Šta je novo?

Gigabyte GeForce GTX980Ti G1 Gaming

Jeste, stvarno je situacija sa 4K gaming cudna,
kada neka igra radi na full HD, temperatura grafike je recimo oko 65C sa 2.100rpm., kada se prebaci na 4K sa istim brojem obrtaja, grafika se maximalno uposljava, i temperatura moze da ide i do do 75-78C, sa ustim brojem obrtaja ventova.
Medjutim, za ovu G1 karticu, postoje dosta custom biosa sa razlicitim postavkama za voltazu, od 1.212v - 1.29v, tako da se moze pronaci neki dobar odnos voltaza vs temperatura...
I, sigurno treba bas dobro provetreno kuciste za ovu karticu...
 
Poslednja izmena:
od provetrenog kucista nema nista, vec sam kupio... neke kartice jednostavno nisam ni mogao da biram, npr Msi Gaming, Strix, Lighting..... moze samo do 310mm duzine i max 125mm sirine... a to su sve referentne, sve evge sc, g1 gigabajti.... e sada ako, ma meni ni nesmeta i da ide na 80+ c samo da nema throtlovanja nekog, i da napajanje sljaka....


http://i.imgur.com/NSfh66l.jpg
 
Nema nista dok se ne skine stranica od kucista :d
 
Recimo, moje kuciste ovako izgleda http://tweakers.net/pricewatch/288985/chieftec-bg-01b-b-sl/specificaties/
ovo kuciste je slicnih dimenzija kao moje http://www.chieftec.com/BX02.html
samo su kod mene dimenzije, 540x205x540, kupljeno jos 2008.g., metalno, tesko "sto kila":rupa:, otvorena leva strana kucista, temperature komponenti odlicne, recimo, trenutno grafa je na 26C, a procesor isto na oko 26C.....strava od kucista, i mislim da mu je cena sada negde oko 3-4K, ako mozes da ga nadjes, mislim da bi se preporodio, sto se tice temperatura komponenti u kompu.
 
Poslednja izmena:
evo nekih rezultata, asic kao po obicaju ubodem mali, 70% ....al nema veze!
memorija samsung
cudim me sto nemam u msi afterburneru opciju PowerLimit.?!?!?

mozda da stavim ovaj bios 84.00.36.00.6E malo je noviji od ovog mog....
 

Prilozi

  • 980 ti  malo clock.jpg
    980 ti malo clock.jpg
    738.3 KB · Pregleda: 89
  • 980 ti  malo clock  B.jpg
    980 ti malo clock B.jpg
    701.6 KB · Pregleda: 78
Skroz okey rezultati, verovatno moze i vise...:whip:
Za bios, ne znam tacno, ja koristim custom verzije biosa, pa ih onda sam prepravljam.:smash:
Kako nema, bre, Power Limit, ja na ovom MS AF imam:
dddddddddddddd.png

EDIT: Da se mozda ovde ne otkljucava?( beli krug)
vvvvvvvvvvvvvvvvv.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo ovako, isto je i za 970, 980, 980Ti,
ovde je fino objasnjeno flashovanje bios, ja tako radim i za 980Ti, samo vidi da skines najnoviji NVflash.
http://www.overclock.net/t/1523391/easy-nvflash-guide-with-pictures-for-gtx-970-980
Za biose, ovako,
ovo sto si postavio link za bios, jos nisam probao, pa ne znam kako sljakaju.( cu da probam)
Flashovao sam biose sa ovog linka:
http://www.overclock.net/t/1573208/gigabyte-gtx-980ti-gaming-g1-ultimate-oc-bios-all-bugs-fixed-new-v2
Dakle, probaj taj Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming BIOS,
ja ga koristim i sljaka super.
Prvo, obrati paznju na to da ima dve vrste istog biosa, DD i DP bios, objasnjeno je na tom linku u cemu je fora, jer ako pogresis tip biosa mozes da brikujes karticu.
Drugo, sacuvaj obavezno tvoj originalni bios.
Trece, ovaj bios ima mogucnost da se voltaza poveca do 1,243v i to kada povuces slajder za voltazu u MSI AF skroz do kraja.
Kada povecas voltazu u MSI AF na plus 30mv. onda je voltaza na oko 1.22v, ali i onda kartica malo trrotluje.
A, kada ostavis na default i samo povecas Power Limit, voltaza je na oko 1.18v - 1.22v i kartica opet trrotluje.
Dakle, imas mogucnost korigovanje napona na kartici, sto je super, i onda u zavisnosti kolike su ti temperature, mozes i postavljati voltaze.
Odmah da ti kazem, kartica ce na 1.243v sigurno biti prevruca, jedino ako postavis ventove na recimo oko 3.000rpm, mozda ces moci da je ohladis, probaj i sam, malo experimentisi i nadji najbolji balans koji tebi odgovara : voltaza vs temperature vs broj obrtaja vs buka...:D

