Šta je novo?

Huawei Mate 8

Bogi79

Cenjen
Učlanjen(a)
16.11.2014
Poruke
2,513
Poena
155
Nema teme koliko vidim, pa evo red je da je neko i otvori ;)

540bba25774175b364ee56432bc6f750.jpg


NETWORKTechnologyGSM / HSPA / LTE
LAUNCHAnnouncedExp. announcement 2015, NovemberStatusRumored. Exp. release 2015, December
BODYDimensions-Weight-SIMOptional Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
DISPLAYTypeIPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size6.0 inches
Resolution1440 x 2560 pixels (~490 ppi pixel density)
MultitouchYes
ProtectionCorning Gorilla Glass 4 -
Emotion UI 4.0
PLATFORMOSAndroid OS, v5.1 (Lollipop)
ChipsetHiSilicon Kirin 950
CPUQuad-core 2.0 GHz Cortex A57 + quad-core 2.4 GHz Cortex-A72
GPUMali-T880 MP4
MEMORYCard slotmicroSD, up to 128 GB (uses SIM 2 slot)
Internal32 GB, 3 GB RAM/ 64 GB, 4 GB RAM
CAMERAPrimary20.7 MP, 5376 x 3752 pixels, autofocus, dual-LED (dual tone) flash
FeaturesGeo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama
Video2160p@30fps
Secondary8 MP, 1080p
SOUNDAlert typesVibration; MP3, WAV ringtones
LoudspeakerYes3.5mm jackYes
COMMS
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, WiFi Direct, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP, EDR, LE
GPSYes, with A-GPS, GLONASS
NFCYes
RadioFM radio
USBmicroUSB v2.0, USB HostFEATURES
SensorsFingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass
MessagingSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
BrowserHTML5
JavaNo - Active noise cancellation with dedicated mic
- DivX/XviD/MP4/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac player
- Document editor
- Photo/video editorBATTERY Non-removable Li-Po battery
Stand-byTalk timeMISC
ColorsObsidian black, Moonlight silver, Amber gold
 
Poslednja izmena:
Jel se zna kad će? Taman mi ističe ugovor, a njega sam i čekao... Sedmica je UBICA i ubedljivi best buy za pare na tržištu trenutno, ali pošto menjam fonove samo kad istekne ugovor, sada je vreme. :)
 
Mate 8, hmm... Ne verujem da će baš tako brzo da se pojavi ovde u Evropi, mada, ako uskoro produzujes ugovor, nećeš pogrešiti ni sa Mate S, odlican fon, u par prilika sam ga bas njakao u mediamarkt.
A sto se tice mate 8, cena će verovatno biti paprena, kad se pojavi u Evropi.
Ili ukoliko bas želiš veći ekran, idealno rešenje je x2 za 399e, ali kolko sam upućen nema ga nigde kod nas, jedina opcija još je p8max, koji je već bio u ponudi u mts.
 
Odlicna tema ,telefon ubica u najavi. Napokon pojacan gpu u kirin SoCu.. Mnogi su ih zbog toga konstantno prozivali na netu.

Predstavljanje 26og cini mi se. Dve verzije su izvesne. 3gb/32gb i 4/64 .

Licno mislim da ce brzo u evropu,ionako je mate s promasaj

http://www.phonearena.com/news/Benc...vement-for-the-Kirin-950-chipsets-GPU_id75561

Edit:
Jedina nedomuica ostaje 1080p ili 2k, 16mp ili 20mp kamera, i amoled ili ips.

Edit2:

the biggest highlight of the aircraft carrying the unicorn was still a 950 processor, unicorn 950 uses a new architecture, the 2.3GHz A72 senior nuclear + 1.8GHz A53 quad-core big.LITTLE small architecture components, the use of 16nm FinFET + TSMC process craft, Cat.6 LTE network speed, the maximum downlink 300Mbps, support VoLTE network calls standard.ARM Mali T880MP4 integrated graphics processor, clocked at 900MHz, i5 low power coprocessors, and self-development ISP Dual chip, compared to the previous generation Mali T628 MP4 qualitative general improvement
 
Poslednja izmena:
The latest news that 8 there will be three versions of Huawei Mate, accurate version is in three screen sizes, all equipped with the unicorn 950 processors, and they are Mate 8 Small, Mate 8 and Mate 8 Plus presence.

Messages also revealed, Mate 8 Small Screen 5.5 inch -5.7 inch possible between, but Mate 8 is a 6-inch 1080p screen, Mate 8 Plus is expected to be 6.2-inch with a resolution of 2K level.



