Šta je novo?

HG630 i otvaranje TCP i UDP portova

golub2012

Cenjen
Učlanjen(a)
24.07.2012
Poruke
22
Poena
154
Pozdrav, presao i ja na vDSL i odmah problemi, imao sam otvorene portove za DVR uredjaj i to je radilo do pre nekoliko dana. Odjednom vise ne radi, ni dmz mi ne pomaze, ni port mapping, cak sam i u bridge prebacio modem ali skeniranje portova kaze da mi je port zatvoren. Kako ovo da resim?

Unapred Hvala
 
probao fabricki reset, pretpostavljam?
Jel nije DVR nesto poblesavio?
Ja imam 630 i u DMZ sam, DVR je ok, uTorrent test je ok, svasta nesto sam probao malopre, sve otvoreno...
Imas neki program koji radi/koristi taj port koji skeniras?
 
Da fabricki reset vise puta.Nije do DVR-a sigurno, mada mogu i njega da restujem. Probam i ja dmz na ip kompa i ne otvari mi ni jedan port, a za port maping nece ni da cuje. Zvao sam i call centar i oni mi poslali ovdasnjeg montera (Negotin) koji mi ponudio da zamenim modem. Da zaboravih utorrentom sam i ja testirao portove, u njemu upisem port i odem na canyouseeme ili neki slican sajt i tamo proverim. U modemu pise Hardware version: AM1HG630M01VER.B i Software version: V100R001C90B016
Da li je moguce da Telekom zatvori portove, to mi samo pada na pamet

Hvala
 
ja sam:
Hardware version AM1HG630M01VER.B
Software version V100R001C90B016
Batch number BC90P0.016.A2pv6F037g.d24b1
ili isto kao i ti i sve radi OK
Ne verujem da su oni nesto bas tebi zatvorili
ako ti daje drugi modem, menjaj pa vidi :)
 
Ja sam portove ubacio u Port Triggering sekciji i sve radi najnormalnije...

Product type HG630
Device ID 00E0FC-A3W8WB1362409403
Hardware version AM1HG630M01VER.B
Software version V100R001C90B016
Batch number BC90P0.016.A2pv6F037g.d24b1

Mada prvom prilikom ga menjam za nesto sa detaljnijim kontrolama protoka na LAN portovima itd ...
 
Samo port triggering, hm meni ni dmz ne radi, tesko ce to ali cu da probam.
I naravno ne radi. Neznam dal sam napisao, ali probao sam i bridge gde bi sve trebalo da bude otvorene medjutim nista
 
Probaj da udjes u Windows Firewall pa Advanced Settings pa tamo za Inbound i Outbound Rules da selektiras sve i izaberes Enable Rule. Meni je tako nekad htelo da proradi. Nemoguce da ti Telekom blokira portove, nesto je do podesavanja sigurno.
 
Firewall sam iskljucio odmah i u windowsu i u modemu, i windows defender za svaki slucaj. Nece pa nece. Sto je najcudnije probao sam kod drugara ni njemu ne mogu da otvorim ni jedan port, ruter naravno isti kao moj
 
i zaboravih cak i da je windows problem, DVR bi morao da radi, odnosno port kanjemu
 
Probaj udji u Port Triggering sekciju i prilikom ubacivanja portova umesto Interface-a INTERNET_R_8_35 postavi INTERNET_R_VID_300 pa unesi port i onda proveri sta se desava. Mene je danas zezalo pa sam provalio da je VID 300 konekcija aktivna a R_8_35 nije, sto je vidljivo u Basic - WAN sekciji...
Check Big Lots Ad and Bilo Weekly Ad.

Ako to nece onda u DMZ delu postavi
INTERNET_R_8_35 - Disable
INTERNET_R_VID_300 - Enable - 192.168.1.2
 
Poslednja izmena od urednika:
Jesam i to, video sam u Wanu da adresu dobija VID 300 konekcija i sa njom sa pokusavao, prebacio sam sva 4 lan porta na nju, da bi ih koristio za racunare i uredjaje.
Najcudnije mi sto sam prebacio sve u bridge (izvuko sam user i password s Putty-jem po uputstvu sa foruma( a i tako nece, konektujem se uredno ali portovi zacementirani. Sve sam probao i ne radi neznam vise sta da radim?
 
