Šta je novo?

Asus Xonar U7 i ATP3

Preoccupation

Slavan
Učlanjen(a)
01.11.2004
Poruke
2,143
Poena
405
Kupih ovu kartu i prilikom povezivanja slušalica, shvatio sam da ne mogu da povežem 2.1 Altec Lansint ATP3 zvučnike. Naime, pozadi se nalaze Left i Right channel ulazi dok meni iz subwoofer-a izlazi samo jedan 3,5mm. Slika govori više od reči:

asus_xonar_u7_matsau_zps42ef73c8.jpg

unnamed.jpg


Da li je ovo ono što mi je potrebno da bih povezao zvučnike sa kartom: http://www.amazon.com/3-5mm-Stereo-Female-Y-Cable-6-Inch/dp/B000I23TTE ?

Ako jeste, tojest ako je moguće da na taj način povežem... Gde bih mogao da kupim taj splitter? Da ne obilazim Beograd i internet ako već neko zna.

Hvala unapred. :)
 

Prilozi

  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    77.4 KB · Pregleda: 101
Hvala, Predraže. Da iskoristim priliku da se zahvalim i hsv.stoned-u, takođe mi je savetovao taj splitter (privatnom porukom).

Pretpostavljam da je to ovaj splitter: http://www.avmarket.rs/kabal-3-5st-f-2x-rca-m-0-2m-cable-983.html? Vidim da je razlika samo u boji (na Amazonu je crveno-beli, a u ovoj radnji crveno-crni). Logično bi bilo da boja ne menja ništa, ali ne znam, obzirom da nisam iz audio sveta. :D
 
Ma isto je to. Kupi to na buvljaku ili kod kineza. Nemoj da se zeznes da trazis to po radnjama sa audio opremom
 
Kupiću u toj radnji u Balkanskoj. Blizu mi je a i da ne lutam.

Ne znam ni kako da tražim neke stvari tako... Na engleskom kada kažem, gledaju me bledo, a prevode ne znam. :D
 
^
razdeljivac :D

Aj pa kada istestiras U7 sa sluskama napisi neke utiske u onoj SL temi, cesto se pominjala ta kombinacija U7 feat SL sluske/ili neke od ''derivata'' SL :)

Jos ako mozes da pozajmis neke od slusalica iz vise klase.. pominjao si da imas tu mogucnost, pa da uporedis sa HD7.
 
Kupio sam adapter, povezao i sve radi perfektno. Nije kao na samom sajtu AVMarket-a, već su kablovi crveni i beli, baš kao ulazi na audio karti. Dobro je da nisu kao na sajtu, crno-crveni, zato što me odmah hvata OCD psihoza. Ako je ulaz crveno-beli, mora splitter/adapter da bude crveno-beli. :D

Altec Lansing ATP 3 su... Progledali! Kao da su na Asus Xonar DG-u bili ugušeni i mrtvi. Bas je mnogo jači, oštriji, tačniji. Visoki tonovi su... Rezanje. Precizniji za tri koplja u odnosu na Asus Xonar DG. Dolby Home Theater mi je uključen sa "blagim" odstupanjima od default setovanja "music" profila. Pre nego pređem da ocenu utiska zvuka na PreSonus HD7 i ATP3, da kažem da mi je jedini button na Asus Xonar U7, najgenijalnija stvar. Istim dugmetom imam Volume up/down i izmenu source-a headphones/speakers. Potpuno fenomenalno, više nema nikakvog raskopvanja kablova i slično.