A joj kakav bi ovo potez bio :)
 
Ovo je odlično, ako stvarno tako i urade biće bas extra uređaji, za svakog po nešto ;)
 
Lepotan :)
 
s_abbed862093f40b583612278753732a4.jpg


s_e13155a8cd7e461a95463e8784ad2304.jpg


s_4e853e14e82940b7b79186acdc441051.jpg


Na ovoj slici gde bela malo vuce na roze rekao bih da se radi o amoled panelu..
 
Poslednja izmena:
Mate linija je nesto kao note ,taman im daje nacin da popune vreme izmedju izbacivanja dva flagship P modela.

Mate s cenim da je bio zbog testa amoleda i zbog reklame ,da svuda ostane zapisano da su oni prvi izbacili mob sa force touch-om cak i pre jabuke
 
Mate s je fantastičan fon, imao već priliku da se poigram sa njim, stvarno je bolji npr od mate 7, lepši još, elegantniji itd.
E sad, Mate 8, može samo jos bolji da bude od s, i svidja mi se fora sa tri modela mate 8. Slažem se potpuno da je Mate nesto poput kao Note, a ima i nekih najava da će i Huawei da izbaci nesto sa olovkom, nije još ništa zvanično. Kako god, udaraju na sve dimenzije, ozbiljno proširuju asortiman sa dobrim kvalitetom :)
 
Rekao je onaj onleaks lik da nece biti 3 varijante velicine. Verovatno ostaje kao prvi put sto su javili, 3gb/32gb i 4gb/64gb
 
I da izbace tri varijante, sve je to maleno za mene, malo sve u poređenju sa odličnim X2 :)
 
s_24bc075b655742e598468d9c4b3c0238.jpg


s_086c0eec5fc94e3380736383ad7a6c00.jpg


Pravi potez ostati na 1080p.. 3d rezultat odlican :)
 
Po specifikacijama ce opet najaca verzija biti dual sim.
Ja sam se na vreme zastitio od zasterevanja sedmice sa goldišiom[emoji12]
Za sada sam miran i samo merkam tamo na leto ako nesto dobro iskrsne iz nekog mts paketa da ga zamenim sa mate 8 goldišom.
Vidim da pise da je dual sim stand-by,sedmica je dual sim active?
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde citas tu info :)

Ali retko koji mob je dual sim active.. Ima par samsunga koliko sam ispratio
 
Poslednja izmena:
Nisam znao to za mate 7 :) zanimljivo

Da li vise "zraci" mob kada je dual active ili dual stand by ?
 
Poslednja izmena:
Jedan sim,svetli jedno oko,dual sim svetle oba oka u mraku od zračenja.

Mate 7 zlaćani goldiša je stvarno retko dobra zverka:dBiće čudno da mate 8 nije Active dual sim.

Samo da pohvalim Mobis ovlaščeni servis jer zaslužuju veliku pohvalu.Juče sam primetio čudne bele mrlje na beloj pozadani u dnu ekrana ,odneo ga u servis pred kraj radnog vremena ,da bi me zvali danas oko 10 da kažu da je zamenjen ekran u garanciji i da je sve OK.Zaista nemam reči za ovakvu brzinu.
Pitao sam ih za premijum garanciju i rekoše mi da je imam i da se ona ostvaruje samo ako su oštećenja takve prirode da telefon više nema svoju funkciju tipa polomljen ekran,upao u vodu ili tome slično.Zaista me je huawei kupio sa uslugom i garantnim uslovima.Sledeći telefon će biti opet Huawei,to je sigurno.Nisam imao overen pečat prodavca ,niti fiskalni račun, niti je uneto ime prodavca ,već samo romingov pečat i i paraf prodavca i nikakav problem nisu pravili.
 
Poslednja izmena:
Videćemo za koji dan
600 evrica u startu minimum
 
Poslednja izmena:
Ne moze fizicki tolika baterija da stane. Mislim da ce ponovo biti 4100mah

4, true dual-card dual-4G

Mate 8 will release the entire network, which provides true dual card dual 4G, that is, two cards will also implement 4G standby.

5, longer battery life

In addition with 4000 + mAh capacity battery, the system is done in terms of the depth of power optimization, the aircraft will be built at the same time Huawei's latest fast-charge technology, may adopt a new graphene battery
 
Poslednja izmena:
Sto ne bi mogla? Piše da će biti malo deblji
 
Jeste malo deblji ali ne toliko da baterija bude 50% veca.. Plus bi mob imao 250g sa tolikom baterijom,niko nije lud da to uradi na flagship modelu..
 
Videćemo [emoji1]
Koji gram više manje - dali bi toliki problem bio da je telefon 200 grama? Mislim da je bolje i to i da ga ne stavljas na punjač 3 dana nego ovaj trend da je sto tanji i manji i moraš agregat da vuces sa sobom
Moje mišljenje je da bi to bio pravi potez - da razbije monotoniju
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno