Šta je novo?

Vi na Youtube?

stale96

Poštovan
Učlanjen(a)
15.07.2014
Poruke
170
Poena
69
Pozdrav svima, kao sto sam naslov kaze ovo je tema u kojoj cemo pricati o vama na Youtube-u.
Svima je poznato da se preko Youtuba moze solidno zaradjivati i mnogo nas se odlucilo da proba i mnogima je potrebna pomoc oko toga, pa eto zanima me da li je neko sa ovog foruma uspeo da postigne nesto?
Sviima je pocetak najtezi, imate mozda neke predloge za pocetak? Kako se reklamirati? Kako dovesti ljude na kanal?
Znaci sve sto mislite da moze biti korisno za pocetnike na Youtube-u iznesite ovde.
Ja sam poceo od skoro da se bavim time, snimam neke Gameplayeve, Tutoriale i slicno nisam prezadovoljan ali ide nekako.
Moze li neko da objasni AdSense ili SEO posto sam i to nasao a ne znam da li se AdSense placa tj da li mi placamo i ne razumem sta je SEO.
Znaci jos jednom ukratko, recite ko sta ima, neki savet, pocetnicki programi i slicno, sve je dobrodoslo.
Ako ste vi na Youtube-u napisite koliko ste dugo kako vam funkcionise kanal, koliko subscrribe imate i slicno tome.
Ova tema nije otvorena samo za mene, znaci verujem da ce mnogi korisnici ovog foruma ili mozda neki novi korisnici ovog foruma zeleti da znaju ovako nesto.
 
Vec si pitao ovo u drugoj temi. Nisi dobio odgovore, zasto sad nova tema ?
A i rekao si u onoj prosloj temi da sve znas, samo hoces da se pohvalis kako ti je dobro krenulo i sl.
Ocigledno si stekao pogresan utisak oko toga kako se danas zaradjuju pare.
 
Da je bio bezobrazan u toj da te razumem, ali covek ima zelju da ipak nesto uradi, a ti ga sputavas. Neka proba, cak i da prica o sminkanju, cesljanju kucica i macica, goblenima, ili kojoj god temi pa da je i losa za drustvo (u smilu da ubija mozak koliko je glupa, sto rade najvise njih na YT koji zaradjuju..), bice bolji od 90% Srba, koji samo cekaju da im nesto padne sa neba.

Sto se reklame na Benchu time, to raspravi sa Adminima, ali mislim da je OK da postavis link u potpisu, dok ne pocnes zaradjivati od kanala, jer dosta njih ima linkove ka svom YT kanalu u potpisu?


AdSense nije ono sto hoces za reklamiranje, AdSense je obratno od reklamiranja - to je nacin da se neko KOD TEBE reklamira, na starnici. Da bi reklamirao tvoj YT kanal, treba ti AdWords, sto je da se ti reklamiras na Google-u, po nekim recima.
SEO je Search Engine Optimization, i bitan je za sajtove da bi se bolje rangirali na pretrazivacima (danas gledaj samo na Google, ranije je bilo smaranje za razlicite pretrazivace, te Google, Altavista, goto.com, Yahoo...).

Ono sto ti mogu reci je da verovatno ti ne treba ni AdWords ni SEO za YT kanal, jer ce Google kljucne reci primarno traziti na svojim sajtovima, tako da ako neko trazi nesto sto se pominje na tvojim video-ima, pojavice se u Google pretrazi.
Ali ti trebas naci nacin da sto vise promovises sam kanal na mestima gde ce najvise njih zanimati takve stvari - npr. Bench forum, ako su u pitanju recenzije hardvera, telefona, i slicno, Ana.rs ako pricas o raznim kucnim sitnicama (lupam, iskreno nisam shvatio sta se sve pise na tom forumu...), neki gaming sajtovi ako je u pitanju gaming itd...

Ako vec radis gaming, imaj na umu da je trziste za srpski mizerno da bi imao dovoljno subscribera za nesto ozbiljnije. (tome i Ceca i Karleusa jedva prilaze)
Tako da ces mozda trebati i srpske i engleske verzije audia da napravis.

Toliko od mene, ovako nabacanog, bez da sam licno i hteo da radim na ovom polju, ali sam istrazio detaljnije od kako su me van Srbije smorile reklame na svakom YT klipu na nemackom, korejskom, arapskom...:)
 
Da je bio bezobrazan u toj da te razumem, ali covek ima zelju da ipak nesto uradi, a ti ga sputavas. Neka proba, cak i da prica o sminkanju, cesljanju kucica i macica, goblenima, ili kojoj god temi pa da je i losa za drustvo (u smilu da ubija mozak koliko je glupa, sto rade najvise njih na YT koji zaradjuju..), bice bolji od 90% Srba, koji samo cekaju da im nesto padne sa neba.

Sto se reklame na Benchu time, to raspravi sa Adminima, ali mislim da je OK da postavis link u potpisu, dok ne pocnes zaradjivati od kanala, jer dosta njih ima linkove ka svom YT kanalu u potpisu?


AdSense nije ono sto hoces za reklamiranje, AdSense je obratno od reklamiranja - to je nacin da se neko KOD TEBE reklamira, na starnici. Da bi reklamirao tvoj YT kanal, treba ti AdWords, sto je da se ti reklamiras na Google-u, po nekim recima.
SEO je Search Engine Optimization, i bitan je za sajtove da bi se bolje rangirali na pretrazivacima (danas gledaj samo na Google, ranije je bilo smaranje za razlicite pretrazivace, te Google, Altavista, goto.com, Yahoo...).

Ono sto ti mogu reci je da verovatno ti ne treba ni AdWords ni SEO za YT kanal, jer ce Google kljucne reci primarno traziti na svojim sajtovima, tako da ako neko trazi nesto sto se pominje na tvojim video-ima, pojavice se u Google pretrazi.
Ali ti trebas naci nacin da sto vise promovises sam kanal na mestima gde ce najvise njih zanimati takve stvari - npr. Bench forum, ako su u pitanju recenzije hardvera, telefona, i slicno, Ana.rs ako pricas o raznim kucnim sitnicama (lupam, iskreno nisam shvatio sta se sve pise na tom forumu...), neki gaming sajtovi ako je u pitanju gaming itd...

Ako vec radis gaming, imaj na umu da je trziste za srpski mizerno da bi imao dovoljno subscribera za nesto ozbiljnije. (tome i Ceca i Karleusa jedva prilaze)
Tako da ces mozda trebati i srpske i engleske verzije audia da napravis.

Toliko od mene, ovako nabacanog, bez da sam licno i hteo da radim na ovom polju, ali sam istrazio detaljnije od kako su me van Srbije smorile reklame na svakom YT klipu na nemackom, korejskom, arapskom...:)
Hvala puno na svima ovim informacijama i savetima sto si mi sada dao.
Vec si pitao ovo u drugoj temi. Nisi dobio odgovore, zasto sad nova tema ?
A i rekao si u onoj prosloj temi da sve znas, samo hoces da se pohvalis kako ti je dobro krenulo i sl.
Ocigledno si stekao pogresan utisak oko toga kako se danas zaradjuju pare.
Ja obicno nemam ovakav recnik, i gledam da budem sto vise kulturan i pristojan ali decko ako ne vidis nacin da pomognes nekom nemoj molim te ni da odmazes, iskuliraj brate za**** me i to je to :)
 
Gledaj, reklama na privatnom forumu se placa vlasniku foruma. Nisam ti riportovao teme moderatorima, ali ovakvim nacinom komunikacije sa ostalim clanovima foruma neces daleko stici, ni sa poslovnim poduhvatom ni sa forumskim stazom.
Moje misljenje je da se manes corava posla, ili uzmi da ucis skolu ili ojacaj kicmu pa na fizikaliju. Trece nema. Od snimanja igrica pare mogu da zarade par njih na planeti, ovi ostali sakupljaju mrvice. To ti je to ukratko. Kazi hvala.
 
Gledaj, reklama na privatnom forumu se placa vlasniku foruma. Nisam ti riportovao teme moderatorima, ali ovakvim nacinom komunikacije sa ostalim clanovima foruma neces daleko stici, ni sa poslovnim poduhvatom ni sa forumskim stazom.
Moje misljenje je da se manes corava posla, ili uzmi da ucis skolu ili ojacaj kicmu pa na fizikaliju. Trece nema. Od snimanja igrica pare mogu da zarade par njih na planeti, ovi ostali sakupljaju mrvice. To ti je to ukratko. Kazi hvala.

sto se tice toga u temi koju sam otvorio "Reklamiranje Youtube kanala" Ja sam naveo da je obrisu odministratori ako smatraju da je glupo da ima akve teme, a u istoj sam naveo "Mozete otvoriti SMS servis ili kako vec, za objavu kanala na forumu da se naplati poruka 120/150 dinara" tako da ono, mogao bi malo da iskuliras ovo ako vec hoces da mi solis pamet :)
 
Stale, prvo i osnovno je da smisliš šta ćeš snimati, a da ima veliku gledanost. Tu ti ne možemo pomoći.

Sve ostalo je sporedno, i lako se nauči usput.
 
Pa rekao je da bi snimao gameplay. Ako nisam nesto permutovao, cesto nalecem na ovakve teme po netu, gde klinci hoce da se vinu u svet poznatih tako sto bi igrali igrice.
 
Ja snimam gameplayeve, tutoriale, evo vec 7-8 dana radim na jednom klipu koji ce biti bas dosta smesan i mislim da cu dostici veliku gledanost na njemu. u sustini snimacu sve sto ljudi vole, sada sam dobio i novu graficku pa sada i Gameplay klipovi stizu u boljem kvalitetu.
Nego jel zna neko da li sme muzika sa NCS-a sigurno da se koristi na Youtube, strah me da ne dobijem neku prijavu ili slicno.
I da jel zna neko kako da dodam one naocare nekim likovima u snimcima i kako da vratim npr neku scenu 10 sec unazad a da te 10 secunde idu ubrzano tip na 4x ona brzina ili kako vec.
 
Pusti ga neka radi sta hoce, meni ce morati da kupi novog Punta kad pokida na internetu :d
 
Samo se vi smejte, videcete kad decko presisa serbian-a :)
 
A zbog cega u potpisu ovde na forumu nisi stavio link do kanala?
 
Prvo pravilo YouTubea (naročito u 2015 kada o svakoj mogućoj i nemogućoj temi već postoji bar 10.000 videa):

Ne počinjite sa YouTube-om ako vam je zarada razlog za to.

Naročito ako se radi o gaming kanalima i sl.
 
Prvo pravilo YouTubea (naročito u 2015 kada o svakoj mogućoj i nemogućoj temi već postoji bar 10.000 videa):

Ne počinjite sa YouTube-om ako vam je zarada razlog za to.

Naročito ako se radi o gaming kanalima i sl.

Pa ja krecem iz zabave, ali i radi neke zarade.

A zbog cega u potpisu ovde na forumu nisi stavio link do kanala?

Ako mi verujes ne znam kako to da uradim jer nisam bas neko ko se mnogo bakce sa forumima.
 
YouTube je najbolje raditi po onom principu "Dance like nobody's watching" :)
Ili, da parafraziram, snimaj kao da ne postoji mogućnost monetizacije

Ako mi verujes snimam tako ali krastavac :D
Imam solidnu kintu u kicu i stvarno mi nije primarni cilj zarada, ali **** ga volim da snimam volim na neki nacin da sam u centru paznje, nego i ne ide bas, kada vidim sta sve deca snimaju i ono dodje mi da za****m se i prestanem da snimam.
A jel zna neko da mi objasni kako da stavim kanal u potpisu?
 
Gore desno ides na User Control Panel, pa na Edit Signature.
 
Zaboravio sam da je forum po default-u na srpskom, a ja ga drzim na engleskom. :d
 
Mrzi me da trazim dal ima tema, ali kad snimim klup sa frapsom, u koji format da ga konvertujem? Mislim koji je najbolji format za balans velicine i kvaliteta. I naravno koji kodek za taj format da koristim.ako neko odgovori hvala.
 
Za YT mp4/h264.
 
ok, koji bit rate da stavim 15000?
 
To zavisi od mnogo faktora: rezolucije snimka, sta je snimano (koliko su zahtevne scene), cime kompresujes matrijal (da li je to vegas, premiere ili handbrake i sl).... puno faktora.

Recimo za 720p od 4-8 Mbps, za 1080p od 8-12 Mbps.
 
Mrzi me da trazim dal ima tema, ali kad snimim klup sa frapsom, u koji format da ga konvertujem? Mislim koji je najbolji format za balans velicine i kvaliteta. I naravno koji kodek za taj format da koristim.ako neko odgovori hvala.

Batali Fraps za snimanje, probaj Dxtory. Ima dosta opcija oko podesavanja.
 
Ako se snima gameplay onda samo shadowplay. Ostalo je boranija.
 
Shadowplay je samo za nVidia karte, a AMD nema tako dobru alternativu. Pa su MSI Afterburner i Dxtory daleko bolje resenje nego fraps.
 
Drugim recima, ko hoce da snima gameplay neka uzme nesto iz zelenog tabora.
 
Nazad
Vrh Dno