Šta je novo?

Lap top do 60k

Ok, rekao sam neznam kakva je gpu, gledam iz iskustva sta znaci ekran koji spada u losije i 1080p, zato sam ga najvise i preporucio i ja kad sam kupovao isto je bilo natezanje i dotezanje, ali dobro zelje su jedno.
 
Ono sto ti mogu savetovati na prvu je da se okanes AMD-a.
Onaj Acer mi se svidja za te pare 940M je jako pristojna grafika, mozes mu dodati jos 4gb rama odma ili kasnije.
R5 230 je jedva jaca od integruse HD4400, iako mi je Lenovo gotivan brend.
 
Za €500 ne možeš da očekuješ mašinu koja će da gura nove igrice sa Intel/nVidia platformom. Za AMD ne znam, al za ovo znam jer sam i sam nedavno kupovao laptop.

i5 sa GF 850M je koštao oko €900 pre par meseci, a cene nisu duplo pale za to vreme.

Nije bitno da li nameravaš da igraš jednu ili sto igrica, ako ta jedna zahteva jaču konfiguraciju ne možeš to da prenebregneš nikako.

No, kao što rekoh možda ima neki sa AMD platformom za manje para, ali za €500 čisto sumnjam jer bi onda to svi kupovali.
 
Poslednja izmena:
Evo gledao sam neke testove i poređenja na notebookcheck.net, gurao bi ti jedva na medium postavkama u 1366x768 taj R7 M265, znači 20-30 fps što je na granici igrivosti. 30fps je još i podnošljivo. 940M bi bila 15% bolja, to bi ti bio bolji izbor kad si već na granici igrivosti, ona bi pogurala da imaš sigurnih 30fps na medium u toj rezoluciji.
 
Ajde nisu mi toliko bitne igrice. Mozda bi probao taj gta 5 zato sam i napisao gore. Inace ne igram se nesto preterano. Bitnije mi je da uzmem za te pare najbolju mogucu masinu da bi mi trajala par godina. Ovaj acer mi se cini da je za te pare best buy, sve sa procesorom i5 i ovakvom ili boljom grafickom je preko 65000
 
Ajde nisu mi toliko bitne igrice. Mozda bi probao taj gta 5 zato sam i napisao gore. Inace ne igram se nesto preterano. Bitnije mi je da uzmem za te pare najbolju mogucu masinu da bi mi trajala par godina. Ovaj acer mi se cini da je za te pare best buy, sve sa procesorom i5 i ovakvom ili boljom grafickom je preko 65000

Da izvines moras da se malo nategnes, stisni se i zazmuri bice ti lakse (ne zameri) krastavac ne moze drugacije, kada vec ulazis 60-65k to je vec raspon u kome mozes nesto da uradis a da se posle ne kajes, da sam dao jos 5-6k i imas da se nerviras, drugo je da si planirao 40-45k pa ajde za te pare opet kako bude, ali uvek skada se kupuju ovakve stvari uvek imas +-50e, to je tako. Ovako gledano daces 60k, da se razumemo nisu male pare a neces uzeti ono sto si hteo za razliku od 50e razmisli, uzmi u obzir i ekran 1080p. Bolje ako treba sacekaj malo skupi jos neki dinar i zavrsi posao. Pare su samo tvoje ti ces da ih potrsis, razmisli - ne kupuje se svaki dan.
 
Poslednja izmena:
Evo ti dva laptopa koja bih ja pre izabrao od svih ovih, posebno Acer-a, ne zato što ga ne volim (imam jedan ovde i odlično radi već 7 godina ali je koštao €1000 kad je kupljen), nego jer imaju najgoru podršku u smislu servisa i garancije.
Asus trenutno ima akciju koja je na snazi do kraja godine, gde ako ti se pokvari lap u prvoj godini, vraćaju ti novac u punom iznosu i popravljaju ili menjaju laptop za nov.

