Šta je novo?

Utok i njihov servis

doggmania

Slavan
Učlanjen(a)
13.01.2009
Poruke
2,050
Poena
390
Vlasnik sam 2 utok telefona vec godinu ipo dana. Na jednom telefonu je pocelo da se desava da se restartuje u bilo kojoj aplikaciji i da ne moze da se bootuje nego samo welcome screen. Odneo u servis kao softver zamenili i vratili i naravno problem je ostao. Opet sam odneo i sad su mi javili da je baterija otisla i da onA ne podleze garanciji i da kosta 5000 din da se popravi.

Ja nisam serviser ali mislim da problem nije u bateriji ali da tako privlace kupce sa 3 godine garancijom da bi za svaki kvar rekli da kosta 5000 din da je baterija. Evo klipa pa prosudite.
https://youtu.be/Zh5-VXI3LZU
 
Pa ako je stvarno baterija onda ti je jeftinije da kupiš preko alija, samo treba da nađeš koji je to stvarno model. šta su rebrendirali.

Verovatno može da se nađe baterija za oko 10-15$ sa tim što se čeka oko mesec dana da stigne pošiljka.
 
Nije problem ako je stvarno baterija, sto ja sumnjam. Nego me prave budalom. Mogu 10 godina da daju garanciju kad ce svaki kvar da kazu da je baterija crkla i da kosta 50e. Nemoguce da baterija moze da restsrtuje tel i da mu ne dozvoli da se bootuje a posle toga kad upali nije prazna baterija. Eto posle kupis kineski tel kod nas i ovi nasi strucnjaci te zezaju.
 
Na kraju sam poslao mail proizvodjacu da im "pohvalim" monopoliste koji traze 5000 din za zamenu baterije za telefon koji je kostao 13 000 din.
To je ta trogodisnja garancija kad im se ne radi kazu da je otisla baterija i naplate lepo kao da je Apple.

A specijalno je to sto moram 2-3 puta da vratim telefon u servis da bi ustanovili prvobitni kvar (pogresan verovatno) i to da snimim na youtube kvar da ne bi bilo da izmisljam.

Na kraju cu morati da odem u neki servis da proverim 100%.
 
kad smo već kod ovog "brenda", naleteo sam u handy na UTOK Q55 za dinar uz ugovor. da li neko zna nešto više o ovom telefonu, kakav je, po specifikacijama izgleda mi da je sasvim solidan
 
Na kraju sam poslao mail proizvodjacu da im "pohvalim" monopoliste koji traze 5000 din za zamenu baterije za telefon koji je kostao 13 000 din.
To je ta trogodisnja garancija kad im se ne radi kazu da je otisla baterija i naplate lepo kao da je Apple.

A specijalno je to sto moram 2-3 puta da vratim telefon u servis da bi ustanovili prvobitni kvar (pogresan verovatno) i to da snimim na youtube kvar da ne bi bilo da izmisljam.

Na kraju cu morati da odem u neki servis da proverim 100%.

Ja da sam na tvom mestu trazio bi im pisanu garanciju da ce telefon normalno da radi posle zamene baterije. Ili ako bas neces da im dajes kintu imas u Bg dva dobra servisa pa ako se odlucis za to javi mi se na pm da ti preporucim da ih ne reklamiram ovde.
 
Trenutno se "dopisujem" sa Rumunima, ovi nasi su indijanci. Zvao sam ih juce da vidim sta je sa baterijom posto sam "sredio" da bude "oko" 20 evra baterija preko rumuna, ove nase ne interesuje nista.

Za sad situacija je ovakva: Prvi put kad sam otisao flesovali su softver iako nije bilo do toga, drugi put su "videli" da je baterija otisla i to kosta 5000 dinara za telefon koji je kostao 13000 din,a pritom nisam siguran da je baterija stvarno otisla.

I kad sam poslao mail Rumunima sa video klipom gde pokazujem ako je otisla baterija kako i dalje radi telefon kaze da je mozda baterija i da je poslao rezervnu da provere ovi nasi "strucnjaci" i ako je do baterije da ce cena biti oko 20 evra. A inace baterija je trebala da stigne u prosli petak. Zvao sam ih (nase) i nemaju predstavu o tome da uopste i treba da mi se zameni baterija a kad sam pitao za njihovog menadzera nije tu navodno i vraca se sledece nedelje, a da sam dosao u radnju sasvim sam siguran da bi bio tu.

Tako da sto se tice telefona nisam imao problema do sad, a imam 2 komada i jos su na moju preporuku par ljudi kupili ovaj telefon. Sto se tice garancije od 3 godine vidis i sam, sta god da crkne reci ce da je baterija i da to kosta papreno.

Verovatno ce admini izbrisati ovo sto sam napisao kao pre neku godinu kad sam opisivao g.igatron.
 
I 20 e za bateriju je puno za telefon koji kosta 105 e... Nisi lud da dajes tolike pare...
 
Evo da se javim. Zamenili su mi bateriju za 2500 dinara. I kad sam trazio da mi produze garanciju za vreme koje je telefon bio u servisu (oko 35 dana) neka zena sto radi tamo je pocela ljutito tj nervozno da mi odgovara kao dal cu stvarno da koristim taj telefon do 2017 godine pa da mi znaci garancija. I da to nije ajfon da ne mogu da poredim, i kad sam joj odgovorio da naravno nije ajfon i da ne treba baterija da kosta kao za isti tu je bilo malo natezanja i na kraju "poklonila" mi je mesec dana gratis garancije.

Bateriju sam istestirao posto imam identican telefon jos jedan samo sto je star godinu i 8 meseci i kapaciteti su skoro identicni sto ne bi smelo da bude.

Zvao sam servis covek mi objasanio tu bateriju su poslali kao imas garanciju 6 meseci ako se nesto desi dodji i to je to.

Muka mi je vise od UTOKa i ovih iz REFOTA tako da pazite se sta kupujete i ako vec kupujete nesto od UTOK-a nadajte se da vam nece crci.

Nisu mi dali staru bateriju naravno a ja nisam imao vremena da obelezim bateriju da bi znao da li su je uopste i promenili.
 
Imam utok q55 i kamera slika uzasno iako su podesavanja na max.Da li je to normalno ili je neki problem u tel.
 
Neee

kad smo već kod ovog "brenda", naleteo sam u handy na UTOK Q55 za dinar uz ugovor. da li neko zna nešto više o ovom telefonu, kakav je, po specifikacijama izgleda mi da je sasvim solidan

Ne bih ti preporučila da kupuješ ovaj telefon ni pod tačkm razno. Spor je, baguje, sam skida aplikacije sa neta (iako nisi na netu). Nejasna podešavanja za korišćenje interneta iz paketa pa ćeš često morati u servis.
 
Ne bih ti preporučila da kupuješ ovaj telefon ni pod tačkm razno. Spor je, baguje, sam skida aplikacije sa neta (iako nisi na netu). Nejasna podešavanja za korišćenje interneta iz paketa pa ćeš često morati u servis.
Da li znate neki servis koji menja baterije?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno