Šta je novo?

Zbogom hdd

Vec mi se desio slican problem pre 2 nedelje,izbacio je 424 bad sectora,health 10%...
Zamenio sam sata kablove,i nekim cudom ??? ili sta vec vraceno sve na 99% a sistem na kojem je hdd i sam hdd je nastavio rad.
Medjutim malopre palim racunar situacija opet alarmantna.
Bad sectori ponovo oko 400+ i healt 10.
Sada vec skocila brojka na 770+ a health 7%
Disk je star manje od 6 meseci,znaci jos u garanciji (1.5 godina)
Sta da radim,ima li neke nade?

Cisto da javim,nije pomoglo ni detaljno ciscenje,ni zamena kablova kao prvi put vec je disk reklmairan i dobijen je potpuno nov.
Valjda ce ovaj bolje i duze sluziti.
 
SSD kaput
Preksinoc sve radilo super, i juce kada sam hteo da upalim komp, odmah me ubacuje u bios i ne vidi mi ssd. Probao sam sa drugim kablovima i nece kao ni na drugom kompu. Uopste ga ne vidi. Sreca pa sam ga koristio za sistem. Nije proslo ni 7 meseci od kako sam ga kupio a vec je mrtav :(
Sto je najgore izgubio sam racun i garanciju pa ne mogu da ga zamenim
 
Opet blast?
 
Da. Bez najave i bez ikakvog vidljivog i logičnog razloga. Samo je crk'o, Bog da mu binarni kod prosti.
 
Eto zašto NIKAD ne bih uzeo jeftini storage (bilo SSD, HDD ili USB fleš za bitne podatke), jer tu upravo stoje - podaci.
Sve ostalo, osim napajanja (koje ako je jeftine te bez zaštite, može da u večna lovišta lako odnese i sve podatke sa svih diskova) može da se štedi, i utiče samo na performanse i trajnost...

Da koliko vidim i pratim tokom godina, najčešće kod SSD-a crkava kontroler a ne NAND.
 
Sad sam proveravao, u firmi imamo 36 komada Transcend SSD370S, plus još 20ak ugrađenih kod jednog korisnika, nijedan nije otkazao za ovih godinu i par meseci, za sada su se lepo pokazali.

Interesantno da i od starih KHX 3K 120GB koje smo kupili pre skoro 4 godine (oko 20 kom.), nije bilo reklamacija i svi su još u životu.

Blast jeste jeftin, ali mi se ni najmanje ne sviđa količina otkaza koje prijavljuju.
 
Bio je najjeftiniji od 120gb koji sam u tom trenutku mogao da nađem, a vidim da je i dalje ista priča, sada nov može da se nađe za 4k dinara. Izgleda da u ovom slučaju važi ona stara: Koliko para-toliko muzike

Mnogo mi se svideo komentar na sajtu firme koja ih prodaje:
"Ovaj SSD mi je crkao posle samo par meseci korišćenja. Mrzim i njega i vas i sebe!" :)
 
stvar ko i svaka druga, kvari se manje ili vise ali sve kvari
 
Dakle nije feleričan hardver. Lepo da su ustanovili šta je problem.
 
Dzaba pljujete patriot blast , evo ga moj od marta sve extra na njemu radi , ne menjam ga za vjek vjekova.
 
Kad crkne, biće druga priča.
 
Pogledaj prvi post u ovoj temi ;)

Ne kaže da će i tebi da se desi, ali isto sam tako i ja govorio. Ali ako imaš garanciju, bole te brige...
 
Skinuo sam Patriot SATA Toolbox v1.12 i tu mi Blast prepoznaje ovako:
Blast.jpg
Ali kad idem da apdejtujem firmver, zabode mi na 5% i ili dole izbaci Failed i kao da ništa nije ni bilo, ili piše Success ali računar ostane zamrznut i ništa ne mogu da uradim; prvi put sam čekao preko sat vremena, uplaših se da sam brikovao ssd, ali sam onda odradio hard reset i sve je bilo ok, kao da ničeg nije ni bilo. Šta da radim?
Ne bih se ni cimao sa apdejtovanjem, da ne kažu da je potrebno zbog te greške i mogućeg otkazivanja.
SSD mi je trenutno jedina stalna memorija i potreban mi je za rad.
 
Evo apdejta, pisao sam i Patriot Support-u, odgovorili mi za malo više od dana i rekli
This is an issue that occurs when trying to patch not as Administrator or if the drive is set to IDE instead of AHCI in the BIOS. Please double-check these conditions and try again.
Ja sam bio ubeđen da sam podesio AHCI prilikom instalacije Win7, ali je stajalo ipak IDE, prebacio sam u registry-ju i u BIOS-u i uspeo da odradim firmware update, ali mi je apdejtovao samo na verziju 11.3?! Pokušao sam ponovo update, on kao odradi, ali FW ostaje 11.3 :wall:
BlastNEW.jpg

Takođe, nadao sam se da ću dobiti bolju brzinu, ali je ubrzanje bilo neznatno i koliko vidim skoro upola lošije nego što je standard za Blast.
Ima li neko ideja?
SSD AHCI newFW.jpg
 
Nazad
Vrh Dno