Šta je novo?

Nvidia driver problem

freej

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2011
Poruke
63
Poena
159
Instalirao sam najnovij uverziju dristrubucije ubuntu preko virtualbox-a. Medjutim kada posle instalacije nvidia drivera virtualna masina ode u infinite logi in loop. Probao sam par verzija i uvek se desava ista stvar. Posle prdzovanja drajvera masina se podigne. Da li neko moze da mi pomogne ? :)

Zaboravio sam da mi prilikom startovanja ispada ovaj problem:

ACPI PPC Probe failed
 
Poslednja izmena:
Ne treba ti NV driver u virtuelnoj masini. Mozda je bolje da instaliras vbox addons koji ce ti instalirati vbox graficke drivere koji saradjuju sa host OS driverima.
 
Ne treba ti NV driver u virtuelnoj masini. Mozda je bolje da instaliras vbox addons koji ce ti instalirati vbox graficke drivere koji saradjuju sa host OS driverima.

Intaliran je neki vbox driver. Problem je u tome sto system koci dok radi tj. radi kao traktor a kapiram da ne bi trebao.
 
Noviji Ubuntui tako rade zbog fensi grafičkog okruženja.
 
Sa dobrim drajverom rade odlicno, sa losim nikako. Virtualbox je okej resenje da se proba Linux ali nije za duze koriscenje od deset minuta. Ljudi precenjuju mogucnosti Virtualboxa.
 
Sve zavisi kako si podesio Vbox. Meni u Vbox-u i stare i nove distribucije lete sve sa efektima.
Addons je definitivno potreban u svakom slucaju da bi to sve radilo kako treba.
Proveri graficka podesavanja i da li ti je ukljucen 3D accel mada neke verzije Vbox sa ukljucenim 2D accel znaju da prave takve probleme kod guest-a.
Igraj se malo sa podesavanjima ili nadji na netu neki krsten guide.
 
Sve mi vise mirise na dual but Ubuntu i Win10 :) Fala momci.
 
ponovo instaliraj Ubuntu na vbox, samo ovg puta stavi Vbox-ove drajvere (u vbox prozoru Guest-a Devices -> Insert Guest Additions CD Image.., i instaliraš drajvere)
http://virtualboxes.org/doc/installing-guest-additions-on-ubuntu/

posle u podešavanjima te virtuelne mašine uključi 3D Acceleration u Video (2D isključi, to je za Windows)
 
Poslednja izmena:
Redovne instalacije Ubuntu i Lubuntu,obe prsle posle aktiviranja/install najnovijih nvidia drajvera...
 
Kao sto kolega kaze-infinite logi in loop...
Lubuntu nije hteo da aktivira prop. drajvere,vec sam direkt isntalirao... Ubuntu uspesno aktivirao prop. i u oba slucaja posle restarta log in loop... radi se o svezim instalacijama na dva kompa sa nvidia GPU...
Ispeglao na Lubuntu problem,pokusao sa prop. opet,aktivirao i opet loop... format drive... :)
Vidim da je to cest problem sa nvidia drajverima po forumima...

Umesto Lubuntu stavio Sparky,sve ok... umesto Ubuntu Fedoru Workstation,ona fenomenalno fercera...
 
Poslednja izmena:
Kao sto kolega kaze-infinite logi in loop...
Lubuntu nije hteo da aktivira prop. drajvere,vec sam direkt isntalirao... Ubuntu uspesno aktivirao prop. i u oba slucaja posle restarta log in loop... radi se o svezim instalacijama na dva kompa sa nvidia GPU...
Ispeglao na Lubuntu problem,pokusao sa prop. opet,aktivirao i opet loop... format drive... :)
Vidim da je to cest problem sa nvidia drajverima po forumima...

Umesto Lubuntu stavio Sparky,sve ok... umesto Ubuntu Fedoru Workstation,ona fenomenalno fercera...
Hm probacu Fedoru Workstation na virtualnoj masina. Valjda ce da proradi valjano :D
 
Lubuntu najbolje radi na vritaulBox-u. Instalira se sve fino sve drivere prepozna osim greficke. Trik je otici u podesavanje izabrati software and updates,additional drivers i izabrati drajvere vbox-a.
 
Samo instalirati virtualbox-guest-x11 i radi virtualbox odlicno.
 
Nazad
Vrh Dno