Šta je novo?

AMD FX 8300

Nista ispod GA 970 UD3P moj drugi favorit je ASUS M5A97 EVO R2.0 sad koja je bolja ne znam mislim da su tu negdje zavisno kojeg proizvodjaca preferiras mislim da su za Oc dobre volio bi i ja da se neko javi ko ima ovog asusa da malo podjeli utiske vezano za Oc.
 
U redu i hvala na savetu!
 
ASUS M5A97 EVO R2.0 je mnoooogo bolja.
 
daleko
 
sto se tice gb-a i fx ploca samo 990fx ud5 i to ne svaka revizija.taj asus je bombona.
 
R9 270 2GB DDR5 oc boost dual-x 256bit na procesor 8320E ? nmg naci x,280,290....
 
GA 970A UD3P je jedina ploca sa 970 cipsetom koja ima 8+2 naponsku.
Tako da ako planiras OC...
 
6+2 ali masivniji hladnjak i kvalitetnije komponente.
 
Asus M5a75 Evo R.2.0 je za taj procesor tata i mama i pre bi ti nju preporucio nego Gigabite 970...
 
Imam taj procesor i u kombinaciji sa 7750 1GB DDR5 sve radi super u fullHD ali naravno uglavnom na medium podesavanjima
 
Koja bi grafa mogla da se upali sa ovim procesorom. Trenutno imam 9500 gt 1 gb ali je preslaba za ovaj procesor. Dok je bila sa x2 5200+ bila je ok ali sad ne moze.
Np Cod Mw 2 i 3 grafika radi na 100 % dok procesor ne vuče ni četvrtinu snage, temperatura ni makac.
Savet bi dobro došao.
 
Moze koja hoces, sve zavisi koliko para si spreman da izdvojis. Jedino je bolje ici na Nvidiu nego na AMD graficu kartu u ovom slucaju. GTX960 4Gb je 'taman'.
 
Kako bi ovaj cpu seo na Gigabyte 970 Gaming? I koju ram memoriju staviti? Moze Patriot Viper 3 Black Mamba 1866mhz XMP CL10??
 
Poslednja izmena:
Ne, bas hocu FX :) Ne menjam komp svake godine , tako da mi treba nesto do 2019, 2020 da ne mislim, a nit sam hard core gejmer niti mi treba ultra brz komp a opet treba da bude dovoljno jak do 2020 XD
 
Deki svakako je iz tog razloga bolje ici na Intel, 8300 je dobar procesor, ali i i5 4460 je bolji od njega, o drugim i jacim i5 da ne trosimo reci.
Kupi kvalitetnu a jeftinu plocu i neki i5, bices miran sigurno do 2020.
 
Ne, bas hocu FX :) Ne menjam komp svake godine , tako da mi treba nesto do 2019, 2020 da ne mislim, a nit sam hard core gejmer niti mi treba ultra brz komp a opet treba da bude dovoljno jak do 2020 XD

Bas hoces fx ...Pitanje glasi zasto ?Kupi intela i miran si .i5 je mama za igre .
 
Eto ti napominjes da je mama i5 za igre :-D ali ja nisam neki gejmer, mozda mi treba nesto jeftinije a opet dovoljno jako a to je svakako 8320 a mozda bolje 8320e ;-)
 
Sve zavisi koliko ce covek jeftinije da prodje od boljih/skupljih varijanti
 
Pa recimo ovako do 110e za 8320e , do 90e za plocu - recimo giga 970 gaming i 8 gb rama do 30 e - znaci ukupno do 230e ovo "do" forsiram zato sto ako nadjem polovnu plocu ili cpu a u garanciji nebih oklevao da uzmem :) Razmisljao sam o Zenu, ali nebih to odmah da uzimam, to je isto kao i kad se pojavili prvi APU procesori, nakon dve godine za iste pare bilo je na trzistu boljih AMD apu-ovi :) Nebih uzimao zen odmah, ako je dobra arhitektura a verujem da jeste ostace do u Srbiji do 2020 aktuelno za mad-amd fanove :)
Mada iskreno jos uvek pravim kalkulaciju, predlozi su dobrosodli :)
 
Poslednja izmena:
Sad nikako nije pametno menjati phenoma 2, ni za non-k intela, a kamoli za am3+fx.

Sačekaj zen, pa i ako ne valja, apgrejd će bar jeftinije da te izađe.
 
od kad je 9550 phenom 2? :D

nista ali smoricu se dok dodje taj Zenit, za sada bih mogao da nabavim neki phenom 2 955 :) totalno sam zaostao za danasnjim trendovima XD
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno