Šta je novo?

AC66U, 1043ND ili 841HP - za veci domet?

core2extreme

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2012
Poruke
78
Poena
160
Koji je po vama najaci ruter za jaci signal? ili neki u cenovnom rangu tih rutera?
 
Mislim da pokrije sto vecu povrsinu. A mislio sam da se to zna po cipovima koji ruteri imaju ili sta vec.. vidim 841hp ima 1000mw. Za 1043 sam video da ga hvale ali me je bilo strah uzeti ga zbog prethodnog tp linka koji je imao ocajan signal.. wdr4300. A asus mi se svideo zbog ac standarda. Inace imam wifi u laptopu intel 7260 dual band ac 867mbps. Sacekacu da vidim da li ima neko ko je vec koristio i asus ruter pa da znam koji uzeti :)
 
Mislim da je bilo vec reci o ac66u modelu na forumu...znam da su i neki micro tic preporucivali sa ekstra dometom koji je tu po ceni sa pomenutim asusom.
 
Narucio sam ac55u nov za 10500din.. najvise zbog ac standarda jer laptop ima ac 7260 dual band intelovu wifi karticu. Za ac66u sam odustao jer prodavac nije hteo da ga proda za 110e polovan i star preko godinu dana.. tako da sam narucio nov sa 3god garancije. Videcemo kako ce raditi nasam se dobro :) pa sta bude..
 
Da li možete da preporučite neki ruter ili AP koji radi na 5Ghz, a da ima OK domet. Pod OK podrazumevam domet u celom stanu. U sredini stana je jedan armiranobetonski zid, pa sa AP koji sada koristim jedva da imam prijem u susednoj sobi.
Našao sam na netu neki AmpedWireless za koji piše "Output Power: Up to 800mW", ali ga teško mogu nabaviti.
Inače ovako izgleda kod mene u stanu stanje sa wifi mrežama na 2.4GHz :)
Screenshot_2015-11-22-11-00-28.png
 
Poslednja izmena:
A asus AC68U šta mislite o njemu?
Da li neko ima neka iskustva sa njim? :)
 
Ja sam se pre dve nedelje ponovio sa Asus RT-AC87 red edition, objavicu ovde uskoro jedan korisnicki opis. Jeste da je skup (kod madjara 220-kod nas skoro 300 i vise) ali vredi. I Asus AC68 je dobar i malo jeftini. Najvaznije je da su mu ispeglali drajvere. Sad skidam torrente direktno na flash ili eksterni HD uz pomoc rutera, PC mi za to vreme ugasen. Preporucjem bilo koji model sa AC standardom od Asusa. Skuplji imaju vise opcija i omogucavaju veci broj paralelnih povezanih uredjaja da komotno rade.
 
A asus AC68U šta mislite o njemu?
Da li neko ima neka iskustva sa njim? :)
Ja sam rt 68u skoro preko ebay-a kupio. Dosta ozbiljan uredjaj u odnosu na ove tplinkove i ostala smeca koja provajderu daju uz pakete....

Na 2.4ghz komotno strimujem 10gb mkv film, bez sekunde baferovanja. To ranije nije bilo moguce ni i teoriji i koristio sam lan na tv-u. TV je udaljen 5m od ap-a bez prepreka izmedju njih.

Na 5ghz na htc m9 telefonu imam nesto slabiji signal (2 od 4 crtice) u sobi koja je udaljena oko 7-8m od pozicije ap-a. Izmedju je noseci armirani zid debljine skoro 40cm, i 12cm klasicnog zida.

Ono sto je bitno da sam prepolovio stand by vrijeme telefona preko noci, sa nekih 7-8% sad potrosi do 3% za 6-7 sati spavanja.

Dalje, na iPad Air na tom mjestu imam jednu crticu manje od maksimuma.

Na 2.4 ghz u toj sobi na blackberry q10 telefonu mi je pun signal.

Opcije su zaista ogromne, ima mogucnost ftp, itunes servera i jos mnogo toga. Adaptive qos, 2.4&5ghz, guest mreza...

Na usb 3.0 mi je povezan seagate 2tb eksterni disk ali nisam mjerio performanse jos uvijek.

To je otprilike to sto se tice prvih utisaka.
Pitak ako hoces sta te zanima.
.
 
Nazad
Vrh Dno