Šta je novo?

Kakav je Asus MX279h, iskustva?

nikola1970

Slavan
Učlanjen(a)
16.07.2009
Poruke
1,635
Poena
210
Pozdrav, razmisljam se izmedju Dell U2414H ili Asus MX279h, vidim po netu pise da je slika previse pikselizovana na Asusu. Nazalost nisam imao priliku da ga testiram i koristim pa trazim vasa misljenja.
Koristio bih ga za programiranje i klasicnu multimediju, surf.
 
Nazalost ne mogu nesto konkretnije da ti pomognem mada imao sam ga na sazetoj listi zelja sto se tice kupovine novog monitora. Kasnije sam ipak odustao jer cu uzeti nesto sa G-Sync opcijom.

Ono sto sam ja uspeo da nadjem dok sam istrazivao je da ima odlicne zvucnike da je slika super iako je "samo" Full HD (za QHD opciju moracemo da sacekamo jos malo jer se MX27AQ ne moze naci kod nas) za neke preterane mane koje ti spominjes nisam nasao.

Najbolje da se javi neko ko ga je koristio malo duze ili potrazi testove na Youtube-u.
 
Problem je što se plašim da sa 1440p monitorom sve bilo jako sitno i da bi mi zamaralo oči pa gledam da tu rezoluciju izbegnem, čak i na 27".
 
Sto se tice odnosa rezolucije i dijagonale monitora koliko sam uspeo da pretrazim net misljenja su podeljena.

Zavisi opet zasta ce se monitor koristiti i sa koje udaljenosti da bi se eventualno izbeglo "uocavanje" samih piksela na monitoru(recimo u slucaju 27" 1080p)

Verujem da je bolja varijanta uzeti Full HD 27" ako racunar koristis malo dalje a 1440p ako se bavis nekim detaljnim radom i obradom fotografija, videa, dizajniranje, onda moze da znaci gustina piksela. Doduse verujem da i na takvoj verziji monitora moze da se smanji rezolucija pa mu dodje sve na isto ali cemu onda poenta kupovine monitora sa "jacom" rezolucijom...

Najbolje proveri na YouTube-u kakva su iskustva i kako to stvarno izgleda ako nemas gde uzivo pa onda napravi odluku(mada sada vazi po zakonu pravilo da mozes bez ikakve naznake da vratis kupljen predmet u roku od 14 dana od dana kupovine tako da ako ne budes bio zadovoljan vratis i prosto izaberes drugu varijantu).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno