Šta je novo?

Google Maps praćenje saobraćaja za Srbiju

akki

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
20.04.2005
Poruke
3,332
Poena
515
Počelo od danas :) ajde da ovde pišemo kako radi i proverimo pouzdanost...

btw, ko nema opciju da ukljuci neka odzumira do okolnih drzava i pojavice se, izgleda da su zaboravili da uključe ili još testiraju...
 
Ja video već prekjuče. Na koji fazon radi, preko autobusa?
 
Skuplja podatke iz android telefona...
 
Extra. Jos da utvrdimo pouzdanost informacija. Radi i na mobilnom (Android), malo manje treba da se odzumira.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Prilično je pouzdano, proverio sam juče i danas. Ali nisam nabasao ni na jednu vanrednu gužvu, tipa sudar na auto-putu, gde bi moglo precizno da se utvrdi koliko je tačno. Uglavnom, dobra vest
 
Samo veci gradovi, koliko sam primetio.

Interesantna stvar kad prebacis sa live na typical i vidis koji grad koliko kuburi. :D
 
Ima to jos pre mesec dana sam ja primetio. Bila zatvorena episkopska ulica u Nisu, ja slucajno pogledam Google maps i vidim onaj crveni znak, pise da je zatvorena. Tako da je, sto se mene tice, Google maps sada najbolja navigacija, druge mi uopste ne trebaju...
 
Meni samo piše "Traffic view isn't available at this zoom or at this region". Zumirao, odzumirao, radio svašta, ali i dalje mi tako stoji...

EDIT: proradilo sada ;)
 
Poslednja izmena:
A da li radi ova opcija za javni prevoz?
 
Poslednja izmena:
Jos uvek ne, mada po slikama koje je Gizmo kacio u temi android navigacija deluje da bi u skorijoj buducnosti moglo da proradi.
 
Testirao ovih dana... Stvarno lepo radi, gresi za minut, dva na razdaljinama od 15-30 minuta sto je ok... Problem je sto ne radi rerutiranje kad je negde guzva, nego sam moras da biras opcije...

Ono sto je interesantno je sto je izlgeda koncentracija saobracaja toliko mala dok nije peak hour da nema podataka za vecinu ulica sem za one najprometnije :)

Cekamo sledeci korak a to je live rerouting i upozorenja na nesrece, velike zastoje itd... I naravno da uvedu 3D touch podrsku pa da mozes samo da peekujes i vidis gde je guzva, jer realno meni za Beograd navigacija treba jednom nedeljno mozda...
 
Aj kad vec pominjete rutiranje... Jel neko pratio koliko okvirno trosi mb-a pri navigaciji?
 
Testirao ja juce, od YUBC do Dijagonale, 4G, 4,5 MB... dva puta menjao rutu da bih testirao... uz sacuvanu offline mapu... nije bas malo...
 
Cekamo sledeci korak a to je live rerouting i upozorenja na nesrece, velike zastoje itd... I naravno da uvedu 3D touch podrsku pa da mozes samo da peekujes i vidis gde je guzva, jer realno meni za Beograd navigacija treba jednom nedeljno mozda...

Ovo već sve ima u Waze aplikaciji koja sve pomenuto nudi :)
 
Ima za Beograd?
 
Waze je odličan, ali sam primetio da više baterije troši u odnosu na gMaps. Npr. u Mađarskoj obaveštenja koja se prijave na Waze, prikazuju se i na gMpas. Pretpostavljam da je tako i u ostatku Evrope, a bilo bi lepo da bude i kod nas.
 
Probao danas, lep interfejs, svidja mi se sto mogu korisnici da stavljaju obavestenja, ali kod nas je neupotrebljiv, u vremenu najveceg spica jedino je na ulasku u Brankovu i kod tunela bilo obavestenje za guzvu... Ocigledno da mora mnogo vise korisnika da koristi... doduse to je i logicno s obzirom da i gmaps cesto kuburi sa ulicama koje nisu najprometnije, narocito van spica... Rerutiranje ne radi, naravno... lepo je sto radi 3D touch, ocekujem peak and pop podrsku uskoro...

Probacu krajem nedelje i u Londonu pa cu napisati cisto informativno...
 
Naisao sam na tviteru na info da je sudar na Gazeli i da su blokirane dve trake. Pa reko' da testiram na mapama sta ce da predlozi. I lepo radi, iako je preko Gazele kraci put, kada se uzme u obzir guzva na tom mostu, vece je vreme putovanja nego trasom koja je duza preko Mosta na Adi.
GTBGQlZ.jpg
 
Da, radi lepo, to je super... samo bi bilo dobro da ima i obavestenje da je sudar, cisto informativno, ne verujem da je google upoznat sa carima nase saobracajne policije :d
 
Naisao sam na tviteru na info da je sudar na Gazeli i da su blokirane dve trake. Pa reko' da testiram na mapama sta ce da predlozi. I lepo radi, iako je preko Gazele kraci put, kada se uzme u obzir guzva na tom mostu, vece je vreme putovanja nego trasom koja je duza preko Mosta na Adi.
Pogledajte prilog 185474
Video sam taj sudar, u stvari lagano čukanje, a usput i naučio da što je linija na ulici crvenija, gužva je veća. Na gazeli je bila krvavo crvena.
 
Evo posle dosta koriscenja mogu reci da je servis super, da sam se navikao na kolor shemu i da mogu sad vec da ocenim bez rutiranja koliko duze cu da putujem zbog guzvi... Kada rutiram obicno sada je razlika minut +- tako da je porpilicno pouzdan... Sto se tice potrosnje MB, sa skinutim mapama Beograda obicno trosi oko 3MB kad su guzve, i oko 1 kad nisu sto je ok... Kad prebacim na 4G onda se skoro duplira...

Sto se tice Waze, testirao sam u Londonu i radi super, u rangu je sa gmaps, s tim sto je meni mnogo lepsi interfejs :) Gmaps ima isto obavestenja o policiji tako da je stvar izbora ko ce sta da koristi za vece gradove...
 
Moraću da probam ovo. Jutros na Slaviji me je čist instikt spasao a mogao sam da izgubim bar dva sata.
 
Google traffic zaista odlicno funkcioniše, samo sto je neophodno poznavati grad i guzve da bi se tumačile kako treba. Primer: na novom Beogradu, ako je od brankovog mosta crveno do usca, to je okej, nije strasno. Ako je crveno skoro do SIV-a, onda je apsolutno za izbegavanje. Ili u kneza milosa, ako je crvena linija ispresecana sa zelenim fragmentima okej, saobracaj ide. Ako je skroz crveno, alternativa.
 
Nazad
Vrh Dno