jedan je Core i5 a drugi je Core i3 i oba imaju GF 840M grafiku

Identifikacija Proizvođač Asus
Model X550LN-XO006D Intel-Core i5-4200U 1.6GHz 6144MB 750GB DVDRW 15.6'' LED WXGA FreeDOS
Izgled Forma PC
Dimenzije 380x251x32mm
Masa 2.3kg
Komponente Operativni sistem DOS
Procesor Intel Core i5
Takt procesora 1.6GHz
Dijagonala ekrana 15.6"
Rezolucija ekrana 1366x768px
Grafička kartica NVIDIA GeForce Go GT840
RAM memorija 6GB
Kapacitet diska 750GB
Rotacija diska 5400obr./min
Vrsta hard diska mehanički
Optički uređaj DVD±R/RW
Baterija Li-Ion 4-Cell
Povezivanje Komunikacija GigaLAN
WLAN 802.11b
WLAN 802.11g
WLAN 802.11n
Bluetooth 4.0
Portovi D-sub out
HDMI out
RJ-45
USB 2.0 portova 1kom.
USB 3.0 portova 2kom.
Unos Qwerty tastatura
Touchpad
Numerička tastatura
Čitač kartica MMC
SD
Dodatne funkcije Kamera
Cena: 62.650 din
noutbuk_asus_x550ln_dark_gray_x550ln-xo006d.jpg
Identifikacija Proizvođač Asus
Model K550LNV-XO301D
Izgled Forma PC
Dimenzije 380x251x31mm
Masa 2.24kg
Komponente Operativni sistem DOS
Procesor Intel Core i3
Takt procesora 1.7GHz
Dijagonala ekrana 15.6"
Rezolucija ekrana 1366x768px
Tip ekrana TFT LED
Grafička kartica NVIDIA GeForce Go GT840
RAM memorija 4GB
Kapacitet diska 1000GB
Vrsta hard diska mehanički
Optički uređaj DVD±R/RW
Baterija Li-Ion 3 cells
Povezivanje Komunikacija Bluetooth 4.0
GigaLAN
WLAN 802.11b
WLAN 802.11g
WLAN 802.11n
Portovi D-sub out
HDMI out
RJ-45
USB 2.0 portova 2kom.
USB 3.0 portova 2kom.
Unos Numerička tastatura
Qwerty tastatura
Touchpad
Čitač kartica MMC
SD
Dodatne funkcije Kamera
Cena: 59500 din.
4744272-2.jpg

Naravno, ne treba ni da naglašavam da bih ja uzeo ovaj prvi sa Core i5 4200U, 6GB RAM i GT 840M. Razlika u ceni je od €15-€50 u zavisnosti od radnje. Za ovaj prvi iako stoji cena u dinarima 62500, u evrima piše €540 što bi bilo 64800 din.

Eto, s obzirom na Asus kvalitet, akcijsku ponudu i jare i pare ako bilo šta rikne u roku od godinu dana (dođe ti da poželiš da se nešto pokvari), i cenu koja je u rangu tvog budžeta (nadam se da 30-40 €vra nije zaista toliko nedostižno s obzirom na to da kupuješ sistem koji ćeš koristiti bar 5 godina), ovo ti je best buy.

Drugi sam naveo čisto zato što si rekao da ne bi prelazio granicu od 60000 din. ali mislim da ovaj i5 vredi za toliku razliku u ceni u odnosu na i3, znači za ~€30 dobiješ prvo za klasu bolji i jači procesor, zatim malo kvalitetniju izradu X serije (moj utisak), i 2GB RAM više, te sa 6GB ne moraš odmah da dokupljuješ RAM već to može i da pričeka jer 6GB je kul za taj sistem, za početak.


EDIT: Evo ti uostalom cela ASUS ponuda, pa pogledaj u svom cenovnom rangu šta ti odgovara. Napomena da na itsvetu nisu izlistani svi prodavci, pa možda možeš u nekoj radnji koja nije na njihovom spisku eventualno naći i povoljniju cenu.
 
Poslednja izmena:
Evo i par Core i7 modela u rangu cene:

Identifikacija Proizvođač Dell
Model Inspiron 15 3542
Izgled Forma PC
Komponente Operativni sistem Linux
Čipset Intel HM87
Procesor Intel Core i7
Takt procesora 2.0GHz
Dijagonala ekrana 15.6"
Rezolucija ekrana 1366x768px
Tip ekrana TFT LED
Grafička kartica NVIDIA GeForce Go GT840
RAM memorija 4GB
Kapacitet diska 500GB
Rotacija diska 5400obr./min
Vrsta hard diska mehanički
Optički uređaj DVD±R/RW
Baterija Li-Ion 4 cells
Povezivanje Komunikacija Bluetooth 4.0
LAN
WLAN 802.11b
WLAN 802.11g
WLAN 802.11n
Portovi D-sub out
HDMI out
RJ-45
USB 2.0 portova 2kom.
USB 3.0 portova 1kom.
Unos Numerička tastatura
Qwerty tastatura
Touchpad
Čitač kartica SD
Dodatne funkcije Kamera
Cena: 66100 din (~€50 probija budžet)
csm_Inspiron_3542_Teaser_8d0a62f40e.jpg

I jedan u okviru budžeta ali 17", i grafikom koja znači low details

Identifikacija Proizvođač Lenovo
Model IdeaPad G70-70 80HW0080YA
Izgled Forma PC
Komponente Operativni sistem DOS
Procesor Intel Core i7
Takt procesora 1.7GHz
Dijagonala ekrana 17.3"
Rezolucija ekrana 1600x900px
Tip ekrana TFT LED
Grafička kartica NVIDIA GeForce Go GT820
RAM memorija 4GB
Kapacitet diska 1000GB
Vrsta hard diska mehanički
Optički uređaj DVD±R/RW
Baterija Li-Ion 4 cells
Povezivanje Komunikacija Bluetooth 4.0
GigaLAN
WLAN 802.11b
WLAN 802.11g
WLAN 802.11n
Portovi D-sub out
HDMI out
RJ-45
USB 2.0 portova 2kom.
USB 3.0 portova 1kom.
Unos Numerička tastatura
Qwerty tastatura
Touchpad
Čitač kartica SD
Dodatne funkcije Kamera
Cena 61090 din.
lenovo.JPG

Eto, možda budeš bliže rešenju dileme :)

BOTTOMLINE: Mislim da ti se za one gore Asuse isplati eventualna razlika u ceni (relativno beznačajna ako je uopšte ima u odnosu na Acer), ako ništa drugo samo zbog garancije "i jare i pare". Da ne ulazimo u ukupni kvalitet koji je na strani Asusa i koji opet i sam po sebi opravdava razliku u ceni, ako je uopšte ima.

