Šta je novo?

Sta uzeti od fotoaparta ili koji telefon sa boljom kamerom ?

minaqua

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2007
Poruke
288
Poena
319
Pozdrav ljudi, ako moze preporuka za telefon sa dobrom kamerom ili neki manji fotoaparat da moze da stane u zensku torbu. Problem je sto devojka nece da nosi dodatnu torbu vec bi da uzme telefon sa dobrom kamerom ili neki normalan telefon i neki manji fotoaparat tipa sony, cannon nista objektiv a koji ce joj posluziti. Dajte neku preporuku koji telefon npr iphone 6, sony neki ili samsung edge ili neki manji fotoaparat a da radi posao . Limit je tu do 700-800 evra.

Hvala unapred!
 
Sony RX100 i telefon koji joj se svidja za ostatak para (ako joj treba i nov telefon!).
 
Poslednja izmena:
Sony RX100 a ostane tu jos para i za dobar smartfon.. ako je potreban uopste, ako ne onda samo RX100. E sad.. mk1, 2 ili 3.. to je pitanje jer su svi odlicni a svaka nova generacija ima odredjena unapredjenja, i mk1 bi zavrsio sve poslove a ima ih za oko 350e, mk2 je 100-130 evra skuplji, trojka se ne isplati bas jer je oko 650e koliko sam video.
 
RX100 u verziji MK1 je odlican aparat, cena ide kao sto Hsv rece do 350e, možda neki euro manje, tesko da ima bolje za taj novac a da je novo.
 
Znaci Sony RX100 za aparat a ako bih htela telefon hoce jos iPhone zavrsiti posao ?

Za kakve potrebe joj treba aparat/telefon za fotografisanje? U losim svetlosnim uslovima ovaj sony dere svaki telefon u kvalitetu fotki, a u dobrim... pa i tu dere ali malo manja je razlika :)
 
Devojka je stjuardesa samim tim i posecuje dosta lokacija zeli da se slika tokom obilaska. Ima neki sklj android pa bi da uzme neki fotoaparat ali nece da vugli torbicu pored prtljaga pa sam zato pitao dal telefon ili neki omanji fotoaparat koji staje u torbu zensku.
 
Samsung galaxy edge (obican ili +) ili iphone 6s...kakvi aparati kakve babaroge. Niko vise nece da se cima i nosi 100 uredjaja, daj sve u jednom.
Ja juce prodao canon 110s za 170e...nema sanse da rx100 vredi duplo vise.
 
Posto vidim da ce ovo da se pretvori u jos jednu bajku o kamerama na telefonima.. samo cu jos jednom da napisem - pomenut je budzet od 700e, moj savet da se kupi RX100 mk1 za oko 350e i telefon (android/wp/ios) po izboru za jos 300-350e (a moguce je kupiti odlican telefon za te pare, ovo najnoviji prosto ne vrede 200e vise).

Ako vec ima smartfon onda samo rx100 a ostatak da se potrosi na daleko pametniji nacin.
 
Poslednja izmena:
Posto vidim da ce ovo da se pretvori u jos jednu bajku o kamerama na telefonima.. samo cu jos jednom da napisem - pomenut je budzet od 700e, moj savet da se kupi RX100 mk1 za oko 350e i telefon (android/wp/ios) po izboru za jos 300-350e (a moguce je kupiti odlican telefon za te pare, ovo najnoviji prosto ne vrede 200e vise).

Ako vec ima smartfon onda samo rx100 a ostatak da se potrosi na daleko pametniji nacin.

Ocigledno je da je covek i pre otvaranja ove teme odlucio da uzme telefon (iphone 6), ali mu je trebala samo potvrda od nekoga za to :) .Ne bi bila prva i zadnja tema koja se tako zavrsila.

Mislim da iphone ima upotrebljivu kameru za fotkanje napolju (na dobrom svetlu), kao i GS 6 i ostali top telefoni. Ali ce se sony rx100 bolje snaci u svim uslovima i dace generalno osetno bolje fotke od telefona...

Mada ako fotke sluze samo da bi se okacile na drustvene mreze onda je telefon najbolje resenje (najlakse).
 
Poslednja izmena:
Devojka je stjuardesa samim tim i posecuje dosta lokacija zeli da se slika tokom obilaska. Ima neki sklj android pa bi da uzme neki fotoaparat ali nece da vugli torbicu pored prtljaga pa sam zato pitao dal telefon ili neki omanji fotoaparat koji staje u torbu zensku.

