Šta je novo?

Lenovo Vibe P1

DZOSUA

Slavan
Učlanjen(a)
23.12.2013
Poruke
3,526
Poena
285
Jel imao ko neki susret sa ovim telefonom,kakav je i sl.?
Deluje mi skroz ok ako se pojavi u Telenoru imace i finu cenu
 
Ja sam ga gledao na sajmu i ostavio je dobar utisak, bila su izlozena dva modela Vibe P1 i vibe P1m.
P1 je imao ozbiljnu bateriju od 5000mAh, full hd ekran 5.5" i 2gb rama, 13mpx i 5mpx
P1m je imao 4000mAh, HD ekran 5" 2gb rama, kamera 8mpx i 5mpx
Malo sam ih procackao par minuta i deluju OK, dobra izrada lepo kuciste.
E sad cena pisala je ali ne mogu da se setim.
 
Mislim da ce u telenoru biti dobra kupovina ako se pojavi,a trebalo bi. Uz Play+ duo kosta ~12000,a uz Trio 1000 kinti.
Ovako je skroz ok,samo jos da je kvalitetom dobar ;)
 
Pa lenovo je to, veliki je rizik da će softver biti smeće.
 
@ DZOSUA: Je li to iznosis pretpostavke ili znas nesto sto ostali ne znaju? :D
 
Pa lenovo je to, veliki je rizik da će softver biti smeće.

Mislis,a? Zar toliko ima njih koji se zale na njihove softvere? Citao sam da su mu vec izbacili 2 ispravke i to jednu od preko 200 mb i drugu nesto vise od 30,to su vec ozbiljne ispravke i mislim da ne bi trebao zezati.
Hvale ga na onom stranom mob sajtu ;)
 
Nisu se spojili sa IBM, već su od njih kupili laptop diviziju.
Što se tiče Motorole, to nam ništa ne znači. Nju su kupili samo kako bi mogli da se takmiče u Americi, u vidu nekog poznatog imena.
A koristio sam 3 njihova telefona. 2 su loše radila, treći ne može da odradi instalaciju OTA, a nov.
 
Nisu se spojili sa IBM, već su od njih kupili laptop diviziju.
Što se tiče Motorole, to nam ništa ne znači. Nju su kupili samo kako bi mogli da se takmiče u Americi, u vidu nekog poznatog imena.
A koristio sam 3 njihova telefona. 2 su loše radila, treći ne može da odradi instalaciju OTA, a nov.

Auuuu,e sad si me bacio u razmisljanje.
Sto se tice hardvera jako je dobar i super cena,ali dzabe sve to ako drnda softver.
Mada kao sto rekoh na onom poznatom mob sajtu ga svi hvate,narocito posle te dve velike ispravke.
 
Hvala, ja sam pokusao preko pretrage sa njihovog sajta ali nije bilo rezultata.
Deluje kao OK ponuda, da vidimo hoce li biti jos bolja oko Nove godine. ;)
 
Hvala, ja sam pokusao preko pretrage sa njihovog sajta ali nije bilo rezultata.
Deluje kao OK ponuda, da vidimo hoce li biti jos bolja oko Nove godine. ;)

Cisto sumnjam,sto se tice tih novogodisnjih uvek su bili smor.
Ovo je za sad super stvar jos ako se izboksuje 25-30% na pretplatu onda je full
 
Nisu se spojili sa IBM, već su od njih kupili laptop diviziju.
Što se tiče Motorole, to nam ništa ne znači. Nju su kupili samo kako bi mogli da se takmiče u Americi, u vidu nekog poznatog imena.
A koristio sam 3 njihova telefona. 2 su loše radila, treći ne može da odradi instalaciju OTA, a nov.