Što se tiče ova druga dva, Core i7 je Core i7, gde u prvom slučaju (Dell Inspiron) plaćaš malko više ali dobiješ sve što želiš plus Core i7. Da sam na tvom mestu i da imam pare, doplatio bih toliko za Core i7 (nobrainer). Acer uopšte nema Core i7 sve do 76000 din, bar na našem tržištu (ograda da nisu baš sve radnje predstavljene).
Lenovo je Core i7 u okviru tvog budžeta, pa se stoga našao u ovom izboru. Toliko od mene :)
 
Poslednja izmena:
Nek se iskrpi za i3 ili i5 ne mora i7(moze i njega ali treba malo vise kesa) i miran je godinama , onaj Acer iz prvog posta sa AMD procesorom i nije neki iako ima 4 jezgra moze se ravnati sa nekim i3 za laptopove ali nije to to slab je.
 
Hvala puno na predlozima, u petak ce najverovatnije biti 15% posputa u gigatronu, tako da sad u obzir dolaze i laptopovi za oko 70 000. znaci moze gore dole dve tri hiljade.

Sta mislite o ovom:
http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/asus_f555lnxx005d-51587#utisci

Samo da dam jednu sugestiju
4GB (4GB x 1) DDR3L 1600MHz SDRAM, 1 x SODIMM socket maksimalno 8GB SDRAM (4GB na ploci integrisano i ne moze se menjati)
povedi racuna mozda ces moci maximalno da dodas jos 4GB rama, ja imam takav pa sada muku mucim da li ce moci da se umesto 4GB doda ram od 8GB pa bi to bilo bar 12GB, pricam za buducnost, razmisli o tome a i ostali koji su u slicnoj dilemi.
 
Poslednja izmena:
Razmisli i o tome da ce hdd 5400 da ti bude usko grlo bez obzira za koj se odlucis, tek kad ubacis ssd, mozda i da porazgovaras sa prodavcima pri kupovini da li je moguce da zamenis hdd sa ssd, cisto da napomenem
 
Razmisli i o tome da ce hdd 5400 da ti bude usko grlo bez obzira za koj se odlucis, tek kad ubacis ssd, mozda i da porazgovaras sa prodavcima pri kupovini da li je moguce da zamenis hdd sa ssd, cisto da napomenem
Sad ga i ti pretera, mučimo se da uglavimo i igrice i Core i5 ili čak i7 u €500, sad ti dolaziš sa 5400rpm. Pa gde si ti video 7200rpm u toj cenovnoj klasi aj molim te nađi sa svim ovim hardverom i 7200rpm disk za te pare pa onda napominji, inače možemo do sutra da napominjemo šta sve fali u laptopu od €500.

Inače za te pare imaš onaj Dell sa Core i7 i GT840M, ne zaboravi. Meni je on realno i najlepši od svih tih.

Za 66100 imaš Core i7 GT840M a sve drugo možeš da naknadno nadograđuješ. Ne znam kako ti, al ja bih za iste pare pre uzeo Core i7 nego Core i5.
Makar sad gledam izgleda da je rasprodat u Monitoru gde je najpovoljniji.

Evo ti model i neke radnje pa se raspitaj ako te interesuje

http://www.itsvet.com/pretraga-pt1.i?qry=INSPIRON 15 3542
mada ne znam, tu stoje kao dva identična laptopa sa različitim cenama (3000 din razlika)

EDIT: Nešto ga nema na stanjima jedino gde ga vidim ovako na brzaka je

http://www.viphouse.rs/index.php?option=com_content&view=proizvod&id=27070&pid=107847

ali tamo je cena 69000 din krastavac.
 
Poslednja izmena:
kriket@ nisam imao nameru da izigravam budalu, svestan sam da ne moze za 500e, pa za te pare nema ni kod savije, nego sam pomenuo cisto da decko bude svestan sta uzima i da u startu bude spreman na kompromise, jednostavno da zna sta ga ocekuje.
A to sto pominjes i7, neznam da li mu to treba uopste da ne bude imao pregrevanja, ne znaci ako je jace da je bolje.
 
Poslednja izmena:
Neće se U procesor pregrevati sigurno. A ovo što si rekao ne znači jače - bolje. Pa uglavnom znači, ne znam koji to primer imaš da navedeš gde jači procesor nije ujedno i bolji?

Ako se ne pregreva Surface Pro 3, neće ni Dell Inspiron koji sasvim pristojno izgleda, posebno za tu lovu.
 
Poslednja izmena:
ne znači jače - bolje da li mu treba ili ne, bolje da tu razliku povuce na nesto drugo sto moze da se pronadje.
Da ne pravimo coveku konfuziju, mada mislim da je vec odlucio
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno