Šta je novo?

Racun za roming u pogranicnom delu zemlje

hedgehog

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruke
1,050
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD FX 4300 [email protected] + Noctua NH-C12P SE14
Matična ploča
ASRock 970 Pro3 R2.0
RAM
HyperX Fury 2x8GB 1866MHz CL10
GPU
Radeon 5750 512Mb GDDR5
Storage
Samsung 850EVO 500GB, WD Blue WD5000AAKS 500GB 7200RPM
PSU
Corsair VX450 450W
Kućište
Cooler Master Elite 334 @CM fan 120mm + Arctic Cooling 92mm PWM
Monitor
ASUS VA24DQSB
Miš & tastatura
Gigabyte GM-6880 & Keychron K10 Pro
Laptop
HP Elitebook 845 G8 Win10 Pro
Mobilni telefon
Moto G72
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Imam poveci racun posto me uhvatio roming kada sam obavio par razgovora i potrosio par MB blizu granice . Interesuje me da li je moguce dobiti neko umanjenje racuna posto nisam napustao zemlju ili nista od toga? U pitanju je VIP.
 
Verovatno samo dobrom voljom operatera. Jel si kontaktirao operatera povodom toga?
 
Pa kontaktiracu svakako, inace stigla je poruka veceras da je blokiran saobracaj zbog velike potrosnje, inace ne bih ni primetio.
 
Poslednja izmena:
To se i meni desilo i ka Crnoj Gori i ka Mađarskoj, jedino rešenje je da namestiš da se mreža bira ručno, onda nema problema.

Upravo tako,samo to pomaze,mislim da ti nece uvaziti zalbu jer realno nisi krivi ;) ali nista ne gubis ako probas,tako da se zali
 
Ma krastavac. nije toliki problem ni racun. Nego su blokirali saobracaj, pa ne mogu da koristim broj, cak ni za pozive u VIP mrezi, gde imam na bacanje minuta.
 
Bilo je na forumu da je Telenor nekome "oprostio" pogranicni roming, dakle vredi da pokusas kod Vipa na istu pricu.
 
uvek vredi pokusati... inace, nemojte da se zezate sa mrezom kad ste blizu granice.....
 
Pre nedelju dana sam bas citao covek poneo mifi u grcku na more... :D
Racun 358000din
 
Ау, он помислио да је то wireless а то је јелте фрај. Што се избора мреже тиче, увек је боље да се користи ручно бирање, не зна се да ли је негде јачи сигнал од споља или да ли ће локални да нешто закаже па онда креће страни. Бивша колегиница је тако прошла на Копаонику, у једном тренутку се закачила на мислим црногорску мрежу.
 
Da i sad ce da se zale da su prevareni. Niko im nije rekao da se u romingu drugacije placa... :S:
 
Poslednja izmena:
Koliki to donet imaju predajnici kad moze na kp da zakaci cg mrezu ili na Avali roming?
 
To na avali je bio "interni" roaming medju operaterima. Nije bio "pravi" roaming koliko se sećam.

Desilo se i meni to par puta i to se ne naplaćuje.
 
Cini mi se da je nekome naplacen, mozda su sredili posle.
 
Narode, obavezno na ručno biranje mreže. Ne zajebavajte se. Meni se u Negotinu fon nakačio na rumunski orange. U centru grada! Primio sam dva poziva, uopšte ne obraćajući pažnju. Kad sam prekinuo sineee...srećom pa sam imao one roming minute. I obavezno proveriti da li je isključen net u romingu. Hvala bogu danas svaki aparat ima tu opciju i obično po difoltu je na off. Al svakako proveriti...
 
Tamo sa Mirijeva je mogao da se uhvati rumunski Cosmote.. Reka nosi sve pa i signal ;)
 
Koliki to donet imaju predajnici kad moze na kp da zakaci cg mrezu ili na Avali roming?
Не мора да буде неки домет, то је планина, можда је била на неком врху где пуца поглед према југу а заклоњени наши предајници. Није стално имала тај проблем, пар пута је приметила али ***** није ни обраћала пажњу.
 
Da, da, ali nema valjda predajnik 20~50km domet?
 
