Šta je novo?

SBB UniFi

Mobilni net mozes iskombinovati sa tih 5GB UniFi, 20GB MTS za 1000 din. ili 24GB VIP za 1200 din. Naravno, treba testirati internet na toj lokaciji pre kupovine, i uzeti MiFi zbog komfora.
 
Uz opasku da MiFi cesto ne moze lepo da pokrije stan (male snage, bez antene), posebno iole veci stan, a jos ako su zidovi od armiranog betona... Bolje kupiti normalan ruter sa antenom u koji moze da se stavi USB modem ili samo SIM kartica (oni su ređi).
 
Da li neko zna da li je u medjuvremenu SBB uradio nesto po pitanju sertifikata i logovanja na UniFi mrezu?
 
Da li jos neko ima problema sa konektovanjem na Unifi sa MIUI? Probao sam na jedno 5 lokacija, lozinka/pass su ok, biram PEAP/MSCHAPV2 pokusava da se konektuje i onda izbaci authentication problem.
 
I ja imam problem da se konektujem, poveze se 1 telefon drugi nece kao ni laptop do pre neki dan radilo na svim uredjajima sada nema sanse da se povezem. Jel zna neko sta treba da uradim?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Попуњен број уређаја који могу да се повежу на UniFi?
 
Nije imam 3 naloga a povezan 1 uredjaj samo

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Не твоји него комшијски уређаји, ваљда постоји максималан број уређаја који може да се накачи на један рутер. Ако мислиш на UniFi.
 
Zna li neko, koji je max broj simultanih UniFi konekcija na isti ruter (kad si vec sponenuo)? ;)
 
Probao sam i to nije zbog toga. Moj telefon se poveze bez problema,drugi nece cak i kada se ja diskonektujem...ni lap top nema sanse da se poveze,nema veze jel telefon povezan ili ne..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
sa telefona koji je prikacen na unifi:
http://unifi.sbb.rs/devices udjes ovde i ako je 5 uredjaja sve pobrisi i proradice ti kako treba
pozdrav
 
Uradio i to i dalje se samo 1 telefon kaci...ne znam vise sta da pokusam nije mi jasno uopste

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Problem je u tvom ruteru (verovatno preopterecen kanal), prosetaj te uredjaje negde po komsiluku, na neciji ruter ce se vec zakaciti, videces.
 
Muku mucim vec mesecima sa logovanjem na UNIFI mrezu, pre je sve super radilo, i sad sa oba telefona ne mogu da se konektujem. Izbrisao sam sve uredjaje sa liste i opet isto beskonacno se vrti ili se prebaci na drugu mrezu. Uzalud sam trazio po netu resenje.
Uglavnom na pitanje tehnickoj sluzbi rekli su mi da probam da promenim password. Ako neko hoce da pokusa i javi jer ja ne bih cimao ljude od kojih sam dobio dozvolu za koriscenje Unifi (znaci oni su korisnici SBBa a ne ja). Oni koriste D3go uslugu pa ne bih da ih smaram da menjaju sifre jer cisto sumnjam da ce proraditi.
Ako neko hoce nek proba i nek javi da li radi.
 
Kod mene sve uredno radi(ako si na to mislio). Usluga mora da bude aktivna kako bi i sam unifi radio. Proveri na sbb portalu da li slučajno zbog neizmirenog dugovanja nije doslo do obustave usluge.
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko si ispratio ovu temu, ali dosta ljudi se zali da ne mogu da se nakace, zale se i na fbu sbb i na twiteru, i sve zivo sam probao, pa sam okacio ovo za nekog sa istim problemom da proba i javi.
 
Ajde posalji mi podatke, probacu s jednim telefonom koji sam skinuo sa liste, a koji je vec radio na UniFi.
 
A kojom magijom si mislio da proveris? Snagom pozitivnog razmisljanja?
 
Ocigledno da nisi razumeo, mozda nisam bio dovoljno jasan. Zamolio sam nekog ko ima isti problem sa konektovanjem (a ima dosta ljudi) da proba da promeni svoju sifru i da samo baci dojavu da l je u tome problem. Da dajem nekom sifru koja je za sve SBB servise to je bas nerealno resenje..
 
Promenio sam sifru, probao i dalje nece da se konektuje. Probao sam i sa iphone-om, isto se desava. Definitivno je do naloga nesto, ali u podesavanjima je sve ok, lista uredjaja je prazna, Unifi opcija ukljucena i 5GB dostupno..
 
To je u startu bio glup genericki savet iz podrske, u nivou "jeste li probali da restartujete uredjaj". Jesi li nosio uredjaj po kraju kako bi se zakacio na tudji ruter, posto (koliko shvatam) nemas ruter, vec se kacis na tudje? Bilo je reci na SBB forumu, tj. neko je primetio da mu UniFi radi samo na 1 kanalu (mislim da je bio 11, ali mozda i gresim).
 
Kapiram da jeste bio glup savet. Probao sam po raznim mestima, raznim gradovima, ali ne vredi. Skinuo sam aplikaciju WiFi Analyser i video da imam oko 6-7 Unifi hotspotova u zgradi.
 
Ja i dalje mogu samo sa jednim telefon da se zakacim a ostali uredjaji (drugi telefon i laptop) nema sanse...probao sam i na drugim mestima isto nece nikako a sve ideje koje ste imali sam probao

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Proradilo juce samo od sebe, izgleda da je nesto bilo do sbb-a, svi uredjaji konacno mogu da se povezu

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Blago tebi meni i dalje nece ni jedan. Evo sad sam probao i samo vrti i pise connecting

Screenshot_2016-06-12-13-29-26.png
 
Resen je problem. Mora da se iscima tehnicka sluzba SBBa (ne prihvatajte odgovor promeni sifru!) da utvrde u cemu je problem. Onda oni obrisu tvoj nalog, registrujes se ponovo i radi sve.
Eto do njih je problem.
 
Nazad
Vrh Dno