Šta je novo?

Horor

dusanboss

Poštovan
Učlanjen(a)
10.10.2015
Poruke
101
Poena
70
Moj omiljeni žanr. Napravite listu igara za koje mislite da ih treba za života odigrati. Survival horror dominira u podizanju nivoa adrnalina mada sam se lepo plašio i uz FPS horror. 5 velike puške i tona municije ne daju osećaj sigurnosti ukoliko je atmosvera prava. Ja ću se fokusirati na igrice novijeg datuma jer ako grafika nema prolaznu ocenu igra ne uspeva da pobudi u meni to što bi horor trebao.
Moj definitivni #1 DEAD SPACE . Nešto je u toj igri toliko dobro i drugačije od drugih da nekada neću zaboravit osećaj koji sam imao dok sam igrao prvi deo.
Ja ću polako da pravim listu (moram prvo da se prisetim) ko hoće neka pomogne. Neka navede svoje favorite i upšte diskusija o ovom žanru.
 
To je meni najbolja horor igra ikada. Što ne znači da je apsolutno najbolja za većinu ljudi. Umesto što negoduješ i govoriš šta nije dobro mogao si da navedeš neki naslov.

Ajde da krenemo od navijih pa u nazat.
SOMA - ima tema o njoj
The Evil Within
Alien: Isolation

Navodim igre koje sam odigrao cele. Naravno zato što su mi se svidele.
 
Outlast... Silent Hill serijal i to sto si pomenuo u postu
 
Narvno Outlast oba dela. To je već 2013. Ne znam novijih da li ima još vrednih pomena. Iz 2013 imamo još.
Za Silent Hill nikako nisam uspeo da se vežem ali, pošto je ljudi uvek stavljaju u svoj top 10 sigurno da je serijal dobar.

Amnesia: A Machine for Pigs
Metro: Last Light
Dead Space 3 (mada lošiji od prva 2)
Asylum
 
Poslednja izmena:
Meni je Silent Hill 2 na prvom mestu horor igara. Theta iz some je kao Silent Hill u malom; sa sobama, podrumom, mapom, pa i ono gubljenje signala ili smetnje u blizini spodobe je kao ono krčanje na radiju u Silent Hillu koje isto počinje kada se približavaš kripovima.
 
Poslednja izmena:
Silent Hill serijal (prva 3 dela blistaju)
Amnesia (prva je legendarna ali ne škodi odigrati i drugu)
Penumbra serijal (od istih autora)
Outlast
Alone In the Dark, ako uspeš da pokreneš na nekom emulatoru (ima i modernog rimejka ali je shit od pucačine)
Cthulhu: Dark Corners of the Earth
+ resto predloga
 
Poslednja izmena:
Sećam se Undying. Već je bila zastarela kada sam je igrao tako da mi je to pokvarilo utisak.
Nevredo da redjam po godinama jer neznam kad ću čega da se setim pa pišem one naslove koji su po mom mišljenju vredni igranja.--
-Alan Wake
-F.E.A.R.(svi delovi)
-Resident Evil (ajde 4. da izdvojim mada, nijedan deo me nije uplašio kako treba, ali je serijal dobar. 2. deo je prvi horor koji sam igrao u životu tako da ću i to pomenuti)
-Cold Fear
-Bioshock (Prava 2. Infinite je otišao u drugom pravcu. Bioshock bez big daddya nije to.)
 
Veoma sličan RE serijalu je Cold Fear.
Pored toga... Alone in the Dark - The New Nightmare.
Uzivao sam i u Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Cthulhu_no_hud.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam šata ti je slično izmedju RE i Cold Fear sem što su obe Horor TPS.
Imam instalaciju za Alone in the Dark Illumination. Treba da je probam.
 
Silent Hill serijal (prva 3 dela blistaju)
Amnesia (prva je legendarna ali ne škodi odigrati i drugu)
Penumbra serijal (od istih autora)
Outlast
Alone In the Dark, ako uspeš da pokreneš na nekom emulatoru (ima i modernog rimejka ali je shit od pucačine)
Cthulhu: Dark Corners of the Earth
+ resto predloga

+ 1
Alone In the Dark 4 ,
Cthulhu: Dark Corners of the Earth
 
Suffering...
 
Ako vam se svidela SOMA trebalo bi da probate i Penumbru.

edit:
Slender: The Eight Pages je isto dobra, manje poznata, ali dosta jeziva šuma noću.
 
Poslednja izmena:
Ne znam šata ti je slično izmedju RE i Cold Fear sem što su obe Horor TPS.
Imam instalaciju za Alone in the Dark Illumination. Treba da je probam.

Pa na primer gameplay. Kamera. Razlika je sto u CF mozes da se kreces i pucas istovremeno.
Atmsfera je slicna. 'Puzzle' sistem nalazenja kljucea, mada je isti u CFu dosta uprosten.
Sem toga malo sta.
 
Mislim da je ovo cetvrta ili peta tema na ovu tematiku i uvek na kraju pobedi Undying.
Ima li ovo vise smisla? :d
 
Do kraja godine bi trebalo da izađe Pathologic Classic HD. Počinjao par puta, nikad nisam dogurao daleko, ali mi je ostala u sećanju po teškoj sablasnoj atmosferi i velikoj mapi grada...

 
Poslednja izmena:
Cryostasis je prilično dobra igra, ko voli taj istočnoevropski horor fazon.
 
1. No More Suhlek In Hell
2. Alone in the Jabrimad
3. I See You
4. Amnesia: B.A.N.
 
Cryostasis je prilično dobra igra, ko voli taj istočnoevropski horor fazon.
Da narovno i ja bih pomenuo ovaj naslov. Zaboravih kako se zove.

Predpostavljam da je tema već obradjena ali je ja nisam našao.
Cilj teme je da svako navede po njemu igre vredne igranja a, ne da se rspravljamo o tome koja je najbolja.

Bloodrayne 2. Prva igra koja me je uplašila. Stara ali, aj ta je spomenem.


Deluje dobro, šteta što nisam ranije čuo za nju. Sad neznam dali vredi da je igram zbog zastarele grafike.
 
Poslednja izmena od urednika:
Probajte Kholat. Svidelo mi se sto je radjena po istinitoj prici a sam dogadjaj je do dan danas ostao misterija.. Igru su po meni solidno odradili, u Unreal 4 enginu tako da je grafika extra i daje onaj pravi ruski horor fazon, slicno Cryostasis-u. Sve u svemu,ostavlja utisak.
 
Condemned: Criminal Origins mi je bio skroz fina horor igra
 
Probajte Kholat. Svidelo mi se sto je radjena po istinitoj prici a sam dogadjaj je do dan danas ostao misterija.. Igru su po meni solidno odradili, u Unreal 4 enginu tako da je grafika extra i daje onaj pravi ruski horor fazon, slicno Cryostasis-u. Sve u svemu,ostavlja utisak.
Šta znam. Kreno sam da je igram i delujemi nekao jednoličmo. Jako kratko sam je igrao možda nastavim. Nisam znao da je po istinitom dogadjaju (barem uvod)
 
Izčekujem Routine. Najavljuju je već odavno. Nikad da izadje.
 
Kholat deluje zanimljivo,ce se proba,nego preporuka za neki dobro krvav i depresivan horor koji moze pristojno integrusa na 4770 da pokrene?i da ne bude fazon treci,cetvrti deo u serijalu.
 
Nazad
Vrh Dno