Inace, ova 980Ti je jaca od 970, oko 50-60% :p u zavisnosti od kloka, cisto da znas...

EDIT: Greska, odavde sam skinuo bios http://www.overclock.net/t/1544574/gigabyte-gtx-9xx-g1-gaming-h2o-air-bios-tweaking
 
Poslednja izmena:
Jeste, i ja kad sam imao EVGA 780 referentnu, mnogo je trrotlovala, smanjivala je klok i za 50-80mhz.
E,sad, i referentne 970, 980, i 980Ti imaju isto veliko trrotlovanje. Konkretno znam za gtx 980,jer sam je imao, tu je mogla razlika izmedju klokova biti i do 120mhz, recimo, u jednom trenutku radi na 1.270mhz, a u drugom trenutku na oko 1.150mhz.
Pogledaj ovde razliku u kloku, http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/32697-nvidia-geforce-gtx-980-und-970-mit-maxwell-architektur-im-xxl-test.html?start=10, 1.290 vs 1.150mhz, razlika 140mhz.....te razlike kada kartica trrotluje, mogu izazvati veliki pad prosecnog fpsa, negde do 5-10%, u zavisnosti od pada kloka kartice. I zbog toga nekad u nekom testu je 980 mogla da izgleda nesto slabija, nego sto je realna snaga ove kartice. Mislim da je slicna situacija i sa referentnim 970 i 980Ti karticama.
To se desava zbog ogranicenog TDP kartice, tj. koliko moze struje da povuce, male voltaze, visokih temperatura, tj. kad se sve ovo sabere, dolazi do tolikih oscilacija u kloku kartica.
Medjutim, kod custom verzija kartica, bolje je odradjen TDP kartice, vise moze da povuce struju, visa je voltaza i manje su temperature same kartice. Zbog toga je i manje trrotlovanje, obicno je za oko 13-26mhz manje, i ne moze da utice na smanjivanje fps-a u igrama, s obzirom na veliki overklok od 1.500mhz,.......sa custom biosima se apsolutno i ovo trrotlovanje eliminise, bez obzira na temperaturu kartice....
 
Poslednja izmena:
aha, jeste i kod mene na ovoj postoji mali pad ali beznacajo...probacu sa drugim bios-om da sredim! Te referentne se bas greju i throttluju, ne vidim poentu tih kartica za veliku lovu da se to desava....
reci mi kada radis test Ungine Heaven koje ti je zauzece graficke jel ti stalno na 99 ili ti varira ?!
 
Uff, nisam bas obraco paznju za gpu usage na Heaven 4.0, ali s obzirom da je sinteticki test i da je 100% Gpu zavistan, trebalo bi da ima 99% skoro konstantno, osim mozda u par navrata, kada se menja sekvenca u testu i kada minimum fps pada i kada slika malo zasteka....
 
Hmm, ja nisam bas neki expert za flashovanje, da znam bas sve u detalje.
Bas cudno, jer si probao da uradis kao sa ovog linka http://www.overclock.net/t/1523391/easy-nvflash-guide-with-pictures-for-gtx-970-980.
Jel si skinuo najnoviji NVflash, ja koristim ovaj, http://www.guru3d.com/files-details/nvflash-download-for-windows.html.
Jel si proverio da li je tvoj bios DD ili DP verzija ?
Obavezno sacuvaj tvoj default bios....

EDIT: Sad sam pogledao, neki lik imao istu poruku kao i ti, nije koristio noviju verziju NVFlash, probaj sa ovom sa Guru3D, 64bit verziju...
 
