Šta je novo?

Cisco EPC3925 problem

ScaRFacE[RGF]

Slavan
Učlanjen(a)
20.11.2004
Poruke
445
Poena
319
Od juce je poceo da mi se javlja cudan problem sa ovim ruterom. Situacija je sledeca. Imam 3 racunara koja su vezana na ruter preko LAN porta, i par uredjaja koji se kace preko wifi. E sad, problem je u tome sto ruter 10 min radi normalno a onda svi racunari koji su nakaceni preko LAN porta, potpuno gube konekciju sa internetom, samo pise no internet access (bilo da je "rucno" uneta ip adresa ili da ju je DHCP dodelio). Ironija, WIFI uredjaji funkcionisu normalno, cak mogu i ruteru da pristupim. Od tog momenta kad ruter zaglupi, preko bilo kog racunara ne mogu ni da pingujem ruter , request timed out, cak i lokalna mreza nestaje.Restartujem ruter, dodeli adrese, na nekom racunaru radi net, na nekom ne. Mislim da se cak i DHCP zaglupi, pa se negde pojavi automatic private address. Cim restartujem ruter (fizicki) sve proradi na desetak minuta, i onda puca konekcija preko LAN-a a wifi nastavlja da radi normalno.Dok kucam ovo, koristim android tethering, i net radi ok, ali ruteru nikako ne mogu da pristupim. Kablove sam testirao, kacio na Telekom ADSL koji cale koristi, sve radi savrseno. Od podesavanja u ruteru jedino sto sam promenio od default SBB podesavanja jeste port forwarding i promenio sifru za wifi, ali to sam uradio jos pre 6 meseci, tako da nista sto bi moglo sad naglo da utice na sve ovo. Da li je imao neko slican problem? Reklamirati ruter SBB-u ili???

Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Од скоро су променили намену лан портова па 1 и 2 служе за интернет а 3 и 4 за Д3 слејв пријемнике. Компове прикачи само на 1 и 2 па пробај.
 
Nazad
Vrh Dno