Šta je novo?

Problem sa grafikom - laguje

Meni se moja masina isto ponasala kao i tvoja, c2d 8400, win 7 32bit, zamenio karticu za gts250 i masina radi ko luda, mozda je problem u nekompatibilnosti intelovih chipseta i amd juznih ostrva
 
+1, odlican savet, bacis drugu generaciju DX 11 kartica i nakacis rebrendirani 8800-9800gtx aauuuuu:S:
 
u pravu je decko,ja sam progledao kad sam sa 280x cf-a presao na 9800gtx+ svojevremeno.
 
To je zbog onog +, zato bolje radi dok 250 nije cak ni gtx nego gts, jest najbolje bi bilo da kupis negde 9800Gtx+ i nakacis je na ko'degena
 
Ajd da ne otvaram tremu,graficka iz potpisa ,nece da prima drivere,znaci prvo je zabadala sa crimsonom ,pa na vin 8.1pro,sada tu nema sanse da radi,na vin 7 radila al sada i tu ne mogu da instaliram catalyst,da nie nesto bios poblesavio ili se sprema za vecna lovista,inace ovako radi bez problema
 
skini ddu (displej drajver uninstaler)
http://www.guru3d.com/files-get/display-driver-uninstaller-download,20.html
raspakuj arhivu u neki nov folder

restartuj kompjuter, uđi u sejf mode (drukaj f8 posle restarta i izaberi safe mode)
nađi folder gde si raspakovao , i klikni na ddu.exe
clean and restart

kad se komp restartuje u normalnom modu, instaliraj najnovije drajvere

skuvaj kakao, džojstik u ruke i pusti neđu kostića, bilo koju pesmu .
 
Ne vredi,probao i isto,znaci VGA standard adapter se ne instalira,reinstal novog sistema sam odradio vise nego servis za mesec dana.
Kada probam da instaliram vga grafik adapter odma dobijem black scrin i nema vise ulaska u sistem,mozes 100 puta restartati ne vredi
Da,sve radio,premestao grafu po slotovima,vadio kabl,neznam vise sta moze biti...jedino da flesujem bios grafe ,mada neznam da li je do tog problema
 
Ne vredi,probao i isto,znaci VGA standard adapter se ne instalira,reinstal novog sistema sam odradio vise nego servis za mesec dana.
Kada probam da instaliram vga grafik adapter odma dobijem black scrin i nema vise ulaska u sistem,mozes 100 puta restartati ne vredi
Da,sve radio,premestao grafu po slotovima,vadio kabl,neznam vise sta moze biti...jedino da flesujem bios grafe ,mada neznam da li je do tog problema
Kupio si tu kartu novu ili? taj OC je onaj referentni model?
Dosta visoke temperature su na tim modelima ako je ta.
 
Ma kod mene ne moze biti velike temperature ,i na 1290mhz ne prelazi 75C za jezgro,VRM1 76C valjda bese,e sad instalirao sam 15.7.1 catalyst,ali me ebe http://prntscr.com/99secu
Znaci ko sto sam naveo u problemu nece VGA Fraphic Standard Adapter da instalira,to me muci sad sta je :(

To jest polovicno instaltan catalyst
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne razumem sta hoces sa VGA Graphic Standard Adapter drajverima?
Kad imas r9 290 koja ima svoje oficijalne drajvere.
Ako bas hoces njih onda pobrisi sve drajvere pa idi u safe mod.
Tu otvori device manager i izbrisi drajvere rucno pa restart.
 
Ako bas hoces tu integrisanu graficku, skini drajvere za nju i raspakuj negde u folder.
Udji u device manager desni klik na adapter i navedi da ti rucno update iz foldera.
Ne vidim sta ce ti to lepo je ugasi u biosu i gotovo.
 
Resio sam to,sada se nastavlja nocna mora,instaliram crimson prihvati sve,restart ,udjem radi 10-15min. i zabije,misa mogu da mrdam ali nema ni otvaranja i zatvaranja bilo cega,kad roknem restart nema vise vracanja u win dok se ne uradi nav sistem...
Skidam sada 15.7.1 da vidim da li ce puci i na njih,ovako bez drivera nema problema,eto sada kucam bez njega,inace pobrisao sa DDU sve i to po nekoliko puta da budem 100% siguran...da li je moguce da je zabagovao bios od crimzona,neznam vise sta moze da bude :(
 
izvadi kartu,pobrisi sve sa ddu i vozi neko vreme na integrusi i vidi kako ce da se ponasa.ako si prckao po bios-u karte prebaci na drugi bios a ako si uflesovao nov bios na oba biosa moras da vratis na integrusu i preflesujes bar jedan sa stock bios-om.ako nisi bekapovao originalni bios nadji na techpowerup-u po ID-u svoje karte.

a pre svega se iskuliraj koji sat da povratis koncentraciju i iscekiraj apsolutno sve ne samo vezano za kartu vec komplet sistem.

edit: nije zgoreg da,ako si u mogucstvu pozoves nekog ko se razume u tematiku ili podjes kod njega da se istestira karta,fresak par ociju zna da pomogne. :)
 
Poslednja izmena:
Reseno,iz neznam kojih razloga karta nece da radi sa crimzon drajverima,evo sada sa 15.7.1 radi najnormalnije...za sada,videcu da li ce se nesto izdesavati u daljem radu
 
Nazad
Vrh Dno