Kupili su jos neke divizije IBM X86 skoro, verujem da su kupovinom Motorole preuzeli i neke njihove patente, inzinjere.....
Dzabe su je kupili ako ce samo da ime da iskoriste, mislim da ce mnogo vise da iskoriste sem imena.
Verujem da ce Lenovo telefoni biti sve bolji i bolji i da ce prodaja da raste, smatram je ozbiljnom kompanijom ciji su notebook i biznis racunari najprodavaniji i siguran sam da nece sve to da pokvare proizvodnjom losih telefona i srozati svoje ime.
Sigurno su prvi modeli bili ovako/onako ali ovi novi su stvarno odlicni, ja ih pratim vec nekoliko meseci i imam dodira sa maloprodajom pa znam da su kupci jako zadovoljni.Podrska je odlicna ( update na Lollipop zvanicno su dobili A5000, s60. P70) i koliko sam citao rade odlicno, a mnogo zvucniji brendovi ne dobijaju zvanican update.
Svako od nas ima razlicita iskustva, ja koristim trenutno Lenovo i supruga i jako smo zadovoljni.
 
Kupili su jos neke divizije IBM X86 skoro, verujem da su kupovinom Motorole preuzeli i neke njihove patente, inzinjere.....
Dzabe su je kupili ako ce samo da ime da iskoriste, mislim da ce mnogo vise da iskoriste sem imena.
Verujem da ce Lenovo telefoni biti sve bolji i bolji i da ce prodaja da raste, smatram je ozbiljnom kompanijom ciji su notebook i biznis racunari najprodavaniji i siguran sam da nece sve to da pokvare proizvodnjom losih telefona i srozati svoje ime.
Sigurno su prvi modeli bili ovako/onako ali ovi novi su stvarno odlicni, ja ih pratim vec nekoliko meseci i imam dodira sa maloprodajom pa znam da su kupci jako zadovoljni.Podrska je odlicna ( update na Lollipop zvanicno su dobili A5000, s60. P70) i koliko sam citao rade odlicno, a mnogo zvucniji brendovi ne dobijaju zvanican update.
Svako od nas ima razlicita iskustva, ja koristim trenutno Lenovo i supruga i jako smo zadovoljni.

Pa to mi kazi lutko ;) I ja isto mislim da je kod njih jedini problem bio softver,ali da to ispeglaju sa ispravkama narocito kod novijih modela.
Samo kad bi neko imao ovaj model da baci utiske ;)
 
Tesko da ovaj model ima neko, ja koliko vidim jos ga nema nigde u prodaji.
 
Google je zadržao sve bitne patente. To je razlog što su oni bili kupili Motorolu.
Slažem se da su Lenovo laptopovi odlični (ThinkPad makar), ali telefoni su daleko od toga. Imaš 2 razloga za to. Prvi je što ih nema u Americi. To je najbogatije tržište i svako ko je neko, je tamo (u većoj ili manjoj meri).
Drugo, njihovi laptopovi su skupi kao i drugi oni drugih proizvođača. Zar ne misliš da Lenovo ne bi pokušao da zaradi brdo para stavljajući premijum cenu? Jer najveća je zarada na najskupljim stvarima i ne Lenovo ne misli na korisnike (već isključivo na sebe i svoje akcionare).

Ja sam baš govorio o novim modelima. Tačnije, A6000. UI je užasan, zna da laguje često i ne može da se instalira update na lollipop. Fabrički. Na ne čačkanom telefonu. To je za mene kardinalna greška.
 
Da budem skroz iskren, prijatelj mi drzi radnju telefona i od njega uzimam mnoge telefone da koristim.
Zadnjih par meseci mi obavezno preporucuje/daje Lenovo telefone i ja sam jako odusevljen sa njima, sad gledam A6000 ima samo kod operatera ( taj model nisam koristio).
Koristio sam A5000, s60, P70, Z2pro (neverovatno dobar telefon), Vibe shot i sada S90 (model iz 2014 dobio lollipop).
Za UI nisam ni ja odusevljen, ali to je stvar ukusa od korisnika do korisnika.Meni A5000 nije nikada lagovao.
Model sa kojim sam bio najvise odusevljen je Lenovo S60 ako se pogleda njegova cena(izgled lep, baterija po meni odlicna, kamera vise nego odlicna, nikad nije zabagovao, dobio zvanican update na 5.0.2)
Ja sam siguran da nece da ukaljaju svoje ime koje imaju ( prepoznatljivi ThinkPad, meni je i Yoga jako simpaticna) i siguran sam da ce telefoni biti sve bolji i bolji.Naravno da nisu sve serije odlicne i drugi mnogo zvucniji nekad podbace i laguju i imaju los UI(stvar ukusa).Ne moze odmah da se izbaci samo premium i udari cifra ( jos uvek ljudi ne gledaju sta je u telefonu i ne citaju kako radi, vec kupuju par imena).Smatram da vrede novac koliko kosta.
 
