Šta je novo?

SBB UniFi

Ne mogu da obrisu unifi nalog. Obrisu samo mojsbb nalog a unifi i dalje radi. Medjutim oni misle da su obrisali nalog. Nesto im tu nije kako treba.
 
Da li korisnici D3i usluge imaju po defaultu pristup UniFi mreži tj. besplatnih 5GB interneta mesečno ?
 

jesi siguran .. imam d3i ali nigde opcije za to . i mislim da oni vise ne daju d3i korisnicima ne daju free unifi

"Ko može da koristi UNIFI ?

UNIFI je promotivno više od godinu dana bio dostupan svima, a od 2. novembra prednosti UNIFI mreže mogu da koriste ekskluzivno samo SBB korisnici postpaid interneta."

Ja sam uzeo od tetke njen un i pw i koristim unifi .. i zanimljivo je kad si po gradu sam se kaci na te kucne modeme na kom su podeseni unifi _)))
 
Poslednja izmena:
Ja imam D3i negde od prošle jeseni i imam UniFi. Druge SBB usluge ne koristim. Na osnovu toga sam napisao ono gore. Moguće je da se nešto promenilo za nove korisnike. Najbolje je da pozoveš korisnički servis.
 
Takđe potvrđujem i ja da mi radi UniFi iako od SBB usluga koristim samo D3i od početka januara ove godine. Za pristup se koriste osnovni podaci za pristup portalu mojsbb, znači prijavljeni e-mail i password za pristup.
Od kako su redizajnirali sajt, sada ispada da D3i korisnici nemaju UniFi, mada kod mene i dalje radi, kao i SBBov ranije konfigurisani e-mail ([email protected]), mada po novom portalu ni ovo više nije dostupno d3i korisnicima.
Ove dve usluge sam konfigurisao i projavio na starom portalu, a sada na ovom novom, redizajniranom, izgleda da to više nije moguće.
 
Kada ukljucim da moj modem bude access point tj. unifi ukljucim jel to apsolutno nema nikakve veze sa mojim wifi-jem? Nezavisno radi od wifi-ja i ne moze nikako niko da me ugrozi?
 
Onda ne smeta da mi stoji to ukljuceno, ne znam kolko to u opste moze da odasilje. Ako wifi izgubi signal na par m van stana, to onda mozda moze komsija do mene i ispod mene da uhvati. Ili unifi ima jaci signal.
 
U aplikacijimoj sbb, mi pise da imam 1gb ? Jesu li podelili na 5 uredjaja po 1gb(iako imam samo jedan aktiviran) ili su nesto menjali?Unifi sam koristio na startu samo,posle par meseci uopste nisam.Znam da je ranije imalo 5gb..
 
Da li postoji neki problem da se sa windows telefonom poveže na unifi ? Imam kući uređaj CISCO EPC3928sV2 i mobilni Windows 535. Unifi inače nisam nikada pre koristio pa rekoh ajd danas da isprobam. Sad kad sam hteo da testiram da se povežem na unifi signal od tog uređaja što imam kući, nakon što unesem korisničko ime i lozinku posle par sekundi piše da ne može da se poveže. Pogledao sam na mojsbb stoji da je unifi aktiviran.
 
Promeni kanal na ruteru, pa probaj onda. Ne bi trebalo da bude nikakvih specificnih problema - samo standardni UniFi problemi, tj. na nekim lokacijama (tj. ruterima) uopste ne radi, na drugim radi normalno.
 
Probao sam da se povežem na unifi na drugoj lokaciji i sve je prošlo bez problema. Saznao sam zašto nisam mogao da testiram unifi kući pošto sam dobio sledeći odgovor od SBB-a: "Ukoliko ste pre toga već bili povezani na vaš kućni wifi nećete moći da se povežete na UniFi mrežu koju emituje vaš gateway, dok ćete bez problema moći da se konektujete na svim ostalim lokacijama gde postoji UniFi. Ovaj mehanizam je postavljen kako bi sprečili da vam se uređaj greškom umesto na kućni wifi poveže na UniFi i time potroši vaše MB koje imate u okviru paketa za UniFi"
 
Meni se poveže na komšijin kada uđem u stan, moram da uhasim/upalim WiFi da se zakači na moj WiFi. Imam modem pa nemam svoj unifi da ovo proverim. Super ako su tako uradili, pre nije bilo tako.
 
Ja koristim Hi locker zbog opcije "trusted WiFi", tj. da mi na kucnoj mrezi ne trazi password za otkljucavanje telefona - a istovremeno, ako je slucajno zakacen na UniFi, samim tim sto mi trazi password znam da treba da promenim mrezu. Win-win.
 
Do pre nedelju, dve i kod mene je bio slucaj, kad udjem u stan konektovao mi se na unify. Na kraju sam isao na zaboravi mrezu, pa kad zatreba kucam podatke.

Sad vidim da ne mogu da se povezem na kucni unify, hvala na informaciji!
 
Ako zivis u zgradi, mozes na komsijski, tako da to ne menja puno stvari.
 
Ja sam upravo sada saznala sta je tacno UniFi. xD Interesuje me sledece: posto imam SBB Gold Duo (Kablovska + Net), da li bilo ko moze da se prikljuci na moj UniFi? Da li to smanjuje moju brzinu neta?
 
Moze bilo ko, ali ne smanjuje tvoju brzinu, jer postoji zaseban cip. Ako ne zivis u prizemlju i to u prometnoj pesackoj zoni, sanse da se neko nakaci na tvoj UniFi su skoro nikakve.
 
Mogu da se priključe SBB pretplatnici koji nisu blokirali svoj UniFi za druge (i ti možeš na sajtu da ga isključiš).
Domet van stana je vrlo ograničen, dakle samo oni u neposrednoj blizini.
Ne troši se tvoj protok već ide kroz poseban kanal.
 
Zivim na petom spratu, nije prometna ulica, nadam se da nece biti problema. Hvala. :)
 
Pa tom kome se povezuje telefon ili uredjaj sa kojeg se povezuje ce uvek pre odabrati nekog iz prizemlja ili prvog sprata nego tebe sa petog. On to bira po jacini signala.
 
Ne samo sto bira, nego sto ti SBB ruteri imaju jako slab domet, pa ne postoji ni teoretska sansa da se neko konektuje na njen ruter.
 
Ja kada sam napolju u parku konektujem se na unify sa jedno 50m tako da to nije malo.
 
A ako bih zelela preko svog SBB naloga da iskljucim UniFi, da li to znaci da niko nece moci da koristi moj UniFi vise i da ja necu moci tudje? Ili samo vazi ovo drugo?
 
Neces ti moci koristiti ni svoj ni tudji. Politika sbb-a je da ako ukines drugima to gubis i ti.
 
Unify se emituje sa tvog rutera, ali koristi zaseban protok (koji je cini mi se ogranicen na 10Mbps) i cip, kao sto neko rece, pa u principu mozes da gledas kao da imas 2 razlicita rutera.

Nemoj da se zamajavas sa time, ostavi Unify i uzivaj. Moze da bude od koristi.
 
Nazad
Vrh Dno