Šta je novo?

Kyocera MFP 1025

Dominator08

Slavan
Učlanjen(a)
25.08.2007
Poruke
438
Poena
320
Pozdrav svima,

otvaram ovaj topic jer sam iskreno oduševljen ovim MF uređajem pa bih ga iz tog razloga preporučio svima ostalima koji su u potrazi za nekim štampačem (pre svega). Meni znači da dođem na forum i informišem se o proizvodima koji su mi potrebni, pa pošto sam naleteo na mnogo pohvala za Kyocera uređaje evo i ja konkretno da u znak zahvalnosti članovima ostavim svoj (pozitivan) utisak o njihovim proizvodima.

Znači, za 15 somića koliko košta ovaj uređaj ovo ne da se isplati nego 'ne postoji'. Prvo što sam se prijatno iznenadio samim pakovanjem i funkcionalnošću istog u smislu da nema potrebe da se čovek lomi da bi ga raspakovao nego ljudi napravili lepo ručke na najlonu, izvuče se sve bez muke, uputsvo i ostala dokumentacija je baš lepo odrađena, nisu štedeli na tome kao što neki proizvođači imaju običaj i za neuporedivo skuplje uređaje. U pakovanju se nalaze čak i četiri 3M nalepnice koje opisuju funkcije tastera na uređaju (arapski, španski, grčki...), nisam to susretao ranije.

Sam uređaj jako lepo štampa, i ono što se meni posebno sviđa je funkcija duplex štampe bez potrebe intervencije ljudske ruke. Najviše me je nerviralo kod dosadašnjih štampača sa kojima sam se susretao kada povuče tri četiri lista pa uje6e dokument od 100 strana i onda aj štampaj iz početka i troši nove listove... Brzo štampa, relativno tiho.. a ovakva duplex štampa za 15.000, to još nisam video. Pored toga skener i copy funkcija koje isto jako lepo rade mada ih neću korstiti nešto puno, ali uvek je dobro znati da imaš tu mogućnost.

Uzeo sam ovaj MFP za kuću, sad mi dođe u firmi da pobacam sve one HPove koje imamo i da ih zamenim sa ovim koliko je dobar..

Živeli!
 
Ja sam pre par godina kupio polovan štampač Kyocera FS 1920 za 100 evra i oduševljen sam takođe. Kapacitet tonera 20.000 stranica, kaseta 500 listova, LAN. Jedino mu nedostaje dupleks. Odštampao sam desetak hiljada stranica i nijednom se nije zaglavio papir.
 
Kyocera je odlična. Imamo je na poslu. Samo jače modele. Kada sam pričao sa serviserom, rekao je da bukvalno može da odštampa 1.000.000,00 listova. Model FS-4020DN.
 
Evo mene posle tri godine, samo da pitam da li neko ima preporuku gde da se uzme zamenska toner kaseta za MFP 1025 (to je TK-1110), pošto sam kupovao od jedne firme par komada i svaki je pravio problem pošto prilikom uvlačenja tonera zupčanik koji se okreće preskače i stvara tako glasnu buku imam utisak kao da će se štampač raspasti.. vratio sam originalnu toner kasetu i nju dopunio i sve je ok. Ali bih ipak kupovao neke zamenske, da ne moram sam da se cimam oko dosipanja tonera, uvek se uprljam kao ciganin
 
Ja imam fs-1040, evo cekam da mi se istrosi originalni toner pa da probam zamenske,
ja sam kupio 4print zamenski i orink takodje,
nisam znao da mogu da prave probleme kao kod tebe,
imam jos 20tak posto originalnog, kada zamenim javicu valja li neki od ova dva.
 
Meni se tek juče ispraznio originalni toner, odštampao 830 strana sa 5.2% pokrivenosti.

Stavio sam 4print zamenski i odštampao 20-tak listova, kod mene nije bilo problema.

Ako se setim kada se potroši napisaću koliko je strana odštampao zamenski.
 
Da ne otvaram novu temu...ima li Kyocera običan laserski štampač sa WLAN i automatskim duplexom za male pare? Čini mi se da ECOSYS P2235dw odgovara tom opisu (uslovno, nije toliko jeftin), da li ima jeftinijeg?

Kakvi su za održavanje Brother štampači? Kakvi su im toneri, da li se lako nalaze, jesu li skupi...? Naleteo sam na Brother HL-L2352DW koji je dosta hvaljen po inostranstvu, kompaktan, ima WLAN i auto duplex i u HU je nekih 100€, što je fantastična cena, ali ne znam kakva je situacija s održavanjem...
 
Poslednja izmena:
Meni se tek juče ispraznio originalni toner, odštampao 830 strana sa 5.2% pokrivenosti.

Stavio sam 4print zamenski i odštampao 20-tak listova, kod mene nije bilo problema.

Ako se setim kada se potroši napisaću koliko je strana odštampao zamenski.

Jesi imao neke probleme sa stampacom,koliko kosta originalni toner a koliko zamenski,ja trazim neki jeftiniji i pouzdan stampac.
Vidim cena mu je 6 700.
 
Poslednja izmena:
Nisam imao nikakvih problema, od mana jedino mi se čini da je malko bučniji tokom štampe, ali mi je to nebitno.
Ne znam koliko košta original toner, zamenski koštaju od recimo 900din pa na više, kako gde ima na stanju.

Realno super jeftina štampa sa njim, e sad kako će se pokazati vremenom to ne znam.
 
Originalni toner košta i po 7.500, dakle skuplji je od samog štampača :D
 
Imao sam priliku da vidim 4 Kyocera MFP 1025 primerka po firmama do sada. Svi koriste zamenske tonere.
Od toga su 2 radila u nemogucim uslovima bez problema dok su dva u prosecnim uslovima za kancelariju pravila probleme. Igrom slucaja svi koriste iste zamenske tonere (ili slicne), one pakovane u kartonskim kutijama. U nekom trenutku su poceli da stampaju veoma bledo... Jedan je nosen na servis, ciscen i vracen - radio lepo oko mesec dana i opet poceo bledo da stampa. U jednom trenutku nabavili su drugi zamenski toner (neki u izrazito sarenoj kutiji). Posle odstampanih 50ak strana opet stampa normalno. Sledece nedelje cu takav toner nabaviti i na drugom problematicnom mestu pa da vidimo resava li to problem.
Mozda Vam bude koristilo.
P.S. nisam primetio da su nesto bucni ili bucniji od ostalih manjih stampaca tipa Hp...
 
Nazad
Vrh Dno