Šta je novo?

SB X-fi , pomagajte ljudi !

Baselio

Poštovan
Učlanjen(a)
13.10.2015
Poruke
3
Poena
51
Ne znam da li sam postavio topic na pravi deo foruma , ako ne neka admin prebaci...

U zadnje vreme imam problem sa prekidom zvuka , mutuje i unmutuje i to stalno , nije nista softwerski , 2 puta sam reinstalirao sistem i probao sam sve sto se tice volume i media controlera i drivera. Nije ni do medija kontrola na tastaturi , jer mutuje i kad je ona iskljucena. Disableovao sam integrisanu zvucnu , i to nije pomoglo , onda sam izvadio Sound Blaster X-fi zvucnu i probao sa integrisanom i isti problem. Brat mi kaze da je verovatno maticna ploca. Da li je to najcesci uzrok i moze li biti nesto drugo ? Vec sam poludeo od zvuka koji se prekida i ukljucuje i iskljucuje ... Imate li neke savete ? Hvala !
 
Promeni pci slot na ploči, možda je irq konflikt.

Skini sa neta daniel_k paket drajvera.

Ako prethodno nije pomoglo, imaš hardverski kvar.
 
Probao sam sa integrisanom karticom , dok sam SB X-Fi iskljucio iz PCI slota. Ako je hardwerski problem sta moze da bude onda ?
 
Ne pratiš me najbolje.

Ubodi zvučnu karticu u drugi pci slot. Probaj. Ako isto krcka pucka preskače, skini stare drajvere driver sweeperom iz safe moda i posle instaliraj daniel k drajvere.
 
Nema sanse , graficka mi je suvise debela i ne mogu u drugi PCI slot da ubacim zvucnu ...
 
problem rešen
 
Probaj da uradis clear cmos mozda imas neki konflikt sa irq.
 
Nazad
Vrh Dno