Šta je novo?

PS4 - očajan WiFi

Učlanjen(a)
03.07.2002
Poruke
2,113
Poena
680
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel 13600K
Matična ploča
DeepCool AK620 White
RAM
64 GB Kingston Fury Renegade DDR4 3600 Mhz
GPU
Gigabyte GeForce 3060Ti Gaming OC 8GB
Storage
KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD 2 TB, Seagate Firecuda 530 M.2 SSD 2 TBCrucial® MX100 SSD 512 GB, Western Digital, Western Digital Caviar Green WD20EARX 2 TB
PSU
CHIEFTEC CTG-650C 650W A80 series Full
Monitor
Dell 24"
Mobilni telefon
Samsung A52S
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li PS4 stvarno ima toliko slab WiFi prijem? Signal je nekih 60-70% (toliko hvataju i PC i smart TV) ali u praksi je to očajno, test prijavljuje 500 kb/s a ne mogu ni PS Store da otvorim. Sa druge strane, konekcija i na PCju i na TV je oko 30-35 megabita. Sva tri uređaja su jedan do drugog u prizemlju. Ruter je na spratu, recimo 7-8 dijagonalno.
 
I ja imam isti problem, kada mi ps4 u prizemlju a ruter na spratu nmg ni store da otvorim. Inače drugi uređaji rade normalno. Kada vratim ps4 pored rutera, radi normalno.
 
Onda je znači jednostavno tako... Ne mogu da verujem da TV toliko bolje prima signal.
 
Ili probaj ruter koji ne kosta 15e :) Ne znam kako se to ps4 poredi sa TVom koji je 20x veci i ima 10x zaostaliju tehnologiju, pa mogli su u njega da stave loga antenu, naravno da ce imati bolji prijem, daj malo logike da ubacimo i ne poredimo babe i zabe kao da su ravnopravne.
 
Poslednja izmena:
Ili probaj ruter koji ne kosta 15e :) Ne znam kako se to ps4 poredi sa TVom koji je 20x veci i ima 10x zaostaliju tehnologiju, pa mogli su u njega da stave loga antenu, naravno da ce imati bolji prijem, daj malo logike da ubacimo i ne poredimo babe i zabe kao da su ravnopravne.

A kako onda jedan mobilni telefon ima bolji wifi signal od njega? U susednoj sobi gde mi je na mobilnom jedna crta ispod max , PS4 ne moze nista bukvalno da ocita.. Jedino ovako dobro radi kad je modem na 30cm od njega :D
 
Ne razumem, meni kroz dva zida radi punom brzinom.

Ako na istom mestu mobilni radi full, taj fon zraci ko fukushima :)
 
Poslednja izmena:
Ili probaj ruter koji ne kosta 15e :) Ne znam kako se to ps4 poredi sa TVom koji je 20x veci i ima 10x zaostaliju tehnologiju, pa mogli su u njega da stave loga antenu, naravno da ce imati bolji prijem, daj malo logike da ubacimo i ne poredimo babe i zabe kao da su ravnopravne.

Ne košta 15 evra nego 70 :) Televizor, PS4 i PC podjednako hvataju signal kao što rekoh, negde između 60 i 70%. Razlika je samo što to PC i televizor koriste a PS4 ne. Vidim sad i da se stranci masovno žale.
 
Jadni ljudi protiv kojih igras :).
 
Meni to i dalje smrdi na loš ruter. Nije uvek skup-odličan, moj od 40e streamuje Remote igre bez ikakvog lag-a. A brzina 10Mbps kao i na kompu.
 
Kako može biti loš ruter ako odlično radi net i na PCju i na TVu?
 
Kako može biti loš ruter ako odlično radi net i na PCju i na TVu?

Moze, bez brige. Ja sam imao nenormalnih problema sa jednim Asus ruterom. Na tabletu, telefonu, laptopu, racunaru radilo odlično kad god bih koji koristio. Na Playstationu raspad sistema. Pucanje konekcije na svakih par minuta, uzasne download brzine kad je funkcionisalo. Na sat vremena morao bih 4-5 puta resetovati ruter kako bi se ponovo povezao sa konzolom. A na drugim uređajima nikakvih problema, čak i u toku ovih sa PS-om.
 
Moze biti nekompatibilan ruter iz razloraznih razloga sa PS4. Ocigledno da je cip osetljiv.
 
Probao sam i Google DNS i Open DNS, sve isto. Na PS3 wifi i dalje radi sasvim dobro.
 
Nazad
Vrh Dno