Šta je novo?

Sharp televizori

maddog74

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2006
Poruke
425
Poena
320
Moja oprema  
Laptop
Samsung np350e5c-a02hs 01.2015.
Tablet
/
Mobilni telefon
XIAOMI Redmi-Note 8 Pro
Pametni uređaji
XIAOMI Smart Band 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Dakle, nakon totalnog promašaja sa izvikanom i na sva usta hvaljenom Panasonic plazmom ,koja se bespovratno pokvarila nakon 4 godine umerene upotrebe, došlo vreme da se gleda novi TV.Razguglao sam se po marketima i vidim ima ponude.Za oko su mi zapale neke Sharp led varijante.Jedino sto na netu nema previše informacija o njima.Valjaju li čemu?A i daju 5 godina garancije, doduše ne u svakoj radnji.Neka iskustva?
 
Sharp je vrhunska marka ,ali vani ,ovo sto dolazi ovde je ispod proseka,govorim o jeftinijim modelima .
 
Evo saznah od trgovaca da su 100% made in Japan samo tv-i dijagonale 60 inči i veći, a ostalo samo aquos paneli, a sklapani u Poljskoj, Češkoj itd...
 
Evo saznah od trgovaca da su 100% made in Japan samo tv-i dijagonale 60 inči i veći, a ostalo samo aquos paneli, a sklapani u Poljskoj, Češkoj itd...
To sam i ja govorio drugu ali on je ipak uzeo Sharp smart tv od 32 inca za oko 42000 din jer mu je prodavac tvrdio da je Japanac.
Po meni, bacene pare.
 
Ozivljavanje teme.

Trazim nov tv ovih dana i bacim pogled i na Sharp. Meni deluje dosta povoljno, ponude koje sam nasao, da ima: wifi, silne tunere, 3 hdmi, 2 usb
a da je cena tek nesto iznad 40 hiljada dinara.
Jel neko poredi kvalitet sa Samsung, Sony, LG? Jer to su prakticno brendovi koji mi dolaze u obzir pored dijagonale od 39 do 42" koje sam uzeo kao kriterijum.
Hvala
 
Ja sam gledao neki sharp 42", obican, ne smart. Slika nije loša, ali npr video player je bezveze, titlovi su sitni, bez podešavanja. Ne znam kakvi su smart modeli. Kostao je oko 45.000
Na kraju sam uzeo lg 42lf652 za 400e, smart i 3d. Odlična slika, sve radi dobro, jedino je webos malo sporiji dok se ne navikneš
 
Gledao i ja Sharp-a, još davno. Već smo malo pričali na nekoj temi...

Neki zaključak je da se kod nas valjaju Šarpovi neke niže klase, iz Vox proizvodnih pogona. Ono što sam video u radnji, meny je isti k'o kod nekog Vox-a, i daljinac je bio isti.

Dalje, ceo štand Sharp-a je bio oblepljen reklamama za njihov neki Aquos displej, sa nekim 4-tim pixelom (zaboravih sada priču šta to znači i koliko pomaže), ali sam onda nakon malo istraživanja utvrdio da ni jedan model u ponudi kod nas nema taj tip dipleja (iako im je to glavna marketing fora sa kojom se reklamiraju).

Zbog svega toga, na kraju odustah do Sharp-a, i uzeh Sony.
 
^ Bas sam u list.rs gledao Sharp jer su ovi uvoznik (video na nekoj ambalazi). I da fora su ti Aquos displeji koji su kao Made in Japan.
Primer SHARP LC-40CFE6352E 40"

Mada danas i Korelanci prave u Kini, zbog cene radne snage = konkurentosti na trzistu. ,)

Ja generalno nisam zadovoljan ni sa jednim smart tv-om (probao LG, Philips, Samsung) jer nisam naisao na lepo ukombinovane funkcije i da to radi iole brzo.
Tako da razmisljam da usput bocnem ili Chromecast ili RaspberryPi (ala cu se usreciti :d )
 
Citam po stranim forumima da se kod Sharpa moraju rucno "naostriti" boje. Nesto poput kalibracije, sto rade dizajneri, crtaci za PC monitore.
A sve da bi panel bio u punom "sjaju", kao na reklami.
Jos sam citao da imaju problema sa prilikom pustanja/reprodukovanja MKV (kontejnera, da znam :) ako u sebi imaju odredjene kodeke/formate.

Opet ako se kaci Raspbery na tv ne treba o tome mnogo brinuti.

