Šta je novo?

CPU+VGA dilema

DaniloVA

Poštovan
Učlanjen(a)
26.06.2014
Poruke
24
Poena
54
Naime, drug treba ovih dana da uzme novi racunar, budzeta 600€ max, ali bilo bi pozeljno da bude negde oko 60-65k. Predlozio sam mu da sastavi konfiguraciju iz delova, logicno, medjutim nece da ceka, hoce da uzme gotovu konfiguraciju u radnji, itd...
Nasao je sebi FX-6300 + R7 360, i uz to vec standardnih 8GB RAM-a, 1TB HDD-a..., dok ja mislim da je bolji izbor FX 8300 + R9 270, uz identicne ostale komponente.

Cisto da proverim da li je donja kombinacij bolja, u sta sam 100% uveren, jer zelim da izbegnem kasnije smaranje tipa "Ona prva je bila bolja, ti si kriv..."
Hvala na paznji!
 
Jeste bolha tvoja opcija mnogo
 
naravno da je bolja... a ne znam na kakvo cekanje misli, on kad naruci komp, sigao njemu ceo ili u delovima,on ce da ga ceka 2-3 dana... I neka naruci sa neta,a ne u radnji jer je dosta jeftinije (cak u istoj firmi)
 
naravno da je bolja... a ne znam na kakvo cekanje misli, on kad naruci komp, sigao njemu ceo ili u delovima,on ce da ga ceka 2-3 dana... I neka naruci sa neta,a ne u radnji jer je dosta jeftinije (cak u istoj firmi)

Pokusaj da uglavis u budzet najjeftiniji I5 i najjeftiniju h81 plocu, bice dosta bolje i od tvog predloga.
 
A gde ce u Valjevu da pazari,jedino u WinWin-u ili Gigatronu,pretpostavljam da je iz Valjeva isto.
Razlika i nije tolika u procesorima,veca je u garfikama naravno u korist tvog predloga,ali treba obratitipaznju i na ostale stvari u kompu posto kod sklopljenih masina imas zakidanje na svemu pomalo, dobro kuciste a unutra losije napajanje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno