Šta je novo?

AMD FX 8300

game889

Poštovan
Učlanjen(a)
22.10.2015
Poruke
11
Poena
54
Zdravo,

Zanima me AMD FX 8300 procesor. Da li se moze mjeriti sa nekim od intelovih i5 procesora i da li bi mogao da pokreće neke novije igrice na medium/high npr: gta 5 na high i do koliko bi se mogao overklokovati sa hlađenjem od 520W ?
 
Ne mere se meriti sa intelovim procesorima u single tredu a u multi tredu može.. Da može pokrenuti novije igrice, mada to zavisi i od drugih parametara memorija i grafička. Klokovanje zavisi od procesora i kulera od 4.5Ghz minimum pa nagore. Samo je plafon granica.
 
Jel mi možeš reci koji bi mi FPS bio u novijim igricama. npr u gta 5 ?
 
To sve zavisi koju grafiku imas, koja podešavanja i rezolucija ?
 
Uzmi ga, overklokluj i uzivaj, isterace lagano nove igra (sa naravno nekom dobrom grafom)
 
Kakve veze ima njegova cjena sa i3 ili i5...taj procesor je sposoban vrtjeti bilo koju igru bez ikakvih problema.(naravno uz adekvatnu grafičku kartu)..koji fps gore dolje u odnosu na intela..a o multi taskingu neću ni pričati jer je već rečeno toliko o tome da nema potrebe se ponavljati...taj proc je odličan..jedino što bih se ja odlučio da sam na njegovom mjestu za 8320e... po meni trenutno best bay proc za sve...
 
StormScion, hvala na linku.... Inače grafa je GTX750TI 2GB GDDR5, a rezolucija 1366x768.
 
Pa za tu grafu i tu rez, mozda bi bio i blagi overkill, heheh! Alu uzmi slobodno! Nece osetiti!
 
Inače to je samo pretpostavka da cu dobiti takav računar, još nisam sastavio komp ali planiram kupiti nešto tako sa još 8GB rama, sry znm da nije thread za ovo....
 
Sa tom grafikom nema razlike u 3d između fx8 i i7 procesora. Razlika se primećuje tek sa grafikama jačim od r9 290/ gtx 970.
 
To je dobro zar ne ? Ipak su te dve karte skuplje 2x puta od ove. Nema šanse da ih kupim.... (napajanje je 550W-520W)
 
Ok je procesor ako bi mogao da ga klokujes.
 
Procesor je ok za te pare, kod mene radi bez problema, lako se hladi a jos lakse klokuje...
Neka bolja grafika i teraj, i nemoj se opterecvati puno sa tekstovima sa neta ili profi igracima pa srljati pare za nesto sto ti nece trebati 99% vremena provedenih na racunarau!!!
 
Stormbay, hvala na kometaru, na koju grafu misliš naprimjer .... ? :D
 
R9 280, 280x, 285...
 
285 = 380

Imaš modela i sa 4gb rama.

Ono što izdvaja ovu karticu su 8 ACE jedinice, (vs. 2 koliko ih ima na 280x i ostalim gcn 1.0 i 1.1 derivatima)

Razlika u low-level api performansama je kao između ps4 i xbone( takođe 8 vs 2).
Broj SP im je sličan, bandwidth podnošljiv (obe konzole imaju shared mem. Pool, a performanse se drastično razlikuju.

Uostalom, vulkan će sve to da razjasni kad se pojavi.
 
Poslednja izmena:
Da, ali za 285 ne postoje modeli sa 4GB dok za 380 samo oni i imaju smisla.
 
lepi kokan, hvala na prijedlogu ali te karte su oko 400-500 KM jeste da su vrhunske ali to da kupim nema šanse....preskupe su. Valjda je dovoljan gtx750-ti ?
 
Možeš da.kupiš 7950/7970 za do.130 eur, sa garancijom naravno. To su zapravo r9 280 i 280x.
To je moj savet.

Ako ideš na 750 (što ne savetujem) nikako ne idi na model sa 1gb. To važi za sve kartice.
Za te pare je daleko bolje uzeti r9 270x.

@Young Radić
"
Many years ago now we proved that there was no advantage going from 2GB to 4GB at 2560x1600 using the GeForce GTX 680, and there isn't going to be any difference with the R9 285. That's 4096000pixels, and we proved the same was true when displaying 5292000pixels at 5040x1050. Without a doubt you are going to see custom 4GB versions of the R9 285 and investing in one will be horribly pointless.

"
 
Poslednja izmena:
Neka to pricaju, recimo, najnovijem Betmenu i ostalim djubretarski odradjenim igrama kojih je sve vise... :d
 
Betmen ubija kako radi na konzolama.

Edit- baš nam je razgovor vizuelno atraktivan sa ovim avatarima :)
 
Poslednja izmena:
lepi kokan hvala puno.... inače imam još par pitanja pa da li se mozemo negdje kontaktirati da ne smaram ovde ? :D
 
Ne. Živim u pećini još od nato bombardovanja.
 
Haha cave man :)
 
neko spomenu da je bolje uzeti 8320e pa me zanima posto bi ja uzimao taj cpu koji su njegovi OC dometi sa malo boljom `kastum` vodom ali plojkom sa 4+2 faze?
 
Nazad
Vrh Dno