Naisao sam kod "tehnomanijaka" neki Philips sa 4K podrskom za ~60K. Da li ulaziti u tu pricu dugorocno gledano (narednih 5 god bar)?
 
Poslednja izmena:
Ja se za****, uzeo Sharp 43", svako malo mi se restartuje, ne reaguje na komande. Užas. Ne znam da li mogu to da reklamiram


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozes ako si ga uzeo legalnim putem: prodavnica, fiskalni racun ... imas 2 godine minumum garantovane garancije.

Jos uvek nisam pazario tv a sva je prilika da cu se zadrzati kod Koreanaca (Samsung, LG).
 
Uzeo Sharp 32" pre skoro 3 god za majku,u radnji sa garancijom 2 god nazalost.Posle 2.5 god crkle led trake (osvetljenje),50e zamena,s tim da mi serviser rece da su delovi unutra isti kao u Fox,Vox i tim drugim no name brandovima,u prevodu smece od tv a
 
Pozdrav ljudi. Imam jedan problem sa mojim Sharp tv,pojavila se poruka u gornjem lijevom uglu. Guglanjem sam vidio da je to oznaka za model TV. Je li neko imao sličnih iskustava,svaki savjet je dobrodošao hvala.
249d74a5f928c8f5d09a44e3a701c82f.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Proveri u podešavanjima da nije neki mod sam uključen....probaj sa vraćanjem na fabrička pofešavanja...ili pozovi njihov servis i pitaj za savet

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
Riješio sam problem tako što sam u glavnom meniju ukucao 1147 i dobio novi padajući meni. Prvo sa liste ssm izabrao i ide hard reset biram kanale ispočetka i makla se smarajuća poruka. Biće da je neki mod bio upaljen.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu,samo ću se nadovezati na ovu,u vezi istog TV-a. Daljinski je u kvaru,pa sam uzeo neki iz kineske radnje da probam ako ne da poručim preko interneta novi. Model je Sharp LC-43cfe51111e
a ovako izgleda daljinac koji sam pazario kod kineza :) da li neko zna kako da ovo uparim,čačkao sam po internetu ne mogu nikako kod da nađem? Bilo kakava pomoć bi mi značila.
 

Prilozi

  • IMG_20210817_004605.jpg
    IMG_20210817_004605.jpg
    120.4 KB · Pregleda: 32
Imam problem sa memorijskom karticom na Sharp TV.
Naime, kada je ubacim TV je vidi, ali ne može ništa na nju da se upisuje.
A kada je formatiram kao memoriju uređaja, on je više ne vidi. Da li zna neko kako rešiti problem?
 
@radashin koji model TV-a? pretpostavljam fa je neki Android
 
Da, Android.

SHARP 70DN5​


Sad vidim, piše na slotu TF, verovatno Trans Flash, a moja je SD HC, mada bi trebalo da je to potpuno svejedno, valjda?
 
Poslednja izmena:
zanimljivo, na slici, makar meni tako deluje, je SD a u specifikacijama microSD (TF). pretpostavljam da uopšte nije predviđeno da TV upisuje na nju, prema onome što piše na sajtu. formatiraj je na kompu u nešto odgovarajuće (neki FAT) i koristi samo za gledanje

 
Pozdrav kolege,

Super je forum imam jedni pitanje. Imam Sharp LC-65CUG8052E TV 65 inča i pokušao sam da se konektujem preko wifi i gledam Youtube klipove koji su 4k ali neće da pušta u 4k, Čak kad Youtube klip za koji znam da da se može gledati u 4k u donjem desnom uglu Youtube klipa gde su podešavanje kliknem i nemam opcija za 4k već najveća rezolucija je Full HD. Ne znam u čemu je fora ali voleo bih da na tako velikom TV-u gledam 4k klipove. Dali neko zna u čemu je fora i kako to da popravim??? Gledao sam specifikacije na internetu i ovaj TV podržava 4k rezoluciju. Svaka pomoć je dobro došla.
 
prema uputstvu, nije Android TV ni WebOS Hub, već neki Sharp-ov sistem i moguće je da je sama aplikacija na tom televizoru ograničena na max Full HD. pretpostavljam da je vreme (sat i datum) na televizoru tačno

Screenshot_2024-02-04-11-37-42-186_com.google.android.apps.docs.jpg
Screenshot_2024-02-04-11-38-05-653_com.google.android.apps.docs.jpg Screenshot_2024-02-04-11-36-00-435_com.google.android.apps.docs.jpg
 
Nazad
Vrh Dno