Nebitno i da ima, mora valjda i telefon da pošalje i dobaci neku informaciju tom (primo)predajniku da bi se ostvarila veza.
 
Tamo sa Mirijeva je mogao da se uhvati rumunski Cosmote.. Reka nosi sve pa i signal ;)
Ha ha, da znaš ;)
Inače jedan poznanik (radnik u m:tel BIH) mi još prošle godine rekao da operatori masovno pojačavaju signal u pograničnim delovima država da bi drpisali roming korisnike. Tako bosanski m:tel "fataš" dobrim delom autoputa Beograd-Zagreb (posle Batrovaca ka ZG) :D
 
Naprimer ima http://opencellid.org ako se za MCC ukuca 220 moze da se vidi kolko nasi predajnici dobace unutar susedne zemlje... ono sto su ljudi sami izmerili...
Ako neko hoce da meri pa da gleda posle na mapi... inViu OpenCellID dobar program za to na androidu...
 
Poslednja izmena:
Mozda nema kod raspalog MTS i VIP-a posto su im lose mreze,ali ja telenor vatam i u Bijeljini u centru grada i to dve crtice potpuno upotrebljiv,a BN je od nase granice oko 20-30 km.

Sad sam bacio pogled, Bn je 10km od granice, i pored toga uvek sam bio u roamingu.
 
Sad sam bacio pogled, Bn je 10km od granice, i pored toga uvek sam bio u roamingu.

Mislim da ima malo vise,posto ja pricam o centru Bn,a ne odma` u tim okolnim mestima Bn. Racunaj oko 15,ali kako god,u centru sam ja normalno zvao u Telenor mrezi i 2 crte signal bio i svaki put kad sam oko centra ja pricam bez rominga. Nisam rekao da je stalan signal,na pojedinim mestima se izgubi malo,ali kad sam oko centa ima ga.Zadnji put bio u centru u kafani i zvao me drug,pricao 10-ak min najnormalnije mi skidao iz paketa minute :D
 
Poslednja izmena:
Stena, nabavicu ti antidepresive, ne moras da izigravas Tnor ludu kada noje prozvan :)

Neni je cudno da predajnik ima domet 20kn ako su ovde na 500m.
 
Mislim da ima malo vise,posto ja pricam o centru Bn,a ne odma` u tim okolnim mestima Bn. Racunaj oko 15,ali kako god,u centru sam ja normalno zvao u Telenor mrezi i 2 crte signal bio i svaki put kad sam oko centra ja pricam bez rominga. Nisam rekao da je stalan signal,na pojedinim mestima se izgubi malo,ali kad sam oko centa ima ga.Zadnji put bio u centru u kafani i zvao me drug,pricao 10-ak min najnormalnije mi skidao iz paketa minute :D
632fbeb856176394d2dfea896c3c1742.jpg
 
Neni je cudno da predajnik ima domet 20kn ako su ovde na 500m.
Moze da ima, zavieno od frekvetnog opsega. Zato se LTE u Evropi uvodi u tri opsega, za urbana podrcja, za ruralna (veliko prostiranje, niza frekvencija) i za vrlo opterecena mesta (gde se obicno postavljaju piko-ćelije, usmerenog, malog dometa).
 
Bas su danas odgovorili iz VIP-a da ce prilikom kreiranja racuna, racun biti umanjen za iznos koiji je obracunat u romingu, posto je ovo prvi put da se to desilo ;)
Sve pohvale za VIP i ubuduce pamet u glavu, jer 4k nije za bacanje :)
 
Mislim da ima malo vise,posto ja pricam o centru Bn,a ne odma` u tim okolnim mestima Bn. Racunaj oko 15,ali kako god,u centru sam ja normalno zvao u Telenor mrezi i 2 crte signal bio i svaki put kad sam oko centra ja pricam bez rominga. Nisam rekao da je stalan signal,na pojedinim mestima se izgubi malo,ali kad sam oko centa ima ga.Zadnji put bio u centru u kafani i zvao me drug,pricao 10-ak min najnormalnije mi skidao iz paketa minute :D

Ти си онда неки срећник, с обзиром да сам у Бијељини барем једном седмично, некад и по пар дана и никад Теленор сигнал видео нисам.
 
Nazad
Vrh Dno