Ni ja nikako ne uspevam da otvorim potove na ovom ruteru. Sve sam isprobao (i kod mene je VID300) ali portovi ostaju zatvoreni. Jos neka ideja?
 
Isti problem. Ja sam hteo za GTA V da otvorim portove, posto mi kaze da imam strict nat, ali bukvalno nista ne radi.
 
Jel ste uspeli da pingujete javnu adresu rutera?
 
Pozdrav,

Nemam obicaj da pisem po forumima...ali evo da skratim muke mnogim ljudima..muke i pokusavanja u kojima sam i ja bio proteklih dana jer sam imao istih problema od pre nekih 2 nedelje....

Posle par prijava telekomu i par neupucenih ljudi i objasnjavanja, konacno me je pozvao informisan covek i objasnio sledece:

OD SKORA JE UKINUTA USLUGA FORWARDOVANJA PORTOVA...jos uvek nije stiglo na sve servere ali uskoro svi korisnici mogu da ocekuju isto!

Razlog: zasto bi neki ljudi bili budale da im doplacuju za staticku ip adresu ako mogu i ovako sa forwardovanjem....
Dakle...kome je neophodno samo doplata za staticku od sada...

Sad...dal je to osnova za raskid ugovora...sumnjam...jer sumnjam da i ne postoji ta stavka,tj usluga u ugovoru....
 
To je baš čudno. Forwardovanje porta nema nikakve veze sa statičkom adresom.
 
Nemam pojma al mi to lici na tu mogucnost. Definitivno sam sve probao i nece. A sto onda u call centru lepo ne kazu ne moze,da moras staticku ip da imas i kraj?
A ne ovako neko moze a neko ne. Sutra cu opet da zovem call centar
 
Da li si siguran da ne mesas javnu i statičku IP adresu?
Ako nemaš javnu IP adresu, port forwarding neće raditi.
Napiši koja ti je IP adresa koju je dobio modem, pa će se više znati.

Da si u Republici Srpskoj mogao bih više pomoći.

P.S. zbog NAT loopback nećeš moći da pinguješ svoju IP adresu. Neki modemi to omogućavaju, ali ne može se uzeti za pravilo pri dijagnostici.
 
Javna IP adresu bi trebalo da bude 109.92.158.XXX tako barem pokazuje IPchicken i slicni sajtovi. Staticku adresu nemam jer se IP adresa promeni svaki put kad resetujem modem. Da napomenem da nisam totalni laik, i da ADSL imam poodavno, i sa njime sam bez problema otvarao portove. Ovde sa VDSL nece pa nece
 
Da li si siguran da te neki izdržali na windowsu ne zeza?
 
napisao sam ranije, sve mi pogaseno, a i port mi treba za DVR (video nadzor) koji nema veze sa windowsom
 
Koji port koristi dvr?
 
Javna IP adresu bi trebalo da bude 109.92.158.XXX tako barem pokazuje IPchicken i slicni sajtovi. Staticku adresu nemam jer se IP adresa promeni svaki put kad resetujem modem. Da napomenem da nisam totalni laik, i da ADSL imam poodavno, i sa njime sam bez problema otvarao portove. Ovde sa VDSL nece pa nece

U Telekomu Srpske (M:Tel RS) adrese koje počinju sa 100.x.x.x nisu javne i na njima port forwarding ne radi.
Pretpostavljam da je nešto slično u Srbiji sa adresama koje počinju sa 109.x.x.x

Da bi u Telekomu Srpske dobili javnu (dinamičku) IP adresu, dovoljno je da nazovete podršku (prijavu smetnji) i kažete da vam ne radi video nadzor, neka video igrica ili tako nešto i da želite javnu IP adresu, i dobijate je besplatno.
Statiča javna IP adresa je ono što košta, i ne može se dobiti tako, već isključivo preko zahtjeva.

