Šta je novo?

Sa E8400 na Q9550,vredi li?

- PDV se svakako plaća, uglavnom na navedenu vrednost paketa (vidi pod 2 :) ), 20% od vrednosti iste;
- Carina se NE naplaćuje za pakete vrednosti do 50 eur (po carinskoj proceni vrednosti, može Kinez da napiše štagod, ako carinik proceni da je vrednost veća od 50 eur, carina će se naplatiti);
- Troškovi dostave na adresu kupca i troškovi otvaranja paketa se takođe svakako plaćaju;

To je uglavnom to - ja sam do sada uvek plaćao pdv na navedenu vrednost (koju Kinezi navedu, uvek manje nego što ti zaista platiš), i troškove dostave.
 
Poslednja izmena:
stoja je u pravu, kodmenejeradilo je u pravu, ja sam u pravu, a i ti si u pravu ;)

- kako ti se zalomi.
 
Nema ga tamo. (stormbringeru, naravno da si i ti u pravu, bravo bravo)

Možeš da ubaciš mikrokod u bios, nije komplikovano, imaš link i alatke na temi "moj 771 na 775 mod".
U principu radi na svakoj ploči koja podržava core2quad.
 
Ovi je bas povoljno, ima li neko iskustvo sa kinezima ?
Da li salju polovne ili nove procesore ?
Merkam neki mobilni cpu i3 2310 ili i5 3210m ali su im ceje drasticno vece nego za ovaj desktop xeon.
i3 40$ a i5 90$...
 
Imaš celu temu "771 na 775 mod" vezanu za Xeone, pa paci oko :)
Svakako su polovni, a iskustva su pozitivna, jedino se malo duže (10-30 dana) čeka da pošiljka stigne.
 
Pozdrav, moram da upadnem na temu i malo se pohvalim :D, zelim da dam glas za c2d cpu i savetujem kolegu da juri e5450. Sve u svemu dok cekam svoj xeon da stigne iz kine pribavio sam jedan e8500 za cenu kilograma pite sa sirom. rezultati su sledeci 8.5x480fsb, fsb:dram=1:1. Vcore default!!, prime je radio 6 sati i dosao do 71 stepen u jednom momentu a radio na oko 66-65c vecinu vremena. Pored ociglednog hvalisanja ocu da zaista pohvalim 775 platformu koja je daleko daleko od zastarele , c2d na 4ghz radi odlican posao, a tek c2q na 3.8 ili 4ghz, za taj novac nema bolje kupovine definitivno.
 
nema,ako se vec ima solidna plojka i sto je najbitnije memara,jer ddr2 je jako,jako skup.da se sve kupuje sa nule a narocito 4x2gb moduli...
 
ja sam namerno uzeo ddr2 iako imam ddr3 na ploci (asus p5kc), Patriot Viper 2 1066mhz cl5 2x2gb me je izasao 4k rsd, a u prodavnici 4gb ddr3 je 2,5k. Ali na 775 oc je 5x bolji sa dobrom ddr2 memorijom.
 
S tim sto je u igrama Sandy i3 na 3Ghz bolji nego Xeon/Q9xxx na 4Ghz. :d
 
Pa presao sam sa Sandy i7 na Xeona... :D Sad sam na C2D. ;)
 
Poslednja izmena:
jedno je isplativost,drugo je ganjanje klokova.jedno potire drugo.a sreca nema cenu,pa ako se ista postigne za koju hiljadu vise,to je bagatelno...ali i dalje ne znaci da ne preba pisati realno,ne pod afektom random nabacati stvari kao cinjenice.
 
Aha, pogotovo kada bezveze bleji u kucistu, a svaki novac od prodaje mi znaci. ;)
 
Pozdrav svima. Imao sam E8400 C2D + Gigabyte GA-P31-DS3L pločom. Odličan procesor (nikad ga nisam klokovao) niti sam ljubitelj klokovanja i solidna ploča.

Međutim, menjao sam te dve komponente za ASUS P5Q + Core 2 Quad Q9550.

Da li se isplati običnom korisniku (fejsbuk surferu i jutjub slušatelju) da menja to sve (ili samo CPU) pa mislim da i ne.

Ako ste već ljubitelj igara i nekih zahtevnijih aplikacija i sl. onda DA, jer C2Q Q9550 ima 12MB L2 keša, a C2D E8400 "SAMO" 6MB keša (to je onako neka bitnijia razlika, da ne pominjemo količinu jezgara). Onih 150-200MHz i nisu neka razlika.....šta ja znam...zanemarljivo ako se ja pitam.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno