kako je smuckan vec u usb kontroleru i podesavanjima istog,nekad mora da se ceprka po podesavanjima,da se gasi usb 3.0,ukljuci legacy mode itd,a nekad pomaze samo drugi fles.desktopi jako retko imaju tih problema,narocito od win 8 pa nadalje,sedmici koliko se secam mora da se pravi gpt sema u rufusu.barem je moralo onim starim verzijama,odavno se ne druzim sa istom jer nikad ni nisam mogao da je smislim. :)
 
Covek imao slican problem i resio https://community.amd.com/thread/186484 problem je u driveru za AMD SATA Controller..

Instaliraj amd-catalyst-15.7.1-sb-sata-ahci-win10-win8.1-win7.exe

extactuj

manuelno instaliraj u device manager uz pomoc C:\AMD\AMD-Catalyst-15.7.1-SB-SATA-AHCI-Win10-Win8.1-Win7

Pogledajte prilog 185240

Ovo sam sada instalirao, imam AMD-based notebook. Do sada mi je bio Microsoft ACHI driver, stavio sam linkovani AMD Catalyst prema uputstvu, zatim restart i -- Windows 7 više nije hteo da se podigne. Vratio sam se na staro koristeći Use Last Good Known Configuration prilikom boot-a. Srećam, zamalo srčka da me uhvati. Ponovo sam na MS AHCI.
 
Ima ovaj krimson drajvere, isti đavo.. Ostavljam ga ovako, dižem ruke! Okreni obrni, Intel je majka..
 
Nazad
Vrh Dno