Šta je novo?

Kako pustiti samo audio iz Youtube klipova?

Poolmaker

Nenadmašan
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poruke
11,705
Poena
2,245
Računar sa 768MB rama i jednojezagranim Athlonom na 1.4GHz...
Ograničena količina interneta takođe...
Dakle situacija sa parama...

Potrebna aplikacija (eventualno add-on za Firefox) koja će služiti kao Youtube audio only player.
Da se može pretražiti Youtube iz nje.
I da se učitava i reprodukuje samo audio komponenta klipova, a bez trošenja procesorske snage i bandwidtha na video komponentu.
Ako se iz aplikacije može i kopirati jutjub link od klipa da bi se postavio na facebook utoliko bolje.

Ima li tako nešto, dakle FireTube za windows?
 
Predpostavimo da imas neki yt link... Http://www.youtube.com/nesto , zameni www. sa pwn. Dakle dobiceš pwnyoutube.com/nesto. Otvoriće se sajt sa gomilom resenja za ripovanje tog yt linka. Možda neki imaju audio player.
 
Nema na linku ništa što bi odgovaralo.
@wwz
Potrebna aplikacija (eventualno add-on za Firefox) koja će služiti kao Youtube audio only player.
Da se može pretražiti Youtube iz nje...

Znam da sam čitao upravo o takvom softveru pre koji mesec, da li u SK ili negde na netu...
Još guglanja, nema druge.
 
Ok, evo rezultata.
FireTube add-on za Firefox postoji, treba još da ga isprobam na toj mašini, kod mene se uopšte ne pojavljuje kada se instalira.

Par drugih rešenja je na linkovima, Streaumus ekstenzija za Chrome je radila zahtevani posao, ali ju je Google iz očiglednih razloga "koknuo" :)
Theparade će im raditi posao ako FireTube ne bude radio.
Ako neko ima još neki predlog neka se ne ustručava.

http://www.makeuseof.com/tag/best-ways-search-play-youtube-music-chrome-firefox-web/
http://www.makeuseof.com/tag/4-simple-youtube-music-players-swim-stream-free-music/
 
SMplayer ima mogucnost otvaranja i pretrazivanja youtube klipova i jos dosta mogucnosti...
Koristim ga na slabim i matorim masinama, veoma malo resursa uzima.
 
Poznat mi je SMPlayer.
Nije u pitanju samo preistorijska mašina, i količina interneta je u pitanju.
Već spomenuti thepara.de i K-Meleon im rade posao.
Može se napraviti i slušati plejlista napravljena od youtube materijala i istovremeno surfovati po faceu ili slično, za njihove potrebe i situaciju dovoljno.
 
foobar (svakako štedljiviji sa resursima od browser-a) sa foo_youtube plugin-om radi to isto.

Playlist-e (similar songs, similar albums, similar artists ...) sa LastFM-a pravi YouTube Track Manager skripta.

Možeš da puštaš samo audio, a možeš i da uključiš video ako i kada želiš.
Ako ne želiš video uopšte, ne moraš da instaliraš LAV video filtere.
Audio i video idu obaška jedan od drugoga (plugin ih sinhronizuje) i možeš da namestiš kvalitet i jednog i drugog posebno (koji bitrate, koje formate, koje rezolucije, koje formate da ignoriše ... sto đavola).

Treba pola sata da se sve to skine, isčita, instalira, podesi itd, ali posle sve radi odlično ... i aktuelno je, razvija se.
Sve je portable, kome je to bitno.
 
 
     
ODOjpES.png


     
HX5ZB89.png


     
OLhRClh.jpg
 
89JpwuA.jpg
 
Nazad
Vrh Dno