Opet ponavljam, ovako je u Telekomu Srpske, moguće je da je u Srbiji drugaije.
 
E ovako, nema veze sa Telekomom nikakve i sa navodnim onemogucavanjem na serverima, sto neko rece. Imao sam problem i nikako se portovi nisu dali otvoriti. Zamenio sam za drugi primerak (Hg 630 isto) i portovi se otvaraju normalno. Problem je ruter a ne Telekom i serveri.
 
E ovako, nema veze sa Telekomom nikakve i sa navodnim onemogucavanjem na serverima, sto neko rece. Imao sam problem i nikako se portovi nisu dali otvoriti. Zamenio sam za drugi primerak (Hg 630 isto) i portovi se otvaraju normalno. Problem je ruter a ne Telekom i serveri.
Sta si naveo kao problem na prethodnom ruteru?

Meni jedino pada na pamet da je ceo saobracaj NATovan kako bi ustedili na IPv4 adresama, ili navukli ljude na staticku (manje verovatno).
Poklapa se prica sa ovim sto je Blackart napisao.

Meni je javna IP: 93.87.234.x
Dok ruter dobija: http://prntscr.com/8wtgxj
 
Nemogucnost otvaranja portova. Jednostavno ostaje zatvoren sta god mu radio.
 
Informaciju mi nije preneo neki operater, vec direktno iz bga stiglo obavestenje kroz neke zvanicne njima mailove...
ja verujem da je pouzdana informacija, jer i ja sam pokusavao zadnjih 2 nedelje bas sve...naravno prvo sam i pokusao razlicite rutere kod razlicitih ljudi...

Kao sto taj lik rece, jos nisu stigli samo da updateuju sve servere...zato jos uvek nekima radi...ali i to ce da se desi u naredna par dana...
Jednostavno nije nikakva greska ili kvar kod njih...nego svesno ukidaju tu opciju kako bi kome to bude trebalo morao da doplacuje za staticku. Ja verujem da su tolki *****i da to i sprovedu.

Kamo srece da gresim...tj da oni ne znaju...ili da nije preko servera te da moze neki hack (ali mislim da ni sa bridge varijantom nece moci)...pa cu bas da pratim vase postove da vidim da li sam dzaba montirao 5 kamera i da li cu morati do kraja ugovora da ih trpim....:))
 
Sta si naveo kao problem na prethodnom ruteru?

Meni jedino pada na pamet da je ceo saobracaj NATovan kako bi ustedili na IPv4 adresama, ili navukli ljude na staticku (manje verovatno).
Poklapa se prica sa ovim sto je Blackart napisao.

Meni je javna IP: 93.87.234.x
Dok ruter dobija: http://prntscr.com/8wtgxj

Znaci Carrier-grade NAT? :zgran:


Informaciju mi nije preneo neki operater, vec direktno iz bga stiglo obavestenje kroz neke zvanicne njima mailove...
ja verujem da je pouzdana informacija, jer i ja sam pokusavao zadnjih 2 nedelje bas sve...naravno prvo sam i pokusao razlicite rutere kod razlicitih ljudi...

Kao sto taj lik rece, jos nisu stigli samo da updateuju sve servere...zato jos uvek nekima radi...ali i to ce da se desi u naredna par dana...
Jednostavno nije nikakva greska ili kvar kod njih...nego svesno ukidaju tu opciju kako bi kome to bude trebalo morao da doplacuje za staticku. Ja verujem da su tolki *****i da to i sprovedu.

Kamo srece da gresim...tj da oni ne znaju...ili da nije preko servera te da moze neki hack (ali mislim da ni sa bridge varijantom nece moci)...pa cu bas da pratim vase postove da vidim da li sam dzaba montirao 5 kamera i da li cu morati do kraja ugovora da ih trpim....:))

Hvala za informaciju Blackart.
 
Nadam se da nije tacna informacija. Javicu ako se promeni stanje narednih dana, za sada je sve ok.
 
Nazad
Vrh Dno