Šta je novo?

Sa E8400 na Q9550,vredi li?

N_emanja

Slavan
Učlanjen(a)
07.06.2007
Poruke
222
Poena
320
Pozdrav svima, kao sto naslov kaze, vredi li ovo. Posto imam taj proc za 50e(Nadam se da nije skupo), vredi li ta investicija. Kao student nemam bas neku kintu, vise je to od nekog steka. Kontam da prodam e8400 i e5200,pa da me to kao ne izadje skupo. Sta znam. Imam plocu DFI BI
T2RS, 6gb rama i MSI 677O grafiku. Znam da su matori ali sta je tu je. Igra se WOT, Cs Go i poneka novija igra, ne bas aktivno.
 
Ako se bas nema naravno da vredi + kloknes ga malo i to vec ima da pici,mada xeoni su ti jeftiniji imas temu o njima pa vidi tamo...
 
Ne znam da li cu imati problema sa plocom. Da li ga podrzati itd. Msm na Xeon.
 
Chipset P45 ne bi trebalo da ima problema.
Solidna ploca moze i dobar OC.
 
Pa vidi temu :trust: cpu je 771 socet ali ima ulozak za 775 koji se dokupi ili čak dobija uz cpu kad poruče od kineza isti.
Nzm šta očekuješ da dobiješ od tog upgrejda ali sigurno će sistem biti brži. Grafa ti je bajata tako da i tu neki upgrejd treba. Inače taj Q9550 je više nego sposoban za igre sa nekom solidnom grafom.
 
Isplati se, ja sam sa e8400 (3.8Ghz) presao na Phenom II 955 (4Ghz) i razlika je itekako primetna ali ne uvek naravno, igre i zahtevniji programi/multitasking uz 8Gb rama rade primetno bolje nego c2d.

Recimo da je PII na klokovima iz profila brz kao taj q9550 na 3.8Ghz.. po mom misljenju se isplati mada sam ja presao i na ddr3 pa mozda i to pravi neku razliku, ne'am pojma..
 
Pa ispraticu malo, sta i kako pa cu videti od kineza da narucim. Ima li neko iskustva sa narucivanjem proc, kako za carinu itd... Znam za free shiping, brat je kupovao neke sitnice par dolara, samo ne znam kako ce ovo tretirati.
 
Do 70e nema carine, a i Kinezi su iskusni pa navode manju vrednost ili kao poklon.
 
Kao sto rekoh podelite iskustva, voleo bih da cujem "obe" strane :)
 
Cenovno ne vredi ici na Q9550, vec na Xeon E5440/E5450.

Svakako odlican upgrade.
 
a ko te to slagao?
Sta ima ko da me laze, kupio sam sam par stvari preko aliexpress-a.
Drugar kupio skoro dva kompletna montinbajka u delovima i brdo opreme.
I to delovi koji nisu jeftini, karbon i titanijum.
Par tih delova je stiglo i preko mene.
 
Poslednja izmena:
Sta ima ko da me laze, kupio sam sam par stvari preko aliexpress-a.
Drugar kupio skoro dva kompletna montinbajka u delovima i brdo opreme.
I to delovi koji nisu jeftini, karbon i titanijum.
Par tih delova je stiglo i preko mene.

Nemoj da siris dezinformacije, do 50e za fizicka lica se ne naplacuje carina, ali zato PDV se naplacuje 20% i plus otvaranje paketa 100 i 300din zavisno kako stice, da li kao koverta ili paketa i 1% provizija za uplatu od vrednosti gde je minimum 45din. To sto nesto prodje bez poreza ne znaci da ce svakom.
 
Nemoj da siris dezinformacije, do 50e za fizicka lica se ne naplacuje carina, ali zato PDV se naplacuje 20% i plus otvaranje paketa 100 i 300din zavisno kako stice, da li kao koverta ili paketa i 1% provizija za uplatu od vrednosti gde je minimum 45din. To sto nesto prodje bez poreza ne znaci da ce svakom.
Covek kupuje za 30$, sta pricas? valjda ja znam sta sam placao?
Ti ako ne znas da narucis i da se dogovoris to je tvoj problem.
Ako krenes da kupujes kao lud normalno da ce ti se natovariti.
Zato je covek i kupovao neke stvari preko mene i jos nekih drugara.
 
