Šta je novo?

Canon 300D - utisci, saveti, iskustva...

paun11

Poštovan
Učlanjen(a)
18.11.2015
Poruke
20
Poena
54
Zdravo svima. Novi sam clan na benchmarkovom forumu i videh da nema ovakve teme o ovom modelu fotoaparata, pa posto nameravam da ga pazarim uskoro i udjem u svet DSLR aparata zanimaju me vasi komentari o njemu.
Dakle, do sada nisam imao iskustva sa DSLR fotoaparatima i koliko cujem mnogi preporucuju Canon 300D kao idealnog za pocetnike/amatere.
Svestan sam da je to malo stariji model, ali trenutno nisam u situaciji da izdvojim neku vecu sumu novca za neki noviji DSLR, a i uzmimo u obzir da sam amater.

Dakle intersuje me bukvalno sve o njemu (vasi utisci, saveti, iskustva sa njim, prednosti, mane, koji objektiv kasnije uzeti poret KIT objektiva, kakve su baterije i koliko u proseku drze, da li je memorijska od 512 MB dovoljna za povremeno amatersko slikanje, kakav je blic, koji jeftiniji eksterni blic uzeti kasnije......itd itd itd......ako nesto smatrate jos bitnim, a da sam zaboravio, slobodno mi naglasite).

I ako bi mogli da mi kazete na sta najvise trebam da obratim paznju prilikom kupovine (posto je polovno), obzirom da se ne razumem pa da me neko ne prevari?

Hvala unapred. Veliki pozdrav svima.
 
Taj aparat je star 12 godina, hej 12!!!
U svetu tehnologije je to nekoliko vekova. Na ovom forumu ga je mozda imalo 2-3 ljudi koji se verovatno i ne secaju kako izgleda a kamoli sta i kako je radio! :d
Ko ti je preporucio ovog fosila da mi je znati i za koje pare?? Za malu sumu novca mogu da se nadju modeli koji su u tehnickom i fotografskom smislu generacijama ispred njega. Jednom recju zaboravi na ovaj aparat. Medjutim ako si resio da bacis pare, brat Gugl ima sve odgovore na 42954 pitanja koja si postavio...
 
Nisam ni znao da tih 300D-jki ima još ispravnih na svetu. :D

Gde si to našao?!?
 
verovatno na KP :) :) :)

EDIT:

obrisao sam link da ne ispadne da reklamiram nekog...
 
Poslednja izmena:
Pa znam da je mator, ali rekoh za pocetak do se uhodam. Ipak cu da skrpim malo vise kinte, pa da uzmem Canon 400D ili ako dodjem do malo vise para Nikon D3100.
 
Nazad
Vrh Dno