Šta je novo?

Da li nositi na servis(problem sa ekranom)

savior

Cenjen
Učlanjen(a)
19.07.2011
Poruke
324
Poena
170
U pitanju je meizu mx 4 kupljen u telenoru. Skoro sam primetio da se na recimo 2 centimetra od gornjeg levog ugla ekrana primeti bela 'fleka', tako reci, precnika recimo milimetar ili malo jace. Vidi se na beloj pozadini uglavnom, mada se primeti i sa drugim bojama. Na zalost, nemam kameru kojom bih mogao to da slikam, a da se vidi. Bukvalno deluje kao da na tom mestu svetlost jace probija nego na ostatku ekrana. Isto tako, ako se ekran jace pritisne na tom mestu razlivaju se boje.
Da li je moguce da je to izazvano nekim padom(mada mi nije ispao nikada telefon na ekran,garantovano)? Isto tako, nema mi smisla jer je na ekranu staklo, koje bi trebalo biti cvrsto? I konacno pitanje, da li ovo moze biti povod za reklamaciju, i da li spada u nesto sto pokriva garancija, ili ne? Hvala
 
Odnesi u servis nemas sta da uzgubis, generalno sve ti zavisi od servisa do servisa. Mogu da te odbiju i kazu da je došlo do fizickog kontakta ( da si jace stisnuo ekran na tom mestu) i da te odbiju a mogu i bez reci da prihvate.
 
Tako nesto sam i ja ocekivao... Ali zaista mi nema smisla da je moguce da se to desi. Ako je preko ekrana staklo, nije mi jasno kako je moguce da se ovo desi na samo jednom mestu. Da je pritisnut tolikom silom, logicnije mi je da bi ekran pukao, ali zaista mi nije ispadao. Samo bih voleo neku potvrdu da neko misli kao i ja, ili da me demantuje.
 
Pazi po svakoj logici si u pravu, i trebalo bi da ti uvaze garanciju. Skoro je bas bilo reci o tome neko je imao slican problem kao i ti ali mu nisu uvazili garanciju. Srecno u svakom slucaju.
 
Nista, odnecu telefon i videcemo sta ce biti. Telefon je u skoro savrsenom stanju, nema skoro nikakavih fizickih ostecenja. Kod blica se oljustilo malo farbe(1 do 2 kvadratna milimetra,, na delu gde nije pokriven maskom), za sta mi isto deluje da je kriva izrada, tj kvalitet te boje. Ne bih ni primetio problem, nego sam skapirao da se touch ponekada cudno ponasa, kao da se vrsi dodir, odnosno jedan tap, ali ne na mestu fleke, nego malo ispod. Sada me jako kopa kada se to zaprvo desilo, i cija je greska. Svakako mi ne gine servis, jer problem moze biti samo gori u buducnosti.
Da li neko zna da li mi je potreban punjac kada ga nosim na garanciju?
 
To sto ti je otpala farba to su tragovi koriscenja telefona sto je sasvim normalno, jel tel kupljen preko operatera ili? Ne treba ti punjac.
 
Da, napisao sam vec, kupljen je u telenoru, ima 5 meseci.
 
Odgovorili iz telenora da je reklamacija prihvacena, i da ce kvar biti otklonjen zamenom uredjaja u roku od 30 dana od dana prijema reklamacije
 
Nazad
Vrh Dno