Šta je novo?

HD Audio problem posle prelaska na Win 10

poTTa20

Slavan
Učlanjen(a)
14.12.2008
Poruke
69
Poena
310
Dakle problem je sledeći:

Instalirao sam Windows 10 (nisam upgrade-ovao , nego podigao sistem od početka) i od tada se dešava da komp jednostavno neće da mi da opcije za korišćenje HD audio formata. Inače, kompjuter mi je povezan HDMI kablom koji ide od grafičke do A/V receivera.
Kada uđem u Playback devices i odem na AMD High definition audio device Properties, u tabu Supported formats imam 44.1, 48.0 i 96.0 kHz, a u Encoded formats nemam ni DTS, ni Dolby, ni jedan od HD Audio formata. U Advanced tabu mi se prikazuju samo FM, CD i DVD Quality, ne postoje Studio Quality formati.

Probao sam da instaliram drajvere sa AMD-ovog sajta, onda sa Realtek-ovog, pa Windows update... Posle mnogo probanja, uspeo sam da ih namestim, ali se posle nekog vremena opet izgube a što je najgore ne mogu da provalim kada. Možda lupam ali imam utisak da kada pustim BS player ili kada se igra neka igrica na Facebook-u, da se onda dešava da ti formati nestanu.

Sada sam integrisanu zvučnu sa ploče skroz isključio u BIOS-u jer sam se nešto istripovao da ona možda pravi problem ili drajveri za nju, pošto je i ona Realtek...

Na Win 7, sve je radilo savršeno

A da grafička sa koje ide zvuk je Radeon HD5570, a ploča je ASUS H81M-R


Cenim bilo kakvu pomoć, jer noćima već pokušavam da ukačim u čemu je problem
 
Poslednja izmena:
Do zvučne kartice nije, s obzirom da ona ništa ne radi kada šalješ zvuk sa grafičke kartice preko HDMI.

Ja nemam takav problem, isto AMD na Windows 10.
Skini DDU izbriši drajvere kompletno i instaliraj najnovije za grafičku karticu.

Šta koristiš da pustiš na AV resiver?
 
Prijavljujem i problem sa Dr.Dac Nano usb, sa svim drajverima, i win 10, i esi-jevim, zvuk ne valja.
Očigledno drajveri za w10 još nisu dovoljno dobri.
Prebacio nano na win 7 pc, radi savršeno.
 
On ni nema drajvere za Windows 10.
 
Ima windows 10 svoje drajvere. ESI nema za w10, ali se mogu staviti drajveri za 8.1. Rezultat neprihvatljiv u oba slučaja
 
Skini DDU izbriši drajvere kompletno i instaliraj najnovije za grafičku karticu.

Šta koristiš da pustiš na AV resiver?

Probaću to sa DDU-om, iako sam već brisao i instalirao sve moguće drajvere (doduše preko windows-a, ne preko nekog drugog software-a)
Nisam najbolje razumeo pianje šta koristim da pustim na AV risiver?
 
Poslednja izmena:
Probao sa brisanjem drajvera i preko DDU-a. Opet isto. Izgleda da cu morati da cekam neki update drajvera ili windows-a :(

EDIT:
8:15 - Evo, sada se sve samo od sebe vratilo na normalu. Nista nisam cackao i sada su mi opet podrzani svi formati. Imam neki blagi osecaj da ce tako u toku dana opet da nestanu.
 
Poslednja izmena:
Resen problem!!!

Dakle posle dugog istrazivanja i probanja raznih varijanti, zakljucio sam da se formati viokog kvaliteta pojavljuju samo kada je A/V receiver ukljucen. Kada je iskljucen i kada kroz "pass trough" funkciju propusti signal u TV, ostaju samo standardni formati koje TV moze da prepozna i pusti.
Izgleda da je tehnologija pametnija nego sto sam mislio :)

Hvala svima koji su ucestvovali u temi!
 
Nazad
Vrh Dno