Šta je novo?

Gigabyte GeForce GTX980Ti G1 Gaming

Paradigma

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
09.07.2000
Poruke
4,891
Poena
740
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i9-10850K | Corsair Hydro Series H80i v2
Matična ploča
ROG MAXIMUS XII HERO (WI-FI)
RAM
Trident Z RGB DDR4-4000 CL18-22-22-42 1.35V 32GB (4x8GB)
GPU
PNY GeForce RTX 3080 Ti 12GB XLR8 Gaming REVEL™ EPIC-X RGB™ Triple Fan
Storage
Samsung SSD 970 PRO 1TB | Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB | WDC WD80EFAX | WDC WD80EFBX
Zvuk
Sound Blaster Z
PSU
Cooler Master V1000
Kućište
Thermaltake Level 10
Monitor
ROG SWIFT PG348Q
Miš & tastatura
Logitech G903 Lightspeed Wireless | Logitech PowerPlay | Corsair K70
Ostale periferije
BOSE Companion 50
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zvuči paradoksalno ali ova kartica izgleda predstavlja bestbuy za entuzijaste.

Najmanje što mogu da učinim je da joj posvetim temu i da dam prilog u vidu unboxinga koji posvećujem našem članu atomi jer da njega nije bilo teško bi me neko naterao da se ovako blamiram :)

 
Poslednja izmena:
Nego, ne svidja mi se kada ne sljakaju ventovi,
kazi mi jel mogu ovako da postavim u biosu.
Levo default bios, desno promena na ventovima,
00000000.png 000000001111111111.png

Postavio sam na 25% i 500rpm,
jel sam dobro odradio, jel ce da sljaka?

Jel mora i ova temperatura od 58.88C da se spusti,
na recimo 25C, da bi ventovi radili na 500rpm ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako nekog interesuje kako postaviti u biosu postavke,
za broj obrtaja ventova, ovako otprilike stoje stvari.
Kod mene je na default u biosu postavljeno da ventovi rade na nula obrtaja,
do temperature od 59C i 35% za brzinu ventova,
a to je na auto setovanjima 1.100rpm.
00000333333333.png

Kada postavim u MSI AF da se ventovi vrte ispod 1.100rpm,
posle par sekundi, ventilatori "polude" i vrte sa, cas na 1.500rpm i onda na 500rpm i tako u krug.
Kada se postavi u MSI AF na 1.200rpm, onda i radi stabilno na tim obrtajima.

Sada sam malo promenio postavke ventove u Bios:
00000044444444.png

Dakle, samanjio sam na 700rpm i 30% brzinu,
i sad mogu da drzim ventove na oko 970rpm stabilno bez oscilacija.
Za sada samo nesto malo eksperimentisem, :exploder:
pa cu da probam dalje jos neke postavke.....

Inace, ASIC kartice je 81.9% :p
aaaaaaaaaaa.png

Kartica na deafult ima Power Limit na 139% i TDP od 390W i Voltazu na 1.25V ...:bottle:
Deluje obecavajuce....;)
0000005555555555.png 00000000066666666666.png
 
Poslednja izmena:
Provalio sam neka stelovanja ventova u biosu,
putem uporedjivanja raznih custom biosa.
Dakle,
kada je default bios, kada upalim MSI AF, i ukljucim custom ventove,
imam neki minimum od 25% i oko 900rpm.
Ovakva je onda postavka u biosu,
levo default, desno je tweakovan bios,
00000000.png ggggggggggg.png

Dakle,
mora se postaviti isti rpm za ventove pod crvenom bojom,
takodje brzina ventova u procentima pod zelenom bojom mora biti ista u obe kolone.
I, naravno,
temperatura pod plavom bojom, postaviti visinu kako kome odgovara.
Ovako postavljeno,
kod mene sad rade ventovi na default na malo vise,
27% i oko 980rpm, bez pokretanja MSI AF,
putem kojeg dalje mogu da se postavi custom profil za ventove...

EDIT: Primetio sam da kada je rpm ispod 970-980rpm,
dolazi do problema u radu ventova, oscilacije rpm su velike 500-2000rpm
i nije stabilan rad ventilatora.
Mozda i ne mogu da idu ispod tih nekih 980rpm za stabilan rad,
ispitacemo ovaj slucaj...:crash:
 
Poslednja izmena:
Ma, necu nista da komentarisem,;)
samo postavim SS sa rezultati i to je to, nema neke filosofije i komplikacije...