Ako neko ima dobrog resselera, neka mi sibne u inbox,bio bih mu zahvalan.
 
Covek kupuje za 30$, sta pricas? valjda ja znam sta sam placao?
Ti ako ne znas da narucis i da se dogovoris to je tvoj problem.
Ako krenes da kupujes kao lud normalno da ce ti se natovariti.
Zato je covek i kupovao neke stvari preko mene i jos nekih drugara.

Napisao si, citiram: "Do 70e nema carine"
 
Lapsus evri/dolari, nebitno...tada je bio odnos 50e blizu 70$

Jos jedna dezinformacija, vec duze vreme je 50 evra ~56$. Nisi napisao tada je bilo 70 evra vec si rekao do 70 evra nema carine, a to nije istina i dovodi ljude u zabludu.
 
Poslednja izmena:
KMJR, jel si ti možda nakupac ?

diskreciono pravo carine je da nešto ocarini ili ne. svedok sam dvadesetina pošiljki (ponnekih i preko 150e vrednosti) koje je poštar doneo bez ijednog jedinog dinara.
pa kako se kome zalomi.

inače, xeon e5450 je optimalno rešenje (imaš i već sređene primerke, sa nalepljenim stikerom i npravljenim izrezom za lagano postavljanje na s775 za 30ak dolara).
http://www.aliexpress.com/item/For-...est=201556_1,201527_4_71_72_73_74_75,201560_2
 
Poslednja izmena:
KMJR, jel si ti možda nakupac ?

diskreciono pravo carine je da nešto ocarini ili ne. svedok sam dvadesetina pošiljki (ponnekih i preko 150e vrednosti) koje je poštar doneo bez ijednog jedinog dinara.
pa kako se kome zalomi.

inače, xeon e5450 je optimalno rešenje (imaš i već sređene primerke, sa nalepljenim stikerom i npravljenim izrezom za lagano postavljanje na s775 za 30ak dolara).
http://www.aliexpress.com/item/For-...est=201556_1,201527_4_71_72_73_74_75,201560_2

Samo ispravljam coveka da ne zbunjuje ljude, napisao je da do 70e se nista ne carini sto nije istina.
 
Znaci to regularno stize na kucnu adresu? I onda eventualno se doplati?
 
stize sve regularno, procesori su mali pa idu u kovertu, verovatno neces nista platiti kad stigne.
 
Ovih dana treba da narucim, pa se javljam kako proslo, naravno trebace pomoci oko OC :)
 
Nemoj da siris dezinformacije, do 50e za fizicka lica se ne naplacuje carina, ali zato PDV se naplacuje 20% i plus otvaranje paketa 100 i 300din zavisno kako stice, da li kao koverta ili paketa i 1% provizija za uplatu od vrednosti gde je minimum 45din. To sto nesto prodje bez poreza ne znaci da ce svakom.

Apsolutno si u pravu. Svi zaboravljaju da ti naplaćuju PDV, otvaranje paketa i pošta ti naplati još uručenje pošiljke par stotina din.
 
Pridružujem se autoru teme sa identičnim pitanjem oko upgrade-a. Pročitavši odgovore i ja bih prešao na pomenuti Xeon, a imam isti CPU o kome je reč (E8400). Međutim, moja mašina je brendirana (HP Pavilion p6550sc) http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=c02499919
i nisam sasvim siguran da li bi taj cpu radio na ovoj ploči http://support.hp.com/us-en/document/c01746799
Bio bih zahvalan ako dobijem pouzdan odgovor o kompatibilnosti, odnosno nekompatibilnosti Xeona E5450 i navedene brand osnovne ploče.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno