Šta je novo?

Kako povezati TV, ruter, ext HDD i 2 laptopa?

wwwz

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2011
Poruke
1,896
Poena
200
Da li neko ima savet kako je najbolje povezati smart TV (LG 42LN575S), ruter (Compal CG6640E), ext HDD 2TB USB 3.0 i Asus/Lenovo laptopove?

Ovo bih želeo:
- da HDD ne moram da otkačujem/prikačujem :)
- da HDD bude istovremeno bežično dostupan sa oba laptopa (može li i sa telefona/tableta?) i TVa
- da je moguće npr. torrente skidati direktno na ext HDD (ili bar skinuti materijal bežično prebaciti na HDD)

Da li je ovo ok? (isprekidana linija = wifi; puna linija = usb)


Pre svega, šta su nedostaci?

Ruter:


USB 2.0 host port is provided to support print server and network storage function with FTP server and Samba server which file system supported are FAT16, FAT32, and NTFS. You can plug in an USB memory stick then access it via FTP client or Windows Explorer.
 
Pa osim torentovanja, osim ako sam propustio nešto, a uređaj podržava, sve je baš kako hoćeš. Imaš FTP i Sambu za pristup svim fajlovima, sa kompjutera i telefona, imaš DLNA za serviranje multimedije, odlično za TV, mada i WMP, VLC sa kompjutera može da glumi UPNP klijenta, VLC na iOS radi besprekorno, za Android ti treba neka app kao posrednik, tipa BubbleUPnP. Ako je baš zahtev i torent, onda ili neki NAS, imaš ovde tema na forumu, ili neki slabiji komp kao sveobuhvatno rešenje za 24/7 pristup.
 
Da li je pametno povezati TV i ruter putem LAN kabla (ruter stoji na 1m od TVa)? Pretpostavljam da je tako bolje za gledanje filmova, jer je kablovska veza ipak pouzdanija.

Znači, onda bi išlo ovako: TV - (LAN) - ruter - (USB) - ext HDD.
 
Naravno da je bolje. Inače i moji su svi povezani žicom.
 
A kako bih onda birao film sa HDDa, ako bih TV nakačio na ruter preko LAN kabla, a HDD preko USBa?

Ne verujem da je to baš jednostavno, kako kada prikačim HDD direktno preko USBa na TV.
 
Pa na ruteru omogućiš DLNA, i onda na LG-u ideš na input, pa u dnu imaš izlistane sve izvore, tipa antena, hdmi, pa se tu pojavi i tvoj ruter. To možeš da probaš i sa WMP, bar na sedmici je bila mogućnost da glumi media server. Druga mogućnost je da uključiš aplikacije pa video, pa sa leve strane ti izlista sve izvore i povezane uređaje. Prosto je, videćeš.
 
Da li bih na neki ovakav način mogao na TVu da čitam PDF sa laptopa i/ili ext HDDa?
 
Prvo, jesi probao i/ili uspeo nešto od onoga što sam napisao? Proveri linkove, mada čisto sumnjam za ostali materijal, verujem da je striktno mlatimudija, eventualno pdf prebačen u neki img format, prvo što mi pada na pamet su stripovi u cbr, cbz formatu. Nisam probao, samo razmišljam naglas. A i čitanje na TV-u, siguran si da ti nije stalo do očiju? ;-)

Generalno, za direktan pristup fajl sistemu, treba ti neki samba/ftp klijent instaliran na TV, a to opet mnogo brže, bolje i jednostavnije odradiš na kompjuteru, ne?

https://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Plug_and_Play
https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Living_Network_Alliance
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_UPnP_AV_media_servers
 
Nisam još ništa isprobao, za sada skupljam "know-how" ;) To ću sve redom isprobati kad budem imao malo više vremena.

Što se tiče čitanja PDFa na TVu - meni to ne izgleda kao nešto loše za oči, mada to ću znati tek kad isprobam ;)
 
Nazad
Vrh Dno