Inace,
kartica boostuje na default na 1.392mhz, u tom nekom Gaming modu,
OC mode daje jos veci boost.
valley_2015_10_22_21_47_09_546.jpg
 
Zvuči paradoksalno ali ova kartica izgleda predstavlja bestbuy za entuzijaste.

Najmanje što mogu da učinim je da joj posvetim temu i da dam prilog u vidu unboxinga koji posvećujem našem članu atomi jer da njega nije bilo teško bi me neko naterao da se ovako blamiram :)



Sigurno je ova G1 980Ti sa cenom koju ima na KP bestbuy u High segmentu, a mozda i u svim segmentima kartica s obzirom na performanse koje pokazuje.
Ovde mogu da se vide perfomanse kartice pri overkloku, http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/36144-evga-geforce-gtx-980-ti-kingpin-im-test.html?start=8

Ono sto sam ja testirao, u odnosu na onu moju proslu MSI 980 na kloku od oko 1.580 - 7.900Mhz, ova sadasnja G1 980Ti, na kloku od oko 1.550 - 8.100Mhz, je jaca u proseku za oko 30-35%, a razlika u ceni na KP izmedju ove dve kartice je negde oko 120-140E.
Inace, mogu reci da je 980Ti kartica, bas dosta vruca, i treba dobro uradjeno vazdusno hladjenje da bi se temperatura pri overkloku stabilizovala na nekih 70C., i to pri voltazi od 1.237V.
To je i neka maximalna voltaza za overklok na vazduhu. Da bi se izvukao maximum iz kartice, moze da se flashuje bios sa voltazom od oko 1.274V, ali je neophodna voda da bi se ohladila kartica.
Sve u svemu, ova G1 je odlicna kartica sa super cenom, u odnosu na performanse koje pruza u igrama.
 
Poslednja izmena:
Nisam hteo da se ponavljam jer sam već komentarisao šta mislim na tu temu.
 
Zvuči paradoksalno ali ova kartica izgleda predstavlja bestbuy za entuzijaste.

Najmanje što mogu da učinim je da joj posvetim temu i da dam prilog u vidu unboxinga koji posvećujem našem članu atomi jer da njega nije bilo teško bi me neko naterao da se ovako blamiram :)



meni bolji atomijevi anboksinzi :p
 
Heaven 4.0 Valley 1.0
heaven_2015_11_29_18_28_22_932.jpg valley_2015_12_05_18_53_34_166.jpg

3D Mark Firestrike 3D Mark 11
3d Mark firestrike.png 3d Mark 11.png

Metro Last Light , sve na maximum
Metro LL.png

Svi testovi su na kloku 1.541 - 8.200mhz.
Ovako klokovana 980Ti je jaca od 980 na kloku od oko 1.585 - 7.900mhz za oko:
3D Firestrike - 31%
3D Mark 11 - 29%
Heaven 4.0 - 34%
Metro LL -28%
 
Poslednja izmena:
Metro LL Redux.jpg TombRaider_2015_12_10_15_22_10_739.jpg
HMA_2015_11_28_22_51_21_753.jpg SniperEliteV2_2015_11_28_22_53_40_016.jpg
ffxiv_dx11_2015_11_29_18_04_08_320.jpg

Klokovana 980Ti na oko 1.550 - 8.100mhz u odnosu na klokovanu 980 na oko 1.580 - 7.900mhz jaca je:
Metro LL Redux - 33%
Tomb 2013 - 31%
Hitman Absolut. - 55%
Sniper V2 - 40%
FFXIV Heavensward -26%