Da budem skroz iskren, prijatelj mi drzi radnju telefona i od njega uzimam mnoge telefone da koristim.
Zadnjih par meseci mi obavezno preporucuje/daje Lenovo telefone i ja sam jako odusevljen sa njima, sad gledam A6000 ima samo kod operatera ( taj model nisam koristio).
Koristio sam A5000, s60, P70, Z2pro (neverovatno dobar telefon), Vibe shot i sada S90 (model iz 2014 dobio lollipop).
Za UI nisam ni ja odusevljen, ali to je stvar ukusa od korisnika do korisnika.Meni A5000 nije nikada lagovao.
Model sa kojim sam bio najvise odusevljen je Lenovo S60 ako se pogleda njegova cena(izgled lep, baterija po meni odlicna, kamera vise nego odlicna, nikad nije zabagovao, dobio zvanican update na 5.0.2)
Ja sam siguran da nece da ukaljaju svoje ime koje imaju ( prepoznatljivi ThinkPad, meni je i Yoga jako simpaticna) i siguran sam da ce telefoni biti sve bolji i bolji.Naravno da nisu sve serije odlicne i drugi mnogo zvucniji nekad podbace i laguju i imaju los UI(stvar ukusa).Ne moze odmah da se izbaci samo premium i udari cifra ( jos uvek ljudi ne gledaju sta je u telefonu i ne citaju kako radi, vec kupuju par imena).Smatram da vrede novac koliko kosta.

Ma kad bi bar neko imao ovaj model samo da baci komentar jel ok softver posto mu je hardver ok.
 
pa jel ovo ima u telenoru ako nije izlistan u ponudi na sajtu ili su samo planirali da ga nabave?
Možda je bolji izbor u odnosu na m2 note na koji sam bacio oko.
 
Trebalo bi da stigne. Vidi gore okacio sam link ka tabeli gde su naveli i taj model sa cenama.
 
da,to sam video pa sam pogledao specifikacije i čini mi se skroz OK.Baterija je brutalna :)
Nego pitam da li su ga već imali ili ipak da malo sačekam
 
da,to sam video pa sam pogledao specifikacije i čini mi se skroz OK.Baterija je brutalna :)
Nego pitam da li su ga već imali ili ipak da malo sačekam

Nisu ga uopste imali,a trebalo bi stici do kraja meseca obzirom da je obuhvacen ovim snizenjem,a ono traje do 30.11.,onda po logici trebao bi stici bar koji dan da bude u popustu ;)
 
32GB, 2GB RAM,Fingerprint,5000 mAh battery,5.5 inches (~401 ppi pixel density) i naravno Dual SIM,mislim da neću da tražim dalje :)
 
[youtube]wt1XLxNDckc[/youtube]

Deluje malo debelo ali 5000mah je 5000mah :)

Na aliju kod preprodavaca kosta 265$. Znaci da u kini ide za oko 220$.

Da da,na ovom mobu su ubacili app drawer u stock launcher:)
 
Poslednja izmena:
To znaci da ce kod nas biti oko 25000 bez ugovora sto je super. Samo jos ako je i softver ok ;)
 
Ako je na Ali-u oko 260 USD to znaci da ce u Telenoru, bez ugovora biti bar 40-45.000.
 
Ako je na Ali-u oko 260 USD to znaci da ce u Telenoru, bez ugovora biti bar 40-45.000.

Ne verujem,zaboravio sam da je sad popust,pa sam onako izracunao (moja greska). Ali mislim da nece biti vise od 35000 posto ce bez ovog popusta uz najjeftiniji paket biti 28000. Mada to nije ni bitno,bitno je da stigne dok je popust ;)
 
[youtube]ZNHR50xMQJE[/youtube]

Randzi car
 
Nazad
Vrh Dno