Šta je novo?

USB 16gb-komp ga vidi pa nevidi

draganv775

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2009
Poruke
128
Poena
169
garancija mi je istekla,usb 16gb transcedent je u pitanju. komp ga u principu vidi ali kada hocu nesto da pokrenem on nestane pa se pojavi posle 5 sekundi odprilike,isto tako kada hocu da ga formatiram ne moze.nije problem sa kontaktima na usb. Ima li sanse da se to sredi
HVALA
 
isti slucaj kupio 2 transcend 16gb fleske nove odavno sad otpakovao obe isti slucaj nece kao kod tebe. jedino sto sam mogao je format u fat32 format i tako nekako radi ali nizasta drugo ne moze da posluzi. full format u command promptu naravno.
 
znaci transcedent vise ne kupujem, a nisam ga nesto mnogo ni koristio.hvala na odgovoru, jel mozes da mi kazes kako u command promptu da pokusam?
i naravno ako neko ima jos neki savet dobrodosao je
HVALA
 
ako je win7, kliknes start dugme, pa run i ukucas cmd, kad ti se otvori konzola napises format pa ime drajva fleske pa dve tacke, primer format f: ali gledaj da ne pogresis slovo pa ne formatiras neki svoj hard, pa udaris enter.
 
pokusavao sam u command promptu ali ne vredi, inace komp vidi sta je na memoriji usb flesa ali kada hocu nesto da otvorim nece
 
zakoci ti onako? probaj restart pa onda u drugi port pa format iz command prompts. ni meni nije htelo odmah, format je dugo trajao.
 
kada hocu da otvorim nesto(da gledam film npr) on tada zeza i u tom trenutku ga komp ne vidi. i posle 5-10sekundi ga vidi ponovo i pokusam oopet nesto da otvorim i opet zeza...
isto kada sam pokusaoi da formatiram komp ga tada ne vidi,inace pokusao sam format iz command prompts ali opet ista prica. danas cu pokusati ovako kao sto si rekao
 
pokusao sam i sa restartom i stavljanjem u drugi port al opet isto,kada treba bilo sta da se radi sa flesom on nestane na kratko i ponovo je tu posle 5 sekundi.
a ovako se vidi sta je na flesu.
jel ima mozda jos neki savet ?
 
Nisi nam rekao da li fleš radi normalno u drugim računarima?
Ako kojim slučajem radi tada znaš da nije do fleša.

A ako ne radi ni u drugim računarima tada učini sledeće.
Formatiraj ga sa HP USB Disk Storage Format Tool.
Ne možeš li iz windowsa uraditi format, uradi mu full format iz Gparted-a, možeš ga naći na Hirens boot cd-u na primer.
Potom restartuj komp, isprobaj ga na svom i na još jednom računaru, i ako ni tada ne radi to je to, imaš neispravan/poluispravan flešić.

P.S. Ne može li mu se uraditi format ni iz boota, ni na tvom ni na drugom računaru, to je takodje pouzdan znak da je neispravan flešić.
 
Изгледа да им је то обичај, пре недељу дана сам код другара видео слично, transcend 16 гига флешка која час дозвољава упис, час не а онда је престала да се одазива. Донео сам је кући, некад је види, некад не, понекад предложи формат али онда каже да је ридонли. Пробао на свим портовима на компу и лаптопу. Делује да јој је време за канту а да је произвођач неозбиљан.
 
postoje specijalizovani programcici za "lowlevel" format, pogledaj na sajtu proizvodjaca, mozda pomognu.
 
Џабе програми кад ни windows ни linuxi углавном не виде флешку. А и кад је виде, вероватно следећег тренутка нестане. Слично па и горе сам прошао са једном Verbatim microSD картицом, нико је више не види. За бацање.
 
windows vidi fles ali kada hocu nesto sa flesa da pokrenem prebacim sta god da radim on nestane pa se pojavi posle 5 sekundi i tako stalno i kada hocu da formatiram isto se desava
 
Meni se slično dešavalo sa eksternim hard diskom. Ispostavilo se da je problem bio u kablu. Ovde kabla nema, ali je možda problem u nekim ladnim lemovima.
 
poolmaker - skinuo sam hirens boot cd ali tamo nema g-parted.. hteo sam i to da pokusam. izgleda da ljudi imaju puno slicnih problema sa transcedent-om.
ali tu je kingston jos i 5 god garancije( mada nije u svim prodavnicama negde je 2 god garancije)
naravno da cu ga otvriti i pogledati mozda ima hladnog lema...
 
poolmaker - skinuo sam hirens boot cd ali tamo nema g-parted.. hteo sam i to da pokusam. izgleda da ljudi imaju puno slicnih problema sa transcedent-om.
ali tu je kingston jos i 5 god garancije( mada nije u svim prodavnicama negde je 2 god garancije)
naravno da cu ga otvriti i pogledati mozda ima hladnog lema...

