Šta je novo?

Koje zvucnike za sobu, nove ili polovne ~100-130e

miltan

Cenjen
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruke
160
Poena
180
Preporucite 2.0 ili 2.1 sistem, primarno za pustanje muzike uglavnom sa kompa ili smartfona.
Soba je kvadrature ~30kvm, ne mora da bude mnogo glasno vazniji mi je kvalitet zvuka i dobar bass bez izoblicenja.
Pozeljno (mada nije neophodno) da zvucnici imaju daljinac, tipa za volume up/down, mute i sl.

Moze preporuka i za nove i za polovne zvucnike, samo navedite koji model tacno da gledam po oglasima posto nisam upucen u te stvari i nisam audiofil.
 
Nema u toj klasi kod nas ništa vredno pažnje. Bilo je ranije nekoliko dobrih Microlab 2.0 modela, ali njih baš dugo nena na zalihama.
 
Nesto ih slabo ima po oglasima... Jedan trazi 200e za 5021, jel to realna cena? Drugi trazi 50-60e ali fali jedan zvucnik.
6021 trenutno nema po oglasima (koliko ja vidim).

Sta jos da potrazim od "slicnih" modela?

PS. ne treba mi mnogo snage, 50-60w je dovoljno, bitniji mi je kvalitet zvuka.
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio u istom problemu, do 130-40 e, 2.1 pc sistem, novo kod, jaako slaba ponuda, polovno ces tesko naci u dobrom stanju.
Suma sumarum narucio sa amason.de Klipsch Pro media 2.1 za nesto vise para, i sto se tice samog zvuka za te pare tesko da ces bolje naci.
Ako imas kombinaciju da ti neko donese, isplati se cimanje :)
 
Ja sam nasao nekog da mi to doveze, tako da nisam palcao ni pdv/carinu itd. I tako se jedino i ispalti, ako imas nekog.. Ili ako kod Madjara mogu da se nadju
 
Nesto ih slabo ima po oglasima... Jedan trazi 200e za 5021, jel to realna cena? Drugi trazi 50-60e ali fali jedan zvucnik.
6021 trenutno nema po oglasima (koliko ja vidim).

Sta jos da potrazim od "slicnih" modela?

PS. ne treba mi mnogo snage, 50-60w je dovoljno, bitniji mi je kvalitet zvuka.

Novi su bili oko 200-250,znaci oko 100. Retki su jer su visa klasa, pa ih nema mnogo,ali prati oglase i naleteces. Imas i Microlab Solo 6 i 7, Logitech Z Cinema i 2300,ali svi su oni losiji od Alteca, posebno za slusanje muzike
 
Poslednja izmena:
Pa valja ih po oglasima.
 
Koristio Z5500 godinama i to na dobrim zvucnim kartama u svoje vreme (audigy 2zs>extreme music>xonar dx>xonar hdav 1.3 deluxe>soundblaster zx). Daleko je to od neverovatnog. Hvalio si po forumu ono sto prodajes u oglasima, nemoj da se pravimo blesavi.
 
@off
Znam vrlo dobro o cemu pricam ali nemoj da se natezemo dalje i trujemo temu.


@on
Od jeftinijih zvucnika ja bih uzeo Creative A320. Sve preko 100 keka bukself + stereo pojacalce. Polovno naravno
 
Poslednja izmena:
Isao bih na tu polovnu varijantu pojacalo+stereo zvucnika samo je problem sto se ne razumem u te stvari niti znam nekog ko se razume. Nije problem da izdvojim dodatnu kintu. Tako da mozda jednog dana ako se upustim u HIFI hobi to cu i da uradim.
Zato trenutno trazim all-in-one resenje.

Inace shvatio sam da ce mi daljinac ipak biti neophodan... sto dodatno smanjuje ionako suzen izbor :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno