Šta je novo?

Entry level DSLR

salecar87

Cenjen
Učlanjen(a)
12.03.2012
Poruke
711
Poena
170
Drugari, potreban mi je entry level DSLR. Budžet tanak. Sve pare odoše na ogrev. Elem, jurim polovnjak.

Canon 450D, Sony alpha A350, ili nešto treće, četvrto?

Na šta pored broja ispucanih fotografija posebno obratiti pažnju, tj kako najjednostavnije proveriti ispravnost aparata? Naravno, ne mislim na spoljašnjost :p
 
I ja bih ti preporucio isto ovo sto pise iznad, dakle Nikon D3200 i kit objektiv 18-55mm.
Nisi nipisao sta planiras da fotografises najvise, za potpune pocetnike je 18-55 odlican jer moze da bude sirok za pejzaze a moze i da ide do 55 za portrete i slicno.
Sa druge strane, ako vec znas da ces vecinom fotografisati npr portrete, bolje resenje bi bilo da uzems Nikkor 50mm f/1.8G.
Pored toga imas jos jednu malo univerzalniju opciju, Nikkor 35mm f/1.8G.
Preporucujem ti da odes na youtube i nadjes poredjenje ova dva objektiva.
 
Kod mene je situacija ovakva imam budzet od 500 evrica gore dole koji evro, kupio bih nesto novo ili eventualno nov body i polovan objektiv(e). Namjena slikanje djece i pokoji pejzaz onako za svoju dusu. Prvo sam se dvoumio oko Canona EOS 1200D jer trenutno ima neka akcija dodje telo i EF-S 18-55mm + CANON EF 50mm f/1.8 II za nekih 350 evrica, onda sam procitao da ovaj 1200D nije neka pljacka pa sam odustao i presao na Nikon 3200 ili 3300 (ovaj sa 18-55 objektivom kosta taman oko mog budzeta). Prava dilema je da li da uzimam ovaj 18-55 ili da ganjam neki 35/50 mm objektiv sta je vasa preporuka? Kazu kao ako ces slikati klince kao obavezna oprema je ovaj 35mm 1.8 G a drugi opet kazu nista bez 50 mm to je standard zadnjih 100 godina. Kakva su vasa iskustva?
 
Meni su svi preporucili da na nikon koji je crop uzmem 35mm. Ipak za decu i zatvorene prostorije mnogo je bolji siri ugao. Ako ti nije hitno ganjaj nikon isto polovan. Ljudi kupe ispucaju 1000 fotki stoji im i prodaju ga. D3200 je super aparat ali mislim da je preskup posto je stariji model. Ja sam uzeo telo d5200 skoro nov za 330e.
 
Nazad
Vrh Dno