Šta je novo?

Cudan problem, komp zakuca na 0.5sek sa sound loop-om

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,261
Poena
300
Prvo da objasnim moj izmisljen izraz sound loop... Jel vam se desilo nekad da vam zakuca komp skroz (obicno posle visecasovnog gejminga na slabo hladjenoj, klokovanoj konfi, ili pak slabo hladjenom laptopu) i uz freeze slike, iz zvucnika se cuje zvuk koji je bio u tom trenutku kada je komp zakucao, kao bbbbzzzzz... E pa na taj zvuk mislim :D

E,pa sada o mom problemu. Nisam znao gde da otvorim temu,neka je u "servis".
Gledam film malo pre,i zakuca na 0.5 -1sek i cuje se taj zzzz... Pomislim, ma trenutno nesto.... Posle sat vremena,desi mi se isto na youtube... Onda sam otvorio task manager da radi u pozadini i pustio drugi film. Evo opet se to desilo. U task manageru nista ne pokazuje da se mrdnulo od resursa... Ni proc,ni disk,nista se nije promenilo tacno u to vreme kad je komp stucnuo....

Jel imao neko slican problem? Da napomenem, proc je undervoltovan na 0.98v i klokovan na 4.0ghz. Do sada nikakav problem nisam imao sa tim podesavanjima, tako da mislim da nije do toga....
Ostalo je sve na def.
 
Do 10-ke je. Imam i ja taj problem i počeo mi se dešavati čim sam prešao na nju. Doduše, taj "zabod" mi se ne dešava često, već jednom u 3-4h, a nekad ga nema po ceo dan.

Nažalost, nisam uspeo da rešim isti. Najbliže što sam došao jeste da izgasim neke servise koji koriste slobodan protok za upload-ovanje (telemetry i ostala čudesa, mada sam ih pogasio odmah po update-u). Naravno, nije pomoglo. Verujem da je nešto povezano sa update-a sa 7-ice na 10-ku ili nekih drajvera. Da sam odradio clean install, verovatno bi sve bilo ok.
 
Poslednja izmena:
Koristim desetku mesecima, ovo mi se prvi put danas desilo. Posle restarta kompa,jos uvek cekam da mi se desi. Primetio sam da,dok sam restartovao,pisalo je ono da nesto priprema oko windowsa, znaci da se instalirao neki update verovatno. Ali opet,da je instalirao update u pozadini tokom 2-3 sata (u tom periodu su mi se desavala stucanja), ne verujem, obicno ga brzo odradi, nema sanse da je radio 2-3 sata to....
Videcemo sta ce dalje da se desava...
 
Task manager neće ni da ti pokaže ništa pošto ceo system zakuca tada, bolje pogledaj u Events šta se događalo u to vreme. Meni se to događalo pre, valjda je bila 7mica tada i drajver za grafičku je zaustavljao system kada je pucao na kratko.
 
i meni smrdi na to da se taj dvoslotni asus ukuvao.moz' probas da vratis sve na difolt (sacuvaj OC podesavanja u profilima trebalo bi da fatality ima profile,moj ima) u UEFI-ju,cisto da iskljucis to i degradaciju proca donekle.takodje moz' probas da izvadis grafu i da vidis kako ce win da se ponasa sa integrusom.a i jedan DDU nije zgoreg da padne.
 
izgleda da je ipak bilo do apdejta nesto... posle restarta nisam primetio da se to desava, ali sam i slabo koristio komp. pratim jos uvek stanje,pa cu napisati sta je i kako je.
 
Meni se to pojavilo na 10-ci kao što neko reče iznad. Nekad neće po par dana, nekad se dogodi po par puta dnevno. Ja sam odradio clean install 10-ke tako da nije do update-a kao što je neko već spomenuo.
 
I meni je clean instalacija. Nego sam mislio da je radio windows update dok sam gledao film,pa je zato to zezalo...
 
Desava se i meni na 10-ki povremeno. Definitivno je do nje.
 
I meni je clean instalacija. Nego sam mislio da je radio windows update dok sam gledao film,pa je zato to zezalo...

Nije do toga, meni je update isključen. Definitivno pravi probleme ali me mrzi da vratim na 7-cu, da imam laptop pa da mi vetilatori rade ko ludi morao bih ovako kad se nakanim. :)
 
Znaci ja sam dobro prosao dok mi bio pre-alpha 10240 sa invi pointerom, povecanom osetljivoscu misa u igrama nakon home/lock screena ili kako vec zovu taj ctrl+alt+del screen i ponekad prazno-belim prozorima za neke aplikacije.

Ako su na def CPU i GPU a freeze se i dalje javlja, ja bi napravio prvo sysimage (ako planiras da vracas win10) i instalirao win7 da vidim dal se i dalje desava isto. Inace, prva stvar kad ja instaliram svez win je gasenje servisa kao sto je update.
Mozda da bi mogao i da testiras ram ako nista drugo ne radi
 
Imao sam isti problem na nekom buildu s pocetka, ali od tad se nisam sreo s ovim problemom. Imao sam taj problem sa win8.1, i to dugo vremena, i posle se ispostavilo da je NetLimiter pravio kurslus.
 
Hm, sa obzirom da koristim Netlimiter, moguće da on pravi problem.

Moraću da probam narednih dana da l' je do njega.

Hvala nervene.
 
Nije do Netlimitera, probah.

Najverovatnije je do mrežnih drajvera i DCP latencije, koliko sam uspeo da skontam pomoću LatencyMonitora (ndis.sys pravi problem). Naravno, probao sam par mrežnih drajvera, novijih mahom, ali pročitah na par mesta da su ljudi instalirali neke starije koji su rešavali probleme, pa kad stignem, probaću i koji stariji drajver.

Ko hoće da proba da ustanovi šta je problem...

Alternative Step II for Windows Vista

As an alternative to Step II for Windows Vista computers, you may use a program called LatencyMon which can be downloaded here: http://www.resplendence.com/download/LatencyMon.exe

Once installed, start LatencyMon.

In the top left hand corner of the window which opens, click on the green start button (highlighted in the image below). Then navigate to the Drivers tab, sort by the Total Execution (ms) column, and wait until the computer has gone through one of its periods of lagging or stuttering. Finally, read off and note down the driver at the top of the list, and continue with Part 3.

STEP 3

Now you need to fix the problem. With the driver name in hand, first try to identify where it comes from. Our Driver Reference Table (located here: Driver Reference Table) will help you with this task. It is a large database of many common drivers, and it is likely that the driver you are searching for is there. If you are, however, unable to identify the driver there, please do not hesitate to ask us for help.

Once you have identified the driver, you need to update it from the manufacturer's website. The Driver Reference Table should point you to such a website for the drivers that are contained within it.

Just download and install the latest version of the driver, and hopefully your DPC related problems will be resolved.
http://www.sysnative.com/forums/win...c-latency-issues-wpa-windows-vista-7-8-a.html
 
Poslednja izmena:
Jel neko od vas sa ovim problemom isprobao W10 Anniversary u kombinaciji sa najnovijim LAN drajverima?
Planiram da predjem sa 8.1 na 10 ali ako ovaj problem nije resen da se ne mucim dzaba.
 
Nazad
Vrh Dno