Šta je novo?

LG 40LF632V DVB-C Tuner problem

SyncMaster

Čuven
Učlanjen(a)
31.08.2002
Poruke
49
Poena
610
Kupio sam ovaj televizor pre nekoliko dana i imam veliki problem sa DVB-C tjunerom kod SBB provajdera. Naime, televizor prilikom skeniranja kablovskog opsega pronalazi sve kanale iz ponude: analogne signale (65 kanala), kao i digitalne (ukupno 193 kanala). Prilikom prebacivanja analognih kanala, sve teče savršeno. Međutim, prilikom biranja digitalnih kanala, dolazi do ogromnih pauza, gde dobijam poruku "No Signal; Signal is being searched for, or no signal found" i to traje od 15-ak sekundi do celih 5 minuta, dok konačno ne otvori kanal. To se dešava i sa slobodnim digitalnim kanalima, kao i sa skremblovanim, gde ga D3 Cam uredno otvori, ali isto tako posle podužeg čekanja. Napominjem da problem nije u Cam-u, jer i u slučaju kada modul nije u televizoru, tjuneru isto treba večnost da otvori slobodni neskremblovani kanal.

Pitanje je da li neko poseduje ovaj model televizora i da li je naleteo na sličan problem. Siguran sam da problem nije u SBB-u, ali ne znam da li je problem u celoj LF seriji ili mom konkretnom primerku. Na žalost Google ne pronazi ništa konkretno prilikom pretrage raznih foruma. Iskreno se nadam da je samo do mog primerka, da bih mogao da pokrenem garanciju što pre.
 
Poslednja izmena:
Koju si zemlju stavio? Probaj da promeniš zemlju.
Imaš li negde opciju samo za digitalne da su aktivni, ako imaš uključi to.
 
Probao sam nekoliko zemalja (Finsku, Nemačku, Austriju, Italiju i Srbiju) ali to u suštini nema veze sa problemom, sa svakom ovom zemljom su svi kanali bili tu, samo se jako sporo otvaraju. Uzgred, sken sam radio samo za "CableTV", tako da jesu digitalni kanali aktivni.

Jel ima neko LF seriju LG televizora, bilo koji podmodel i SBB kablovsku i da mu to normalno radi, naravno sa koaksijalnim kablom uključenim direktno u televizor?
 
Nedavno sam kupio LG LF42LF561V i LG LF32LF561V i kod oba tva digitalni i analogni kanali se menjaju prihvatljivom brzinom (SBB). Probaj da restartuješ sva podešavanja na default vrednosti pa pusti ponovo da pretraži kanale.
 
Hvala na odgovoru, to sam upravo i radio kada sam menjao zemlje, svaki put sam išao na "Reset to initial settings" i onda ispočetka sken celog opsega. Definitivno je moj primerak televizora faličan, idem sutra kod prodavca da vidim koje su mi opcije.
 
Poslednja izmena:
Imam isti model ali nazalost nemam dvb c kablovsku da proverim to. Dvb t2 prebacuje sasvim lepo bez ikakvog cekanja.
 
Misterija rešena, posle ne znam ni sam koliko resetovanja i igranja sa ovim TV-om.

Naime, prilikom svakog novog pokretanja setup-a, biram zemlju, biram samo Cable, i onda uvek u search polje dajem "Full network scan" i "Blind Search". Sve kanale nađe, sve kao u redu, i kada se završi setup, kreće muka sa prebacivanjem kanala. Malopre, opet resetujem TV, dam mu Nemačku, sken samo kablovskih kanala, i stavim običan Search (po prvi put), završi se sve normalno, i krenem da menjam kanale, kad svi rade najnormalnije...

Nekad bih voleo da sam plavusa, @bale me advanced opcije. Da sam odmah samo kliktao next, next, next, next, ok finish, sve bi radilo iz prve :d Izgleda da postoji neki bug u Full Network Scan i/ili Blind Search opciji.

Nadam se da će ovaj thread nekom da pomogne ako naleti na istu grešku. Hvala vam svima na pomoći :wave:
 
Zar taj blind scan nije samo za satelitsku?
 
Nije, imaš tu opciju i kada radiš pretragu kablovskog opsega.
 
Nazad
Vrh Dno