Slušao sam razne žanrove, uglavnom one koje i inače slušam. Lee Gamble, album "Koch", ambient/techno/experimental - dubok bas, sve utegnuto, nema "landaranja". Richard Chartier, album "Two Locations", maestro elektronske muzike, micro sound/non-music/ambient/experimental - koga je slušao mogao je da čuje najnaj subtle prelaze između mikroskopskih tonova. U odnosu na Xonar DG, Xonar U7 me je u ovom aspektu potpuno oborio s nogu. Thomas Köner, album "Nuuk", izolacionizam, dark ambient, tek sada shvatam šta je drone i šta je noise. Xonar DG jednostavno ne postoji u ovom segmentu u poređenju sa Xonar U7 kartom. Béla Bartók, koncert za klavir #1, #2 i #3, klavir je klavir. Duvački instrumenti rade na "vazduh"! Sve je apsolutno za mnooogo klasa ispred Xonar DG-a.

PreSonus HD7 su dobile na svakom polju. Bas, visoki tonovi, noise je manji, gde je pri slušanju neke ambijentalne muzike postojao "šum", a ja mislio da je u pitanju komponovan šum, sada otkrivam finu granulaciju zvuka. Fascriniran sam koliko dobro zvuče ove slušalice uz Xonar U7. Probaću da se vidim sa prijateljem koji ima 5-6 modela slušalica od 100-400€ i da odnesem kod njega Asus Xonar U7 (ovo je, takođe, milina; prenosim sa desktopa na laptop kada mi zatreba, pošto je USB; nije da mi treba često, ali sama mogućnost me raduje).

Interesuje me da probam kod njega Shure SRH840 i uporedim sa mojim HD7A. :)

Final.jpg
 
Poslednja izmena:
Probaću da se vidim sa prijateljem koji ima 5-6 modela slušalica od 100-400€ i da odnesem kod njega Asus Xonar U7
Interesuje me da probam kod njega Shure SRH840 i uporedim sa mojim HD7A.
Fascriniran sam koliko dobro zvuče ove slušalice uz Xonar U7.

E to se trazi, samo direktna poredjenja sa sluskama iz klase 150e+ pa da vidimo da li su hvalospevi o Presonus HD7 samo bajke (kako neki kazu, onako zadrto i napamet) ili tu ima istine ;)

Slican apgrejd sam napravio prelaskom sa XDG na e10k, znam o cemu pricas mada postoji mogucnost da U7 zvuci jos malo bolje od Fiio e10k.

I ja planiram uporedni test sa sluskama iz klase 150-200e ali polako.. bice u narednim nedeljama/mesecima :)
 
Poslednja izmena:
sta mislite oce li imati ikakve razlike izmedju z5500 preko optickog kabla na integrusu ili neke zvucne karte, cito sam negde da su sve te zvucne karte cista glupost
 
ima razlike
 
sta mislite oce li imati ikakve razlike izmedju z5500 preko optickog kabla na integrusu ili neke zvucne karte, cito sam negde da su sve te zvucne karte cista glupost
Ako je razlika na ATP 3 i PreSonus HD7A u odnosu na Asus Xonar DG ogromna, zamisli kolika će razlika biti u prelasku sa integrisanog rešenja na Asus Xonar U7. Verovatno kosmička razlika. Naravno, ukoliko možeš da "prepoznaš". Poznajem ljude koji ne vide razliku između IPS i TN panela, ili krzavog 128kbps MP3 fajla i 100% FLAC-a.
 
Imao sam u svom sistemu asus u7, prodao je posle skoro dve godine koriscenja i kupio polovnu terratec phase 26, al polovnu koja je sljakala 4-5-6 god....ko zna u kakvim uslovima, a asus je bila nova, terratec je pojeo asussa za dorucak, ovo ozbiljno kazem, inace imam pojacalo audiolab 8000se, usher s520 zvucnike, cd pleyer h/k hd 7525 i terratec-a, tako da na ovakvom sistemu su slusne razlike oooogromne! Pamet u glavu kad je hardwer u pitanju, inace terratec je kostao polovan tri crvene a novi asus-----pa vi vidite....
 
Očekivano, ali treba naleteti na takvu ponudu.
 
Zamisli tek kako zvuce AL 621 i U7 u kombinaciji. :)
 
Nazad
Vrh Dno