Poslednja izmena:
Ja nisam ni video dobro tvoju poruku, pa ti si sad flashovao neki bios ili ne, ajd molim te, pisi malo preciznije, u ovim stvarima treba biti precizan i tacan da nesto ne bi pokvarili.:mad:
Vidis, ne razumem sta ti znaci ovo:
"prodje flash ali samo sa rom. fajlom koji nije cackan u Maxwell tweaker-u",
ajd, objasni malo bolje, sta je ovde problem, stvarno ne razumem, koji je to rom. fajl koji prodje, a koji rom ne moze da se flashuje, sta sad radis sa Maxvell Tweakerom, ja nisam pominjao nikakav Tweaker i da se nesto radi sa njim....
 
Poslednja izmena:
Dobro,
a jel se to desava sa onim biosima koje skines sa overclock.net,
deluje, zaista kao da je zbog druge memorije, koja je bre to G1, pa i ja imam sa Hynix memoriju.
Jel mozes da otvoris tvoj default bios preko Tweakera i da uslikas ove kolone, ovo je moj bios:
b1.png b2.png

EDIT: Ja koliko vidim ti koristis NVFlash 5.218,iz Juna 2015g. pa, verovatno je i to razlog zasto flashuje samo tvoj bios, za ove custom biose moraju da se koriste noviji NVFlash programi...probaj sa ovim 5.236
b3.png
 
Poslednja izmena:
Jooj :wall:.... @Core,
pa dva- tri puta sam ponovio, skini najnoviji NVFlash, skini najnoviji NVFlash, :laugh:, bio sam se malo zabrinuo da se nesto ne desi, :crash:
Mozes i da prepises od mene bios,:D rade na 980rpm., ne treba trenutno vise....
bbbbbbbbbbb.png
 
Vidi,
ovaj bios je referentni, ali, ako si skinuo ovaj G1 bios, http://www.overclock.net/t/1544574/gigabyte-gtx-9xx-g1-gaming-h2o-air-bios-tweaking, ovako stoje stvari sa ovim biosom:
kada se poveca u MSI AF, Power Limit na maximum i kada se doda Voltaza na maximum, radi na 1.243v i nema onog trrotlovanja.
Kada dodas, mislim plus 20-30mv u MSI AF i Power Limit na maximum, onda imas napon oko 1.22v i malo trrotlovanje karte.
A, kada dodas samo Power Limit na maximum, onda imas voltazu oko 1.18 - 1.2v, i ima malo trrotlovanje.
I sad mozes da postavis kako tebi odgovara, u zavisnosti kakve su ti temperature...
 
mnogo me nervira sto je temp. dosta visa u odnosu na 970 i samim tim me nervira ventilator koji se cuje. Svidja mi se evga hybrid koja je po testovima ko spricer.... probacu da stavim drugi bios malo da eksperimentisem... dobro je sto ja igram u 60fps i to je ok za kartu i temp.
za ovom 980ti na 1080p sve do kraja hahahahahaaaaaa :) ali planiram da uzemm Benq 32" 1440p pa cu morati malo da utulim podesavanja za 60fps constant.
i po kuciste idem za par dana ne znam kako ce se sve to ponasati... prvo sa napajanjem i sam max temperaturama .... ako bude guralo napajanje od 600w a temp visoka uzecu ili hawk ili hybrid.
probao sam bios onog lika ubija ali ona voltaza 1.268 mi je nesto mnogo a core clock je 1405mhz sve radi ok, na loop u valley temp sa njegovom fan modom je oko 69-72c ~

edit* sto se tice nvflsha toliko je verzija postavljeno na tim forumima da je to užas jedan... :D
 
Poslednja izmena:
Da, apsolutno je 1.268v prevelika voltaza za G1, i uopste za 980Ti na vazduh.
Cak je i 1,243v verovatno velika, postoji bios na 1.237v, ali i on u nekim igrama pravi veliku temperaturu. Mislim, ja nesto ne volem buku,:guitar: pa drzim vent na oko 2.200rpm., i ventovi se malo cuju, neka granica do koje je meni okey za buku, je oko 2.500rpm, a verovatno za neke moze i vise.
Ja sam ekspertimentisao sa biosima za voltazu, 1.212v - 1.122v - 1.237v, klokovi su bili od- 1.526mhz za najmanju voltazu, do - 1.550mhz za ovu najvisu, i sad sam flashovao bios na ovoj 1.212v voltazi, kartica radi na 1.520 - 8.200mhz kloku i imam temperature oko 65-75C na 2.200rpm, sto je sasvim okey. Taj bios od 1,212v sam ja nesto prepravio voltazu od onog biosa sa overclock.net, pa ako budes zainteresovan, javi da ti pokazem kako da postavis u biosu postavke.:type:
Ja se igram na 60fps lock, jos od one gtx780, preko 980 i sada sa 980Ti, i da u pravu si, sve ide na maximum na 1080p i 60fps.( sad sam bas probo AC Unity i sljaka ko puter), ali na 1440p ne moze bas do kraja i 60f., kao sto si i sam rekao.
Jedan SS iz Unity, grafika sabija, ovo je iz same igre, nije cut scena.
1a.jpg
 
mala pomoc, izgelda da sam flashovao pogresan bios, koristio sam DVI-I port odnosno bios D_P, kada sam restartovao comp, crna slika....
promenio sam PORT na DVI-D i sada sljaka sve normalno, mogu li sada opet preko nvflasha da prelepim onaj D_P bios za drugi port, ali moj sotck koji imam sacuvan?!?!?!?


PLIZZZZZZ
 
Ufffff, ne znam stvarno kako sad to ide.
Vidi, ova tema na overklock.net, ima 360str. pa kada sam cito, secam se da sam nalazio nesto o tim DD i DP stvarima.
Imas ovde nesto o tome.
http://www.overclock.net/t/1544574/gigabyte-gtx-9xx-g1-gaming-h2o-air-bios-tweaking/1080#post_24130779
Ajd i ja cu malo da proguglam da pokusam da nadjem nesto.

EDIT: Joj, neverovatno, sad sam se setio, ja imam DP bios i danas sam flashovao neki bios, mislio sam da je DP. I, restartujem komp. kad ono crn ekran, kuku sta sam sad napravio, :crash:...........nista nisam dirao,i onda, udjem u safe mod, pobrisem drajvere iz Control Panel, pa opet restart pa pobrisem drajvere sa DDU v15.7.4.0, i kada sam restartovao komp dobijem sliku na kompu, ali bez drajvera, samo sinteticki VGA drajver( slika kao kad Disable drajver), i onda sam flashnuo moj stari DP bios i proradio je komp kako treba....:type:....nadam se da si shvatio.
 
Poslednja izmena:
evo ovako!
ako se stavi pogresan bios (u bilo kom smislu) resenje je sledece.
Ako ste stavili pogresan bios na karticama koje imaju Dual bios resenje, uvek ce te moci koristiti onaj drugi, tako sto cete promeniti portove, tj DVI-I u DVI-D i obrnuto, tu su i drugi ulazi....
e sada tamo gde ste napravili gresku, tu nema slike pa nema!!!!! nema boga da se pojavi bilo sta.... e, sad posto ja nisam znao dal iz drugog biosa moza da se menja onaj prvi (syebani) ja sam odluco da probam preko iGPU-a kad ga vec imam....
namestio sam iGPU kao primarnu, procesor ne bi trebao da bude overklokovan, kada sam to odradio, ustekao sam DVI kabl u port koji nije radio u mom slucaju DVI-I odnosno bios D_P, kabla je bio uboden u grafiku, drugi kraj nigde...
kada sam usao u win, u display u device manager-u se vide dva adaptera.... iGPU i PCI-E gpu

idemo u cmd, aministrator
kucas NVFLASH --list (da prikaze sta je za flashovanje :D ) kod mene je bilo ovako, logicno!

NVIDIA display adapters present in system:
<0> GeForce GTX 980 Ti (10DE,17C8,1458,36B6) H:--:NRM S:00,B:01,PCI,D:00,F:00

dalje kucate,
nvflash -i0 -6 "rom-name".rom

enter, i "Y"

posle u biosu prebacio sam iGPU na PCI-E primary i to je to!!!
dakle, ako karta ima i jedan bios i to unistite, ovo je resnje.... ako nemate integirsanu grafiku, kartu sa pogresnim bios-om ubacite u slot nize a neku drugu u prvi pa odradite ovako, u tom slucaju ce te za ovo kucati, umesto "i0" sigurno "i1" pa onda ono -6 ime-rom-a itd....
 
Nazad
Vrh Dno