Šta je novo?

AMD Turion 64 X2 koji windows preporucujete,xp ili 7?

dada13

Poštovan
Učlanjen(a)
11.10.2014
Poruke
97
Poena
60
Cao.
Imam laptop hp 6735s sa procesorom AMD Turion 64 X2,2gb rama.
Koji mi windows preoporucujete,xp ili 7 ultimate 64bit?

Hvala :)
 
skoro je drugar stavio win10 na matori kanadski Gateway laptop sa athlon x2 procesorom... radi lepo, samo sto je neke drajvere trazio sam... cini mi se za matoru ati xpress grafu,morao neke od viste,ali radi sve lepo
 
Poslednja izmena:
Koji je pun naziv procesora? Koliko laptop ima memorije?

Windows 7 Home Basic

Windows 8.1(obicna verzija ni Pro ni Enterprise)

Windows 10 Home.
 
Ne bih windows 8,ili xp ili 7,ali 7 imam 64 bit ultimate pa koji od ta dva preporucujete.Turion x2 na 1.9,2 gb rama.Bitno mi je koji bi windows brze radio,7 64bit ili xp.
 
Naravno XP bi radio brze, ali nemas aero, gadgets, system rating...
 
Nazalost, nema nista vise od tog XP. Moja preporuka win7, 8.1 (x86). Imam identican laptop, kome fale neke od komponenti, kada ga budem sredio verovatno cu ici na win7 (x64) posto planiram 2x2gb rama da dodam.
 
Poslednja izmena:
Imaš li slobodan slot da dodaš još 2Gb memorije?
 
XP jos uvek gura, ja ga koristim na poslu.
Ne mislim da ce covek da radi nesto zahtevno na njemu.
Surf, muzika, filmovi to jos uvek ide.
U ostalom sve je bolje nego win7, mozda neki linux?
 
Na taj laptop xp radi savrseno i nista nije bolji win 7 ili 8, samo je sminka u pitanju
 
Ako imaš opciju da dodaš 2 gb rama onda win7.
Ako ostaje na 2gb onda XP.
 
Win7 Tiny.
 
Nikako 64-bitni Windows na 2 GB RAM-a.

Mozes da biras izmedju XP-a Windowsa 7 ili 8.1. Ako se odlucis na Win 7 ili 8 moja preporuka je da ides na 32-bitnu verziju. Mislim da je zahtjevnost za ta dva sistema ista. Mislim da sam Win 7 vidio da radi ok na nekom celeronu 1.8 Ghz (valjda je dual core) tako da mislim da ce tvoj procesor moci da izgura bez problema Win 7 ili 8.

E sad XP ili 7/8. XP je manje zahtjevan ali je star, nema vise podrsku, neki programi ne rade na njemu... Misljenja sam da je i pored toga XP itekako upotrebljiv sistem. Od Windowsa mislim da bi ti i 32-bitni Windows 10 radio bez problema ali ja bih taj sistem koristio samo ako mi je do eksperimentisanja. Ne bih ga nikako stavljao kao glavni sistem.
 
Necu dodavati jos rama,imam 2 gb i treba mi za filmove,slike i nista zahtevno. Hvala :)
 
Za to je sasvim dovoljan XP ali mislim da neces pogrijesiti ako stavis Win7 ili 8.1.
 
system rating WTF?!
Sad mi je jasno otkud taj win10 fanatizam.
Kakve veze ima moj fanatizam sa win 7?
Ovo sve sto sam naveo je predmet obozavanja kod vas koji koristite iskljucivo win7.
Tako da proveri rating, ispoliraj aero, okaci neki sat na desktop...
 
Windows 10 stavi, ne razumem zašto uopšte pominjete osmicu.
A i 64-bit radi na 2GB prosečno upotrebljivo kao i sve na slaboj konfiguraciji.
 
ljudi sta da radim sa amd e-350 cini mi se da ga gusi 7mica, cpu usage podivlja, jos kada se upali mozila recimo odma poludi, pa sad je pitanje da li 10ku ili 7cu neku ili xp neki ne znam sta da mu radim inace pise da ima 2gb rama a da je usable 1.62.. hvala i nadam se da ce neko brzo da mi odg treba mi odgovor hitno
 
Win 10 32-bit ja je imam na drugom hardu, radi kao sat.
 
a ovo sto je ram samo 1.62 a nije 2 nece da bude problem i koj av da stavim? i pitanje da li sa media creation toolom skida ovaj novi th2 iso?
 
Skida, ne treba ti AV, njegov defender je dovoljan.
 
ljudi sta da radim sa amd e-350 cini mi se da ga gusi 7mica, cpu usage podivlja, jos kada se upali mozila recimo odma poludi, pa sad je pitanje da li 10ku ili 7cu neku ili xp neki ne znam sta da mu radim inace pise da ima 2gb rama a da je usable 1.62.. hvala i nadam se da ce neko brzo da mi odg treba mi odgovor hitno

amd e-350 - da li je to GA-E350N-USB3 ?

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3681#ov

Ja imam kod cerke GA-E350N-USB3...evo ti nekoliko proverenih saveta koje sam ja testirao.Po meni,ova ploca je totalni promasaj ali ajde...taj komp je kupljen nov - sa instaliranim Win 7 (ne secam se koja verzija).
I jeste,u pravu si - prikazuje samo 1.6 GB memorije - da li je "ne vidi" ili...nisam testirao.
E sada,ja sam tu instalirao i testirao XP,WIn 7.8,8.1 i 10 (znaci sve)
Ako hoces "sedmicu" moja preporuka je Win 7 Home Premium SP1.Iskljuci update i bez AV - ova kombinacija je radila preko godinu dana odlicno.
Ako hoces Win 10 - moze i to ali...mislim da ce ta verzija koju skidas da ga "ugusi".Testirao sam gotovo sve Win 10 (Core,Home,Pro,Enterprise)N,kao i LTSB - na ovu plocu samo "Win 10 Enterprise N" i to da se modifikuje ISO :

http://forums.mydigitallife.info/threads/66640-How-to-Make-a-Windows-10-quot-Super-LTSB-quot-ISO

Ja sam napravio ovakav OS - znaci sve je "povadjeno" ostavio sam samo "Edge".Na GA-E350N-USB3 radi vise nego odlicno - 400MB "u leru" redovan update na ovaj novi build itd.
E sada,ne znam zasta koristis komp - neke stvari mozda nece raditi - za sada Camtasia i Bandicam,pozz...
 
1.6 gb je verovatno zato sto integrisana grafika uzima tih 400mb.
 
ljudi sta da radim sa amd e-350 cini mi se da ga gusi 7mica, cpu usage podivlja, jos kada se upali mozila recimo odma poludi, pa sad je pitanje da li 10ku ili 7cu neku ili xp neki ne znam sta da mu radim inace pise da ima 2gb rama a da je usable 1.62.. hvala i nadam se da ce neko brzo da mi odg treba mi odgovor hitno

8.1 Update 3 ili 10 1511. Osjetno je živahniji E-240, trebalo bi i E-350.
 
Nazad
Vrh Dno