U proseku je jaca klokovana 980Ti od klokovane 980 za oko 30-35%.
S obzirom da je i klokovana 980 izuzetno jaka i brza kartica i da je sa Fury X karticom (kada se obe kartice overklokuju), skoro jednaka u full HD rezoluciji, a nesto malo sporija u 2K rezi, ova 980Ti kartica je u high segmentu zaista neprikosnovena sto se tice perfomansi. Narocito je povoljna ova G1 kartica sa cenom koju ima na KP sajtu.
Ako je TitanX gledajuci samo perfomanse ( bez obzira na cenu), jos nesto malo jaci od 980Ti, onda ce onaj novi Pascal imati zaista surove perfomanse u odnosu na Maxvell kartice i uopste na sve kartice danasnje generacije,
Verovatno cemo sa novim Pascal grafikama,( moci sa jednom karticom), da pokrenemo skoro sve igre u 2K rezoluciji, na nekim maximalnim postavkama, a i u 4K rezoluciji ce se moci verovatno dostici "magicnih":smoke: 60fps sa nekim solidnim grafickim postavkama...
 
Poslednja izmena:
Odlicna karta, pogotovo sto moze da se nadje za tu cenu. Razmisljao sam da je uzmem, ali prodavati sad GTX 980 po nizoj ceni, pa doplatiti... Na kraju me opet ispadne kao da sam uzimao po punoj (visoj) ceni :D, tako da mi se ne isplati trenutno, pogotovo sto GTX 980 odlicno radi posao. Ceka se Pascal, da vidimo i to cudo.
 
Sve što odlučim da popularizujem nestane sa lagera.

Nemojte ljudi da me slušate ;)
 
Ja je vidim za 660 i dalje. Jel možda bila za manje ?
 
Pa sa ovom akcijskom cenom na Bench Shopu je obesmišljena kupovina kod Mađara.
 
Pisao sam sa mobilnog.

Naravno da ne - očigledno je pre koji dan istekla akcija. A svi vrlo dobro znaju da je bila nekoliko nedelja na akciji za 85000din.
 
To je opet 5000 vise i plus je kod Madjara G1 a ovde obicna..
 
Evo ovako,
promenio sam pastu na grafi, stavio sam ARCTIC MX4 pastu.
Prvi utisci,
cini mi se da su srafovi bili malo manje zategnutiji nego sto treba, tako kada sam vratio srafove, malo bolje sam ih utegao.
Stara pasta je bila zakorena i razlivena i van samog chipa, verovatno je stavljeno vise paste nego sto je potrebno, pa se (pasta) razmazala i van ivica samog chipa. Takva ista situacija sa pastom je bila i kod moje stare EVGA 780 grafe, ali i kod proca I5 3570K, kada sam ga skalpirao.
Namazao sam MX4 pastu tankim slojem( kao list papira), preko samog chipa i montirao grafu.
Koliko znam, ovoj MX4 pasti treba oko 24h da se malo razradi. Na prvu loptu, cini mi se da je temperatura u IDLE rezimu pala za nekih 3-4C, videcemo kako stoji kada se grafa optereti...
https://www.youtube.com/results?search_query=Replacing+thermal+paste+on+g1+gaming+
http://www.overclock.net/t/1544574/gigabyte-gtx-9xx-g1-gaming-h2o-air-bios-tweaking/2660, post#2665
 
Poslednja izmena:
mali offtopic
Mala je verovatnoća da su fabički šrafovi loše zategnuti i verovatno si ih dotegao više nego što je neki ing. izračunao i propisao. Mada to verovatno neće uticati na rad karte. Može biti i da grešim i da si u pravu, ali to se može znati tek kada se uporedi moment zatezanja sa drugim primerkom, ako budeš išao na SLI :D
 
MX-4 nema curing time.
 
Sto se tice srafova, bas mi je delovalo da su nesto malo manje utegnuti, skoro nikakva sila nije bila porebna da se pokrenu iz stanja mirovanja, kada sam ih vracao, nesto malo sam ih jace pritego nego sto su bili na default, mozda gresim, ali sam tako uradio....
Mislim da je glavni problem bio u tome, sto se pasta razlila i skorila i van ivica samog chipa, i mozda to moze izazvati malo vece temperature, zbog tog nekog rasipanja toplote...
Inace, dobio sam u idle rezimu oko 3C nize temperature, i negde oko 3-5C manje temperature u gamingu.
Zadovoljan sam sa "operacijom":smash:, jer je ovaj 980Ti chip relativno vruc, i pri overkloku je bas tesko odrzati karticu na nekih 70C( i to sad kada je zima), a da ventovi ne budu glasni, tako da svaki stepen manje, dobro dodje...
 