Dragane, probaj ovde http://gparted.org/liveusb.php
 
Ako pročitaš pažljivo videćeš da piše "bilo sa Gpartedom bilo sa nečim drugim".
Gparted sam predložio kao alatku sa kojom iz boot-a može pokušati format.
Čisto da se za svaki slučaj eliminiše windows okruženje, pošto nije našao za shodno da nam potvrdi da li se fleška isto ponaša na različitim računarima.
Neka potraži i Transcendovu alatku ako postoji, ali ista je stvar, ne može li se formatirati fleška iz standardnih alata tada je problem sa hardverom flešića a tu Transcendov alat ne može ništa učiniti, kao ni bilo koji drugi softver.
 
Nije to ni blizu isti problem.Kod mene svaki put vidi flash medjutim vidi umesto 16 gb raw particiju od 64 mb i nudi format.I da formatiram ne bi mogao da snimi nista na njega jer ima samo 64 mb umesto 16 gb.On njega vidi kao skymedi sk6238a a size je 64 mb.To je izgleda problem u kontroleru chipseta ako sam dobro razumeo na internetu.
 
Poslednja izmena:
Nije to ni blizu isti problem.
"Pročitaj ovaj komentar, sve što važi za situaciju kod tog drugog člana foruma važi i za situaciju sa tvojim flešićem."

1. Ispravan flešić radi normalno u svakom računaru.
2. Ispravan flešić se može full formatirati u svakom računaru.
3. I tvoj i njegov flešić su hardverski pokvareni ako ne mogu ispuniti uslove iz tačke 1. i tačke 2.

Niko nije napisao da je isti problem već da isto važi i za tebe i za njega.
Shvataš?
 
Ako pročitaš pažljivo videćeš da piše "bilo sa Gpartedom bilo sa nečim drugim".
Gparted sam predložio kao alatku sa kojom iz boot-a može pokušati format.
Čisto da se za svaki slučaj eliminiše windows okruženje, pošto nije našao za shodno da nam potvrdi da li se fleška isto ponaša na različitim računarima.
Neka potraži i Transcendovu alatku ako postoji, ali ista je stvar, ne može li se formatirati fleška iz standardnih alata tada je problem sa hardverom flešića a tu Transcendov alat ne može ništa učiniti, kao ni bilo koji drugi softver.

Skoro sve si u pravu, najverovatnije su za bacanje. Osim ovoga da ni bilo koji softver ne može ništa da napravi. Skoro svaki proizvođač ima neku aplikaciju koja direktno pristupa kontroleru, bilo da je SSD, HDD ili USB i SD. Neki ih "poklanjaju", neki ih kriju.
Konkretan primer neki fleš Exagerate od 8GB. Od prvog dana je bio mušičav, brzine ono USB1.1. Dok jednog dana nije postao Read Only. Bez mogućnosti formatiranja, Win, OSX, parted, fdisk i dd, ništa. Na njihovom sajtu ima i neki recovery, nisam uspeo ništa. Slučajno naletim na neku priču za Apacer USB, i nađem neki recovery v1.65 i uspem da ga formatiram. E sad, dok je povezan na komp, mogu da napunim tih 7,5GB bez problema. Kad ga otkačim, sledeći put je opet RO. Baš me briga, stavio sam live Debian, nekoliko ISO, neke instalacije, malo x264 i mp3 za proveru i tako ga koristim. Što ne znači ništa, možda baš da izuzetak potvrđuje pravilo.

Ah, da. Ima na ES-u malo duža tema, sa nekim chip genius-om, valjda na kineskom, to još nisam probao. Možda i radi.

A i malo off-topic. Iz mog skromnog iskustva, jedino SanDisk još nije zeznuo stvari sa (polu)proizvodom, za razliku od Transcend, Kodak, TDK, Verbatim, Kingston, Sony, i ostali manje poznati, tako da...
 
Evo još informacija na donjem linku, nije problem u informacijama, postoji još mnogo toga na ovu temu na netu i lako je pronaći i probati.
Problem je u tome da je vrlo mali procenat onih koji su u kućnoj radinosti ozbiljno "pobrljavele" fleševe i micro sd kartice sa softverom uspeli da vrate u normalno radno stanje.
Zbog više razloga je to tako, a kao prvo zbog toga što je najčešće hardverski kvar u pitanju.

http://www.rmprepusb.com/tutorials/repair-your-usb-flash-drive
 
Poslednja izmena:
Da, to je otprilike to. Nemam trenutno nijedan Win komp da probam, a iskreno baš me i briga ako sutra crkne. Što bi neki ovde rekli cena neke tepsije, tiganji, lonci šerpe ;-)
 
da -nisam naapisao probao sam fles i na drugim portovima i na netbooku ista je situacija, nisam stigao zadnjih dana da probam iz boota.. danas cu pokusati i javiti. svakako cu kupiti drugi(jer da ovaj i proradi nesiguran je narocito ako treba za inst. windows itd...)
Zanimljivo je pratio sam lampicu na flesu i kada traba nesto da uradi(fles) lampica pocne da treperi i lagano se gasi i tada i nestane komp ga ne vidi pa se nakon 5 sekundi ponovo pojavi
 
tuxserbia-sa kojim modelom sandiska omas dobrih iskustava? ili neka preporuka sta da kupim
 
USPEO SAM sredio sam fles uz pomoc programa sa transcedent sajta.
HVALA PUNO I POZDRAV ZA ORANGE 47
 
Nazad
Vrh Dno