Hoće maksimalan kvalitet ili maksimalan komfor? Ako je prvo onda RX100 + neki fon, ima odličnih kao što je već rečeno.

Ako je manje-više pala odluka da hoće skuplji fon onda je to drugo ...
 
@ peja

Tacno je to naravno ali maksimalan kvalitet i komfor. moze da dobije i sa ios/wp/android telefonom do 350e + RX100 (350e) koji ce u manual modu/ LL uslovima (ili uz upotrebu blica) odrati svaku flagship fon kameru a uz to RX sam po sebi ima daleko vise mogucnosti u manual modu (ako hoce to da koristi, naravno). Nije to bez razloga vec duzi niz godina najbolja dzepna kamera..

iPhone 6s ima odlicnu kameru - za standarde smartfona. Ipak je to mali 1/3'' senzor koji krece da zaostaje za S6/G4 cim svetlo malo postane nepovoljno a svi oni u tom slucaju nemaju sta da traze pored RX100.

Turisticko fotkanje ''preko dana'' je posebna prica i tu svaki noviji telefon moze da zameni jeftinije kompakte za to ''dnevno'' P&S fotkanje, laicima ce se uciniti da ''slikaju kao dslr'' :d

Ali ako devojka hoce da ima sto bolju dzepnu kameru za sve uslove i prilike.. RX je zakon. Ima naravno i nekoliko mirrorless-a za te pare (oko 350e) ali su nesto veci i ocigledno njoj ne treba takav fotoaparat vec ovako nesto:
original.jpg


Sustina je da za budzet koji je planiran moze da dobije i odlican telefon u svakom smislu a i odlicnu dzepnu kameru. Taj ''combo'' je daleko bolje resenje od kupovine telefona za 500-700e samo zbog nesto bolje kamere od 2014. standarda (a ip6s je jos uvek u tim okvirima).
 
Poslednja izmena:
Imace realno pristojnu kameru i na tom od 350e fonu, a kad zatreba prava kamera, onda rx100 radi posao.
 
^ upravo to :)

Npr do 350e uzme htc M8 koji ima odlicnu selfi kameru (kapiram da joj je to bitno :D) a uz to telefon radi fluidno, stabilno, bice podrzan bar do sredine sledece godine.. baterija solidna, zadnja kamera nije bas najbolja ali ce odraditi sve sto je potrebno za drustvene mreze i slicno a za sve ostalo RX100.

Ili kombinacija ip5s/neka lumia/neki drugi dobar android + RX.
 
Poslednja izmena:
Jako dobar, ne mnogo veliki, a relativno jeftin fotoaparat je Canon Eos M. Senzor je kao na dslr aps-c fotoaparatima, a moze i objektive da menja po potrebi.
 
Odlican aparat, ali realno puno je manji rx100 ako se gleda ukupna velicina sa sve objektivom da bude sto manja.
 
Pa da, eos M ili sony alpha a5000 (na KP 330-350e sa kit objektivima). Ali je fazon sto to u ovom slucaju ocigledno nije potrebno :) + RX100 itekako moze da ima parira za navedenu upotrebu..
 
Posebno ako su kod kuce neki rodjusi nema smisla da ide sa telefonom od 700e da slika goste, iako bi se on mozda i izborio u LL, dok u tim uslovima i u svim drugim def. rx100 nosi pobedu sa svakom fotografijom.
 
Pa u nekim slucajevima moze i iphone6 da parira, nego sam pomenuo Eos M zato sto ce, ukoliko to bude zeleo, kasnije moci mnogo vise da izvuce iz takvog fotoaparata. A opet da nije preterano veliki niti skup (kod nas u prodavnicama je oko 350eur).
 
Poslednja izmena:
Svi ti kompakti u auto modu nece da briljiraju imajte to na umu. Tek kada se koristi Av Tv ili full manual mogu da daju vanserijske rezultate, ali sumnjam da je devojka toliko fotografski potkovana.
 
Hvala ljudi na predlozima ostaje na devojci da odluci, prenecu za i protiv pa neka sama odluci. Gde uzeti rx100 ? Da gledam emmi, winwin ili imate neku preporuku za radnju ? Ovaj odgovor moze i PM da ne bude da reklamiramo!
 
Nazad
Vrh Dno