Šta je novo?

Gigabyte z77x-ud5h VS ASUS SABERTOOTH P67

reciklaza

Slavan
Učlanjen(a)
08.11.2007
Poruke
48
Poena
309
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav svima,

Kako i sam naslov kaze interesuje me vase misljenje koje od ove dve ploce „bolja“ i zasto.
Obe trenutno posedujem pa me zanima koju biste vi radije odabrali i zbog cega i samim tim i meni olaksali odluku!
 
glibabajt,cisto da se ne bi sekirao dal' i kad ce sata 2 portovi na intel kontroleru da riknu,mada ta ploca ima jos jedan dodatni sata kontroler sa 2 porta,sto znaci da u najgorem slucaju ostajes na 4 interna sata porta.glibabajt koliko vidim ih ima 8. :)

sto se tice kloka,sem ako ne planiras da koljes neki proc i da ga stavljas pod vodu ili hajend vazdusno,ne bi trebalo da bude neke razlike.dakle,sve se svodi na tvoje potrebe za sata portovima i dal' bi visak prodavao.ako da,za glbabajt ces dobiti vecu cifru,znam da je sabljarka ipak sabljarka,ali vecina ljudi,bar ovde na forumu zna za p67 probleme sa sata2 portovima tj vrlo verovatnim crkavanjem istih,pa sumnjam da bi dobio neku narocitu cifru,dok ud5h je cak hajend ploca sa brdo konektora,dual lanom,8 sata portova plus esata...
 
U garanciji su obe tako da se za te portove ne sekiram, mada i da riknu ... nije neka muka, sto se tice hladjenja, imam neptun 120, a imam i zalmana CNPS 12 i CM V8, i za sada neptun hladi do 50-55max pod punim opterecenjem. Nisam kloker, sve mi sljaka na difoltu, nemam neke zahtve osim multitasking i brdo programa otvorenih u isto vreme, trenutno je tu i5 2500k, ali gledam da uzmem 3770k, sabljarka je lepsa u kucistu, ali nisam neku razliku video u perfrmansama sto si u pravu. I ja sam blize odluci da asus udomim negde (mada bi je zadrzao kao redak i dobar primerak :)
 
sam intel je nudio refund jer cipset ima problem (i p67 i h67,znam da prodajes h67 plocu,zato i ne rade ona 4 porta :) ),nemam pojma kako to ide kod nas i dal' je istekla ta ponuda (kapiram da jeste).neces se usreciti sa prodajom sabljarke,da hvatas nekog klinca na kp koji bi se nalozio samo jer je sabljarka jeste resenje ali nije kul.ako ne klokujes ne trebaju ti te ploce,ako cemo realno,kakva bilo sa sata3 ce ti zavrsiti pos'o i radice isto kao i z77.takodje ti ne trebaju ni otkljucani procesori,jer rade isto na stock-u kao i zakljucani,tako da bi ti i obicni 3770 zavrsio pos'o.druga prica ako ti treba esata,dual lan,8 sata portova...sto se tice performansi,ploca ako se ne klokuje ne igra nikakvu ulogu,a odavno su i ploce i cipseti upeglani (bas p67/h67 su zadnji primeri vecih problema) i sve te ploce na stock-ovima rade godinama,mnogo duze nego sto ce biti relevantne.
 
Poslednja izmena:
Problem sa portovima je resen u B3 reviziji, verovatno covek nju ima.
 
nisam cuo da je resen taj problem,koliko se secam problem je bio fizicki,lose dizajniran cip i problem je bio u naponu.
 
A tvoje misljenje izmedju ove dve?
 
b3 revizije cega?nisam znao da je cougar point imao revizije.moze neki info,link?
 
jeste odmah je izasla nova revizija chipseta ... koj je otklonio probleme ;)
 
Poznato je da je P67 imao problem sa sata portovima i da su ploce menjane i da je problem sredjen B3 revizijom. Nemoguce da nisi cuo za to.
 
Po meni Gigabyte z77x-ud5h
 
Poznato je da je P67 imao problem sa sata portovima i da su ploce menjane i da je problem sredjen B3 revizijom. Nemoguce da nisi cuo za to.

cuo sam i citao zvanicno sta je intel pisao i radio (jer sam tad je i imao i vratio je) ali nisam da je ispelano,nisam cuo da cipset ima vise 'revizija" a niti za tu b3,niti sad mogu ista da iskopam po netu,zato te i pitam da mi okacis neki link sta bilo da vidim i sam,bas me zanima sta su petljali i kako su sredili voltazu.
 
Ni meni ne polazi za rukom sada na brzaka da nadjem ista o tome ali je problem definitivno saniran. Ako naletim na link postavicu.
 
koliko se secam odustali su od cougar pointa djuture i preslo se na sledeci cipset,ko je trazio vracene su mu pare i kraj price,nikakvih revizija cipseta nije bilo,niti sam cuo da neko radi reviziju pod istim imenom,sto je apsurd sa marketinskog stanovnisva,radi se rebrand postojeceg kamoli da se pegla postojeci sa losim imenom.
 
koliko se secam odustali su od cougar pointa djuture i preslo se na sledeci cipset,ko je trazio vracene su mu pare i kraj price,nikakvih revizija cipseta nije bilo,niti sam cuo da neko radi reviziju pod istim imenom,sto je apsurd sa marketinskog stanovnisva,radi se rebrand postojeceg kamoli da se pegla postojeci sa losim imenom.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/310553-30-what-stepping

Ima ovde o tome, a ovo jeste B3 revizija ploce mogu da slikam ako hoces :), i gde god da sam googlao kazu da je B2 imala sata problem i da su resili B3 revizijom..
 
ama ne radi se da ja vama ne verujem,nego nisam znao da su peglali,mislio sam da su presli na sledeci cipset,vratili svima lovu i cao zdravo.vidim da ima cak i tool koji ti kaze dal' ce portovi puknu ili ne.
 
Imao sam Sabertooth p67 b3. Imala je obicaj kad upalim komp da prijavi kako overklok nije uspeo i trazi da se vrati bios na default podesavanja. Naravno cpu nije bio klokovan, posle godinu dana je crkla.
 
Poslednja izmena:
Imao sam Sabertooth p67 b3. Imala je obicaj kad upalim komp da prijavi kako overklok nije uspeo i trazi da se vrati bios na default podesavanja. Naravno cpu nije bio klokovan, posle godinu dana je crkla.

Zapadne uvek neka nekom problematicna... ali svakako vec sam sam stavio na oglas, tako da definitivno bb asus. Mada moramo se sloziti da ova termalna zastita i sve i sve sto ona nudi nije za podcenjivanje ipak je vrhunski odradjena i stabilna i hladna. Fabricki klok sam probao na 4,2, 50-52 stepena pod opterecenjem sa i5 2500k, a ona hladna ne oseca, nije neki klok ali opet... dosta su je nahvalili i po stranim forumima, a u odnosu na MSi z77a-gd65, ne moze ni da pridje, ali bukvalno jer sam dugo nju imao., problemi sa memorijom, do zvucne... U sustini je to to, hvala svima.
 
Nazad
Vrh Dno