Poslednja izmena:
Izasao je najnoviji bios za 980Ti G1 karticu, http://www.overclock.net/t/1544574/gigabyte-gtx-9xx-g1-gaming-h2o-air-bios-tweaking
Pobao sam i sljaka savrseno.:type:
E, sad sta je fora kod ovog biosa,
za razliku od prethodnog koji je radio na voltazi1.237v, ovaj je sad na 1.243v i sto je mnogo bolje, voltaza nije zakljucana, nego moze da se povecava kroz MS AF program.
Recimo, kada se pusti na default, voltaza je na otprilike na oko 1.180v - 1.2v, dok kada se u MS AF poveca slajder za voltazu na maximum, dobije se ta fiksna 1.243v.....dok kada se doda recimo plus 20mv, voltaza je oko 1.2v itd......To je odlicna stvar, jer se moze manipulisati sa voltazama i samim tim se mogu dobiti i manje temperature grafike, sto je vrlo bitno za 980Ti chip, jer temperature rastu dosta sa povecanjen voltaze, otprilike za plus 0.2v moze temperatura da bude veca i za 5-6C.
Ono sto sam ja uradio je da sam jos dodatno smanjio voltazu kroz bios i sad kartica radi na maximumu od 1.212v za voltazu...
Ovako je postavljeno u original biosu za voltazu na 1.243v:
b.png
A ovako sam ja smanjio za moju karticu voltazu na 1.212v:
b2.png
I sad imam po default voltazu od oko 1.18v - 1.1.212v, a kada povecam voltazu kroz MS AF, imam fiksnu na 1.212v bez trottlovanja kartice.....samo, sam ja ovo stelovanje biosa uradio na svoj sopstveni rizik, ali, je onaj bios sa overklok.net foruma, koliko ga ja koristim, zasad potpuno pouzdan i siguran za koriscenje.....
 
Poslednja izmena:
ja sam porucio G1 980Ti treba da mi stigne uskoro... ne znam dal sam napravio gresku mozda sam mogao Msi Sea Hawk 980Ti dosta je hladnija.... sve se plasim zbog novog kucista M1 i glupog silverstone sfx napajanja. A opet kapiram da je bolja od referentne koja ima jos vece temp.
e sad sta ce se desiti ako mi bude stajao WD hdd tik ispod polovine kartice hoce mnogo da podigne temp... a od Hawka me odbilo to sto ima radijator a vec imam jedan ne znam da bi stalo to sve...
moze li G1 da se namesti da ima nisku temp u idle... odnosno da se ne gase ventovi, nesto mi bedno to sa gasenjem ventova...
 
citao sam, samo mi nije bilo jasno oko toga... videcu kada dobijem karticu sta i kako....
mada bilo bi mi super da u 100% load imam oko 50-55C a ide C25, mada ako vremenom izbace neko cool napajanje male dimenzije onda mi je svejedno koja je temp u kucistu....
 
Vrlo je jednostavno,
pokrenuo sam MSI AF, i po defaultu ne rade ventovi, kada postavim na 27%, ventovi se vrte na oko 980rpm.
Onda snimis bios preko GPU-Z i otvoris ga sa Maxwell II BIOS Tweaker i kod mene ovako izgleda:
yyyyyyyyyy111111111111.png
Vidis, sada ne rade ventovi jer su ove crvene kolone na nuli, a pali se na temperaturi ( zelena boja) od 59C i to rade ventovi na 35% i 1.100rpm.
E, onda sam upalio MSI AF i postavio rucno da se obrce na 27% i onda su ventovi bili na oko 980rpm.....i onda je jednostavno, postavis u biosu ovako:
yyyyyyyy.png
Znaci, crveno za broj obrataja i zeleno za procenat obrtaja, i onda snimis bios i flashujes karticu......i onda kada upalis MSI AF i kada stoje ventovi na AUTO, rade na 27% i 980rpm, a mozes i da napravis Fan profil ili da jednostavno postavis rucno kada igras igre,recimo, na 60%, sto daje oko 2.150rpm.
Jednostavno samo prepises ove brojeve iz mog biosa u tvoj bios i tako ce ti raditi ventovi kao sto sam gore opsisao.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno