Šta je novo?

Kako prebaciti workbench sa neta na disketu sa pc kompjutera

link2rage

Čuven
Učlanjen(a)
16.01.2004
Poruke
408
Poena
620
Zanima me kako najbrze prebaciti sa pc racunara workbench 1.3 na disketu a da amigu moze da ga ucita. Pretpostavljam da je isti princip i za igre. Posto imam par komada na prodaju a rekao bi da ima i neke nove diskete ali nijedne nema workbench ili bar igru. A svoje stare neznam gde su.
 
Sa PC flopijem: nikako. Jedino da spojiš PC i Amigu serijskim kablom, ali da bi odradio prebacivanje, treba da već imaš WB (kvaka 22...)
 
moze sa PC flopijem ako kupis catweasel
 
Ako misliš na A1200 jedino rešenje je da nabaviš neki 2.5' hdd i 44pin ide kablić a i adapter 2.5 to 3.5 IDE.
Instaliraš WB na 2.5' hdd-u priključenom na IDE kontroler preko 2.5 na 3.5 adaptera u WinUae emulatoru, i posle taj HDD samo ubaciš u A1200 i sve radi :) nakon toga možeš da praviš kakave hoćeš diskete pod WB-om, naravno ako imaš ispravne diskete i fdd.
 
Ako misliš na A1200 jedino rešenje je da nabaviš...
Pa zar sa A600/A1200 nije mnogo jednostavnije uzeti samo CF na PCMCIA adapter i tako prebacivati? Mnogo zgodnija stvar ako se prebacivanje novih adf-ova često radi...
 
Vidim da ne ebay ima ovaj adapter koji se gura na mesto flopija ma na njega moze da se nakaci usb flesh ili memorijska kartica. Da li je neko imao iskustva sa tim cudom. A danas sam necete verovati video kod lika takav dodatak ali za C64. Kad se nisam onesvestio. Pa dal je moguce.
 
Vidim da ne ebay ima ovaj adapter koji se gura na mesto flopija ma na njega moze da se nakaci usb flesh ili memorijska kartica. Da li je neko imao iskustva sa tim cudom.
Kao što bi Ameri rekli, "don't eat the yellow snow", ne kupuj te adaptere sa ebay-a, kupiš lepo kod Kineza nemodifikovani Gotek, staviš Cortex firmware na njega, et voila - hardverska emulacija flopija za Amigu za manje od 20e.
A danas sam necete verovati video kod lika takav dodatak ali za C64. Kad se nisam onesvestio. Pa dal je moguce.
Ako nisi ironičan i stvarno nisi znao - da, odavno: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?261512-SD2IEC-Commodore-Floppy-Emulator. Slični dodaci postoje i za gomilu drugih 8/16-bitnih mašina.
 
Nazad
Vrh Dno